Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a leírásban...

Mi a véleményed a leírásban szereplő filmekről?

Figyelt kérdés

Ha lehet, felekezettel együtt, amit esetleg nem láttál, azt a leírás alapján is meg lehet ítélni.


Mint tudjuk, sok film használja alapjául a kereszténységet, keresztényeket és a bibliát. Egyik másik a történetek hű adaptációját tartja szem előtt, mások csak szórakoztatni akarnak. A kérdésem lényege, hogy felmérjem, a vallásodból táplálkozó filmek megítélésében milyen szerepe van a vallásodnak.


Ómen

[link]

Az ördögűző

[link]

A rítus

[link]

Éli könyve

[link]

Angyalok háborúja

[link]

Gábriel - A pokol angyala

[link]

Légió

[link]

Constantine - A démonvadász

[link]



2012. dec. 12. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb jó, én igazából a Noét várom Russel Crowe-val..egyébként az ördögűzős témák nagyon tetszenek...Odaátot miért hagytad ki pedig egy nagyon jó sorozat???
2012. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A filmográfia elég nagy, mégsem írhattam bele mindent, mert akkor az isten se olvasná végig. :)
2012. dec. 12. 12:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyedül a Légiót láttam csak. Hát... A történet maga az jó, ígéretesnek indul, aztán valahol a film közepétől csak vergődik és nem akar haladni a cselekmény. Meg leírnám, mi nem tetszett még benne, de az egy kicsit Spoiler is lenne, így nem teszem. De minden hibája ellenére simán nézhető film, akár többször is. Mondjuk én eddig csak egyszer láttam, vagy 1 éve, másfél éve, és szemezek egy ideje vele megint, amikor nézelődök a filmek között, hogy mit kellene nézni :D.
2012. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy református vagyok, meg vagyok keresztelve, konfirmáltam is, de nem gyakorlom a vallást. A vallásos témájú filmeknél nem szoktam ezen filózni, hogy mennyire próbál történetileg hű lenni, én szórakozásból nézem a filmeket. Amit a felsorolásból hiányolok a Da Vinci kód és az Angyalok és Démonok filmek.
2012. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na igen. A Dan Brown adaptációkat szándékosan hagytam ki, azok darázsfézek filmek a hitüket tartó vallásosoknál és nem akartam, hogy offba menjen a kérdés.
2012. dec. 12. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

Egy bibliai válasz Jézus BIZTOS NEM NÉZTE VOLNA MEG


Nem bibliai eredetű, és Sátánt az ellenséget teszi a figyelem középpontjába, pedig nem kellene vele foglalkozni.


(Zsoltárok 11:5)  5 Isten megvizsgálja az igazságosakat is, a gonoszokat is; Gyűlöli a lelke mindazt, aki az erőszakot szereti.


Ezért még nézni se nézzen olyan aki szereti az igazságot békét és a teremtőjét.


(Filippi 4:8) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok.

2012. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kettőt láttam a listából (Éli könyve, Constantine - A démonvadász), de körülbelül sejtem, hogy milyen a többi, némelyikről olvastam már többször is.

Szórakoztató filmnek teljesen rendben vannak, amikor fáradt az ember, szívesen néz ilyesmit, ahogy fantasyt is. A mese vége kiszámítható, de lehet egy jó kellemeset izgulni rajta, és ha jól van megcsinálva, a nézőnek az lesz az érzése, hogy ő győzött, és jól végezte dolgát.

Az Éli könyve látványvilága mondjuk kifejezetten tetszett.

Megszólítani nem szólított meg egyik sem, nem voltak bennük egyedi gondolatok, feltételezem, hogy nem is ez volt a készítők célja.

Engem egyedül az zavar, amikor valaki ilyen filmek alapján véli "tudni", hogy mi a hit, az egyház vagy a Biblia szerepe egy keresztény hívő életében (és a világtörténelemben). Ha nem tévednék időnként ehhez hasonló oldalakra, nem is hinném, hogy ez előfordulhat, de úgy tűnik, előfordul.

2012. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, felekezet lemaradt: református.
2012. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


A felsorolt filmekből csak egyet láttam, az Éli könyvét, azt is csak azért néztem meg mert az egyik ismerősöm kérte, hogy mondjak véleményt róla. A film készítői zseniális módon oldották meg, hogy becsaljanak a moziba erre a filmre olyanokat, akiket a vallás nem érdekel. Nagyon ügyesen csinál reklámot a Szentírásnak, az érdeklődés felkeltésére kiválóan alkalmas. Kifejezetten tetszett, hogy a főszereplő kivülről tudta a Bibliát, az már kevésbé, hogy nem minden területen tartotta meg Jézus parancsait. Persze mentségére szóljon, hogy akkor valószínű a nézők kevésbé tudtak volna vele azonosulni. Összességében azt gondolom, ha a film eléri a célját, és ettől többen veszik kezükbe a Szentírást, akkor megérte megcsinálni.


Üdv. Péter

2012. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát, a felsoroltakból csak az Éli könyvéből láttam kb. 10 percet. Nekem az bőven sok volt, valahol a láncfűrészes embernél kapcsoltam ki. Ettől függetlenül lehet, hogy valakinek ez kelti fel az érdeklődését a Biblia iránt, csak én nem bírom gyomorral.
2012. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!