Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az Ószövetség...

Szerintetek az Ószövetség zsarnoki istenképét miért mosták össze anno a Krisztus által képviselt Istenszemlélettel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kiről mintázták ezt a Jahve, Jehova, vagy Él nevezetű Istent???
2012. dec. 15. 19:12
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:

Szerinted kellett összemosni? Nem lehetséges, hogy ez már Jézusnak is egyértelmű volt? Hiszen akkor miért hivatkozott volna rá, és miért tölti be a jóslatait?


Az apró betűs részt nem is tudom értelmezni. Kiről mintázták, Chuck Norrisról szerintem...

2012. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem hivatkozott rá, csak úgy mosták össze, olyan hivatkozásokat tettek bele anno, hogy olyan legyen amilyen.
2012. dec. 15. 23:53
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:
0%
Nem szeretem ezt az összeesküvés elméletet, mert semmi alapja nincs. A Bibliát nem a kanonizálók írták, ők csak kötetbe foglaltak pár több száz, és több mint ezer éves kisebb könyvet egybe. Ezek mind léteztek korábbról, és használták őket külön-külön, nem lehetett volna észrevétlenül hamisítgatni. Főleg, hogy akkor még nem lehetett előre tudni, hogy a katolicizmus sokkal később milyen nagy hatalomra tesz szert. Meg egyáltalán, semmi értelme nincs ennek az elgondolásnak. Akik akkoriban kanonizáltak, nem spekulálhattak úgy, mint ahogyan te most gondolod.
2012. dec. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ozmium42 ***** válasza:
Úgyszólván hiányzik az indíték.
2012. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ozmium42


Azért olvasd már el,és hasonlítsd össze,miről prédikál Jézus az Újszövetségben,és miről az Ószövetségi Isten.Alap dolgokban gyökeresen más a felfogásuk!


A Bibliát különböző emberek írták(vagy más emberek Istenképéről írtak feljegyzést)akiknek az Istenképük nem mindig volt megegyező.

De azt sem lehet biztosra leellenőrizni,hogy az éppen fennálló egyháznak nem-e volt benne egy kis turpissága.Az ítélkező,fenyegető Istenkép nagyon jó eszköz a hatalom számára:Nem nyílt erőszak,hanem sunyi,manipulatív megfélemlítés,amivel ugyanazt a célt el tudják érni,vagyis azt,hogy a nép azt csinálja,amit ők akarnak.

2012. dec. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a kérdező, sem az Ozmiumot kritizálók egy betűt nem olvastak soha a Bibliából!

Legfeljebb volt a kezükben egy Bibliáról szóló könyv, amit XY írt, de a Biblia, tuti, hogy nem!


1. A mai médiában (és sajnos újabban az egyházban is, bizonyos helyeken) Jézusról sugallt kép, ami őt egy mindenkinek csak bólogató békés apókának festi le, teljességgel hamis.

2. Jézus sosem volt kedves az emberekkel! Mind a jeruzsálemi népet, mind a galileaiakat és júdeaiakat folyamatosan korholta, szidta. Ugyan úgy, akár csak az ószövetségi próféták.

3. Jézus beszédeinek 80-90%-a a pokolról, a túlvilági büntetésről és az örök kárhozatról szól.

4. Jézus - ezt azért engedjük meg - nem volt hülye! 2000 évvel ezelőtt sokkal pontosabban ismerték az ószövetségi iratokat, mint ma, így Jézus is pontosabban ismerte, mivel vallásilag buzgó férfi volt. És ő az ószövetségi Istenre hivatkozik, vele nevezte magát többször is egyenlőnek, mi több: egylényegűnek! Nincs szó itt semmiféle összemosásról!

5. Az ószövetségi Isten-kép nem zsarnok. Ma divatos azt mondogatni, hogy Isten a szeretet...én meg azt mondom, hogy ha Isten a szeretet, akkor gyűlölnie is tudni kell! Maga Jézus mondta: senki nem szolgálhat két urat, az egyiket gyűlölnie, a másikat szeretnie kell! Ha szeretem az ember-életet, akkor gyűlölnöm kell a gyilkosságot. Ha szeretem a gyermekeket, akkor gyűlölnöm kell az abortuszt! Ha szeretem az erkölcsöt, akkor gyűlölnöm kell a prostitúciót és egyéb devianciákat! Ez ilyen egyszerű! Egyszer el lehetne olvasni az Ószövetséget, és akkor nem írna senki sületlenségeket ilyen meg olyan gonosz istenségről.....

