Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők testvérek! Mit éreztek...

Hívők testvérek! Mit éreztek dicsőítésnél, amikor becsukjátok a szemeiteket és felemelitek a kezeteket?

Figyelt kérdés
Nemrég hagytam ott a református egyházat, és átmentem egy másik gyülekezetbe, ahol dicsőítésnél az emberek felálltak, becsukták a szemüket, felemelték az egyik (vagy mindkét) kezüket és úgy énekeltek. Én ilyet még élőbe nem láttam, szóval még új volt nekem. Ilyenkor mit éreznek az emberek? Vagy mi a lényege ennek? :)
2012. dec. 17. 20:26
 1/2 Hazardteam ***** válasza:
69%
Hát, van, ahol szokásból csinálják, de igazából őszintén ilyet akkor/azért csinálsz, amikor "Isten már meggyőzött" és emiatt imádod. Olyan ez, mint a szerelemnél. Úgy értem annyiban, hogy szavakkal képtelen lennél átadni egy ilyen leírhatatlan csodálatot és ámulattal vegyes szeretetet, amit Isten iránt érzel, van, hogy a szavak elfogynak és nulláknak érzed őket ahhoz képest, amit legbelül érzel. Tulajdonképp ezt hívják imádatnak. A szemüket szerintem azért csukják be sokan ilyenkor, hogy kiiktassanak minden zavaró tényezőt, ami elvonná a figyelmüket, vagy kizökkentené őket, a kezüket meg azért emelik fel, hogy ezzel fejezzék ki azt, hogy gyakorlatilag minden, amik ők/amilyük van/ami jót kaptak, odaföntről, a világosság Attyától, Istentől származik és hogy felé éreznek hálát, köszönetet. És hogy szeretnének már vele lenni és megismerni "színről színre":)
2012. dec. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, jól leírta.
2012. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!