Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint volt Ádám és...

A Biblia szerint volt Ádám és Éva aztán ők benépesítették a földet. Ez eddig rendben van, de hogy születtek/keletkeztek a zsidók? Ők is Ádám és Éva leszármazottai valamint Jézus is vagy ez, hogy van?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtem el olvasni a Bibliát és ez most annyira érdekel, hogy gondoltam megkérdezem. Szóval minden ember Ádám és Éva leszármazottja vagy volt új emberek teremtése is a földön?

2012. dec. 17. 14:01
1 2
 1/11 yuda ***** válasza:
72%

Biblia egyértelműen leírja, hogy minden ember az ő leszármazottjuk.

Először született Káin, Ábel, Séth..majd még többen is, akiknek nincs megemlítve a nevük, csak hogy születtek tőlük..majd jöttek új generációk és egy ember, akit Izraelnek neveznek-tőle származnak az Izraeliták, majd újabbb generációk ..és született Jézus.

2012. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
A Biblia két emberteremtést is leír. Jó lenne, ha találnál valakit, aki segít értelmezni az olvasottakat. Az Ószövetség csak látszólag könnyű olvasmány. Egyébként igen, Jézus zsidó volt.
2012. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ok, Ádámnak és Évának születtek gyerekeik, de unokáik hogy lettek? A vérfertőzés tudvalevőleg nem egészséges (enyhén szólva), és igaz, már vagy 10 éve olvastam, de úgy rémlik, a Biblia is tiltja az egy családon belüli nemi életet.
2012. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 yuda ***** válasza:
55%

Gaebrol!

Nem vagyok genetikus, de abban biztos vagyok, hogy a vérfertőzés generációkon keresztül halmozódik, deformálódik.

Igen, lehetséges, sőt biztos, hogy ma ezt vérfertőzésnek hívjuk és komoly baj forrása, de első embernél, aki ráadásul még originál teremtés volt, akik még ráadásul nem is születtek, hanem teremtődtek ugye..szóval nem kellene feltétlenül összehasonlítanod, párhuzamot vonnod a mai sokgenerációs emberrel. Óriási különbségek voltak..ha már csak az életerejüket megnézed, meddig éltek akkoriban. Ma sokan el se hiszik, annyi évezred eltelt és valóban meseszerűek a sokszázéves életkorok, de egy tiszta, makulátlan természetben, szennyeződések, adalékanyagok, betegségek nélküli élet egészen más szinten mozgott.

Ami akkor simán elment, ma már nem.

Ráadásul Isten határt is szabott az életkornak... (Noé idejében)

2012. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:
49%

Szia!


Igen, minden embernek Ádám és Éva az ősszülője. Azután született egy Ábrán nevű férfi, akit nagyon szeretett Isten, mert istenfélő életet élt. Az élettörténetét a Mózes 1 könyve 11:26-tól olvashatod és az 50-ik rész végéig le van írva hogyan jött létre a zsidó nép.

Nem népet választott Isten. Ábrahámnak ígérte meg, hogy:"bizony megáldalak téged, és MEGSOKASÍTOM A TE MAGODAT(leszármazottaidat) MINT AZ EGEK CSILLAGAIT, és mint a homokszemeket a tengerparton...És a te magod (Krisztusra vonatkozik) által nyer áldást A FÖLD MINDEN NEMZETE, mert hallgattál a szavamra" 1Mózes 22:17,18 Vagyis Krisztus Ábrahám magva, az ő leszármazási vonalán született meg. Dávid fiának is nevezik (Máté 21:9) mert Dávid is benne volt a leszármazási ágban, vagy vonalban, ezt leellenőrizheted Máté 1:1-6 terjedő verseiben.


Sok szerencsét és Isten áldását a kutatásodhoz. Fogadd meg a Példabeszédek tanácsát a 2:1-5 verseiben, így jobban tud neked Isten segíteni a Biblia megismerésében. Isten azt szeretné, ha közeli kapcsolatban lehetne veled (Ézsaiás 48:17,18)

2012. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

És igen, a zsidók is Ádám Éva leszármazottjai.

Csak nagyon régen volt egy ember akinek a viselkedése tetszett Istennek és Isten kiválasztotta őt/később ő kapta az Ábrahám nevet/.

Az ő leszármazottai lettek a zsidók

És azért lettek ilyen sokan mert Isten segítette őket.

2012. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkit pozitívan értékeltem. Folytatás itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..
2012. dec. 17. 15:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Válaszoltam a másik kérdésedre :D
2012. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

"minden ember Ádám és Éva leszármazottja"

Itt két szemlélet van: az első szerint igen.

Azzal azért van egy kis gond, hogy amikor Káin vándorolt, jó messzire egész falvakat talált, tele ismeretlen emberekkel.

Ezért aztán van olyan szemlélet is, hogy Ádám és Éva csak az első kiválasztott emberpár - addigra már sok ember élt, előttük is.

Persze kérdés, hogy akkor ki az első emberpár?


Amúgy pedig mese az egész.

Valaha az emberek őseinek a létszáma lecsökkent kb. 2000-re - és majdnem kipusztult az egész emberiség. Ilyen kevés példány már nem igazán tud továbbvinni egy fajt.

Egy párból - akármilyenek is - biztos, hogy soha nem szaporodhat el egy faj.

2012. dec. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
"Egy párból - akármilyenek is - biztos, hogy soha nem szaporodhat el egy faj." – A mai világban talán megállja a helyét amit írsz, de sok-sok évvel ezelőtt!?
2012. dec. 21. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!