Hager david kérdése:

Isten létezik?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok rá,hogy az emberek mit gondolnak erről a témáról!
2012. dec. 12. 18:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
17%
Természetessen van egy egyedüli isten aki teremtett mindent és ha eljőn a világvége (nem tudni hogy mikor) jézus isten fia elviszi a híveket.A többi ember pedig az sátán fogsásgába tüzébe szenved öröké
2012. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valójában csak Isten létezik!

2012. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nem!
2012. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Imperator2001 válasza:
Ez a véleményem: Nem!
2012. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ozmium42 ***** válasza:
Igen, létezik.
2012. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kell,hogy létezzen valamilyen felsőbb erő,mindegy ,hogy hívjuk.
2012. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen létezik és nem mindegy minek hívjuk vagy mit gondolunk róla.


A teremtő nem érzéketlen, és igen s érdekli őt, az érzéseink, gondolataink bánatunk örömünk.

S szeretné ha mi is megismernénk őt azt a személyt aki az életet létre hozta.

2012. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem valószínű.


Egyébként melyik?

2012. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha valamilyen szép épületet látsz, szeretnéd-e tudni, ki építette? S ha valaki azt mondaná, hogy ezt az épületet senki sem építette, hanem csak úgy egyszerűen, magától létrejött, elhinnéd-e? Bizonyára nem. Az egyik bibliaíró is ezt mondta: „Minden háznak van építője.” Ezt mindenki tudja. Nos, nem kell-e akkor elfogadnunk a bibliaíró logikus következtetését: „Aki pedig mindent megalkotott, az Isten az”? (Zsidók 3:4).

Bizonyára balgaság volna azt gondolni, hogy a csillagok milliárdjai egyszerűen önmaguktól jöttek létre és minden irányítás nélkül fejlődtek óriási csillagrendszerekké, amelyek oly csodálatos rendben mozognak az űrben! (Zsoltárok 14:1).

Ez a nagyszerűen megszervezett világegyetem nem jöhetett létre magától. Létrehozásához intelligens és nagyhatalmú Teremtőre volt szükség (Zsoltárok 19:1, 2). Egy üzletembert akitől megkérdezték, miért hisz Istenben, megmagyarázta: üzemében két nap szükséges ahhoz, hogy egy lány megtanulja összerakni a húsdaráló 17 alkatrészét. „Én csak egy egyszerű evőeszközgyártó vagyok” — mondta. „De azt az egyet tudom, hogy ennek a húsdarálónak a 17 alkatrészét akár 17 milliárd évig pörgethetnék egy mosógép dobjában, nem lenne belőle húsdaráló”. Ehhez képest pedig a világegyetem, a földi élet sokféleségével sokkal, de sokkal bonyolultabb. Ha a húsdaráló elkészítéséhez értelmes alkotó kellett, biztosak lehetünk abban, hogy a dolgok sem jöhettek létre egy Mindenható Isten nélkül. Miért ne illetné meg elismerés őt azért, amit alkotott?

2012. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!