Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik Isten és megéri hinni...

Létezik Isten és megéri hinni benne?

Figyelt kérdés
Győzzetek meg arról, hogy megéri hinni benne. Én úgy vagyok vele, hogy NEM, vagy legalábbis nem vagyok a kedvence, viszont keresem a hitet.
2011. aug. 2. 19:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Ezt az egészet csak te döntöd el!

Ne várd hogy mások írjanak mert mindenki azt ír amiben hisz. De a te döntésedet csak te fogod fel!

2011. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Megérni végülis megéri, mert boldogabbnak érzed magad. Hogy igaz-e azt ki tudja...
2011. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ambivalens. Úgy érzem nagyon igazságtalan velem, viszont hiszem, hogy egszer ez kifizetődék és én ebben tartk rációt... Fogalmam sincsen.
2011. aug. 2. 19:30
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Megéri??? Érdekes megközelítés..valamilyen hasznát várod talán?
2011. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Fogalmazásbeli hiba.
2011. aug. 2. 19:32
 6/27 anonim ***** válasza:
Na itt menni fog a flame :D
2011. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 dellfil ***** válasza:
47%

Pascal szerint igen, inkább megéri hinni benne, mint nem.

Miért? Mert ha nincs nem sokat veszítesz, legfeljebb nem kerülsz a menyországba. Persze pokolba sem. nem történik semmi.

De ha van, tied lehet a mennyek országa, és nem kerülsz pokolra mint a hitetlenek.

Vagyis, ha hiszel - és van Isten - elkerülöd a poklot, és bónuszként ott a menyország, de ha nem hiszel ötven százalék esélyed van a pokolra, úgy, hogy menyország nuku. :D

A gondolat nem tőlem, hanem Blaise Pascaltól származik. :)


dellfil

2011. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Ha csak kapni akarsz, akkor rossz helyen keresed a lelki megnyugvást vagy a lelkiismereteddel kell először elszámolni. Nem vagyok vallás rajongó, de a hithez való utat másképpen keresném.
2011. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%

"Vagyis, ha hiszel - és van Isten - elkerülöd a poklot, és bónuszként ott a menyország, de ha nem hiszel ötven százalék esélyed van a pokolra, úgy, hogy menyország nuku."


Ez köbö annyira "50%" mint amennyire a nyerési esély az ötöslottónál: Vagy nyersz, vagy nem.

2011. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Dontworry válasza:
Ezt nem lehet úgy értelmezni.hogy megéri-e hinni benne vagy sem.Neked kell választanod,hogy értelmezed,és elfogadod Isten tanításait (lsd. Biblia) és ha megérted,fantasztikus érzés lesz az a felismerés,hogy van,aki ha úgy gondolod,senki nincs melletted,Ő mégis melletted van, és bármikor szólhatsz Hozzá,Ő mindig meghallgat,és egész biztosan segít is neked. Írj,hogy mit gondolsz :)
2011. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!