6. A Bibliában az apró betűs, lap alján található magyarázatot is illene elolvasni! De tényleg.....

2012. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig kedves utolsó,nem a Bucó,Szetti,Tacsit olvasgattam.De akkor biztos átvertek....Persze ez nem azt jelenti,hogy tévedhetetlen vagyok,csak akkor nézzük mit írsz:


"2. Jézus sosem volt kedves az emberekkel! Mind a jeruzsálemi népet, mind a galileaiakat és júdeaiakat folyamatosan korholta, szidta. Ugyan úgy, akár csak az ószövetségi próféták."


Sosem volt kedves? ezt mire alapozod? Megfedte őket ez tény,de azért sztem túlzás amit állítasz.Az Ószövetségi próféták némelyike sokkal kegyetlenebb volt:Kövekkel vertek halálra embereket,és egyéb kegyetlenkedéseket követtek el,nos ezt vesd össze Jézussal.Szerintem nem ugyanaz a két viselkedés.Vagy szerinted igen?


"4. Jézus - ezt azért engedjük meg - nem volt hülye! 2000 évvel ezelőtt sokkal pontosabban ismerték az ószövetségi iratokat, mint ma, így Jézus is pontosabban ismerte, mivel vallásilag buzgó férfi volt. És ő az ószövetségi Istenre hivatkozik, vele nevezte magát többször is egyenlőnek, mi több: egylényegűnek! Nincs szó itt semmiféle összemosásról!"


Jézust pont,hogy a vallástalansága miatt feszítették meg.

De tovább lépve,akkor ezek szerint amit ma Bibliának hívnak,abba mégsem egészen az az Isten került bele,amit Jézus magával egyenlőnek tekintett?

Mert nézzük csak,mire hivatkozik:

"Aki kardot ragad, az kard által vész el. (Mt 26,52.)"


„Hallottátok a parancsot: Szeresd embertársadat és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért, így lesztek fiai mennyei Atyátoknak” (Mt 5,43 sk.).


És a kereszten:

„Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek” (Lk 23,34).


Akkor most ezek az idézetek hazugságok,ezeket nem is Jézus mondta? Ha az Ószövetségi Istenre hivatkozna,akkor nem azt mondta volna a paráznaságot elkövető nő vádlóinak sem,hogy "Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek",hanem azt,hogy "kövezzétek halálra,mert Mózes is így tett Isten parancsára!"


"5. Az ószövetségi Isten-kép nem zsarnok. Ma divatos azt mondogatni, hogy Isten a szeretet...én meg azt mondom, hogy ha Isten a szeretet, akkor gyűlölnie is tudni kell! Maga Jézus mondta: senki nem szolgálhat két urat, az egyiket gyűlölnie, a másikat szeretnie kell! Ha szeretem az ember-életet, akkor gyűlölnöm kell a gyilkosságot. Ha szeretem a gyermekeket, akkor gyűlölnöm kell az abortuszt! Ha szeretem az erkölcsöt, akkor gyűlölnöm kell a prostitúciót és egyéb devianciákat! Ez ilyen egyszerű! Egyszer el lehetne olvasni az Ószövetséget, és akkor nem írna senki sületlenségeket ilyen meg olyan gonosz istenségről....."


Akkor bizony már Jézus is a mai divat szerint nyilatkozott!

"Ha szeretem az ember-életet, akkor gyűlölnöm kell a gyilkosságot."


Az Ószövetségi Isten gyűlölte a gyilkosságot.Hogyan reagált arra,ha valaki gyilkosságot követett el? elítélte,és meggyilkolta,vagy meggyilkoltatta.Aki gyilkol,az bizony,akárhogy is nézzük,nem szeretheti az emberi-életet.Érted az ellentmondásosságot?

Persze tudom,volt rá oka,de ne felejtsd el,hogy annak a gyilkosnak,akit Isten elítélt,annak is volt oka a tettére.És az már csak hab a tortán,hogy volt,akit Isten nem is azért végeztetett ki,mert gyilkolt....

Akkor mindent összevetve,továbbra is állítod,hogy a gonosz Ószövetségi Isten fogalma sületlenség?

2012. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem fogok reagálni a szőrszálhasogató hülyeségeidre. Jobb esetben is satnya és gyenge belemagyarázások, amiket csinálsz. Meg tudnám cáfolni egyesével, csak ahhoz annyira alfába kéne lemennem, hogy szerintem jelentősen butulnék....olvasni ne tanítsalak meg?

Elemi szintű teológia könyv ugye azért volt a kezedben? Mert nem nagyon látszik....

2012. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Persze,én is ezt mondanám....Nincs kedved hozzá,jaja:-)

Viszont az alfa állapotról többet olvashatnál:-)

2012. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te meg a vallásról, ugyanis arról volt szó, nem az alfáról! Elhiszem hogy ahhoz értesz, de a teológiához nem nagyon! :)
2012. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!