Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a leírásban...

Mi a véleményed a leírásban szereplő filmekről?

Figyelt kérdés

Ha lehet, felekezettel együtt, amit esetleg nem láttál, azt a leírás alapján is meg lehet ítélni.


Mint tudjuk, sok film használja alapjául a kereszténységet, keresztényeket és a bibliát. Egyik másik a történetek hű adaptációját tartja szem előtt, mások csak szórakoztatni akarnak. A kérdésem lényege, hogy felmérjem, a vallásodból táplálkozó filmek megítélésében milyen szerepe van a vallásodnak.


Ómen

[link]

Az ördögűző

[link]

A rítus

[link]

Éli könyve

[link]

Angyalok háborúja

[link]

Gábriel - A pokol angyala

[link]

Légió

[link]

Constantine - A démonvadász

[link]



2012. dec. 12. 12:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az ördögűző igazi klasszikus, a horror műfajának egyik meghatározó alkotása. Ma már kissé megkopottnak tűnhet, de nálam még mindig képes hatást elérni.


Amit még láttam, az a Constantine volt, ami egyébként tetszett, főleg az atmoszférája miatt (egyébként eléggé kiszámítható a történet). Viszont a Poklot nagyon eltalálták benne, hogy úgy néz ki, mintha az adott pillanatban az egész világ egy nukleáris robbanás belsejében találná magát.

http://www.youtube.com/watch?v=tdRrQ37jT2A

Megy egyébként is fantáziadús díszlettel bír a film.


Katolikus vagyok, bár gondolom, már más válaszokból tudhatod.

2012. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyakorló református


Az Éli könyve az egyik kedvenc filmem. Az elején majdnem abbahagytam, de férjem megkért arra, hogy nézzem végig. Én is azt hittem, hogy horror, azokat nem szeretem, de kellemesen csalódtam. Nem az.

Nagyon sajnálom, hogy valóban nem tartja meg a parancsok egy részét, de a mondanivalója csodálatos. Ilyenné válunk a Biblia nélkül. De maga a képi világ és filmzene is csodálatos.

A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni.

2012. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csak az Ómen nincs meg, de pótolni fogom (leírás alapján eszméletlen jó lehet ez is, hirtelen a the unborn jut eszembe róla, kicsit arra hajaz részben), a többit láttam, és sajnálom, hogy kihagytad a Dan Brown adaptációkat, mert nagy kedvenceim :) De a többiről sem igazán tudok rosszat mondani, mert mindegyik megadja, amit egy filmtől várok: tudnak nagyot ütni bizonyos részeknél. //római katolikus volnék egyébként :)
2013. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!