Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék tartozni valami...

Szeretnék tartozni valami vallási közösséghez. Melyiket ajánljátok, ami nem elvakult és nem akar másokat megtéríteni és nem az az általános templomban éneklős valami, hanem konkrét haszna van annak, hogy oda járok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Milyen hasznot keresel: lelkit vagy anyagit ?

Isten kozossege vagy az emberek kozossege a fontosabb ?

Ha az emberek kozossege, akkor valassz valamely protestans felekezet kozul.De akar a katolikusokat, vagy iszlamot is valaszthatod...

Ha Isten kozossege es a belso beke fontos, akkor olyant kell keresned, mely megorizte a mai napig az apostoloktol szarmazo hittanitast es szertartast. Egy van ilyen es nem kozismert.

2012. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az emberek közössége a fontosabb és az, hogy értelme legyen az ott létnek. Természetesen nem anyagi javakra gondoltam. :)
2012. dec. 15. 12:54
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Jehova Tanúit, Szcientológiásokat, Hit Gyülekezetét, és a hasonló business vallások egyikét se válaszd, inkább valamely természetközeli vallást, vagy olyasmit, amilyenek az esszénusok voltak anno, vagy mint az őseink,..nem tudom, hogy vannak e pl táltosiskolák, amelyek normálisak, mert azokról rosszat hallani, nem azt képviselik amit kellene.
2012. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Buddhizmus? Baptista? Mik a vélemények erről a kettőről?
2012. dec. 15. 13:21
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha az emberek kozosege fontosabb akkor valamely business-vallas/felekezet korul kell keresgelned.... szvsz az ottlet ertelme anyagi, lelkileg nagyon keveset ad ezek kozul barmelyik.

Itt a listaja magyarorszagi felekezeteknek:

[link]

2012. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha az emberek közössége fontosabb, messze kerüld el Jehova Tanúit - remélem segítettem! :))
2012. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
hát ha már mindenképp tartozni akarsz valakikhez legyen a budhista, az nem olyan rosz és kicsit közelebb is áll a valósághoz mint a többi a reinkarnáció miatt mondom.
2012. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A gnoszticizmus,miszticizmus,egyiptomi alkímia,haszidizmus,kabbala,szufi,taoizmus,zen buddhizmus!Szerintem ezen irányzatok irodalmával érdemes foglalkozni,mert a szabad megismerés felé mutatanak utat és nem akarnak megkötni!

2012. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves 1. válaszoló! Melyik az az egy közösség?
2012. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha az emberek közössége fontosabb, nem Istené, messze kerüld el Jehova Tanúit - remélem segítettem! :))


(Kiegészítettem, nehogy félreérthető legyen annak, akik csak az én válaszomat olvassa el magában.)

2012. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!