Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben különbözik a keresztény...

Miben különbözik a keresztény és a zsidó vallás?

Figyelt kérdés

Jézust a zsidók királyának is nevezik, és a keresztények pedig vagy Istenhez vagy Jézushoz imádkoznak.

Akkor miben különbözik a két vallás? Vagyis külsőségekben meg templomban és szokásokban értem, de a két vallás eredete közös lenne? Vagy hogy van ez?


2012. dec. 20. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

A prófétáikban mindenképp.

Úgy tudom a zsidó vallás nem igazán csípi Jézust, helyette Mózest tekintik a messiásnak.

Még nem olvastam a Tórát, Ószövetséget, Talmudot,(de a Bibliát, Újszövetséget sem) úgyhogy ezt én sem igazán tudom.

2012. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A két vallás alapjai ugyanazok (ószövetség), de a zsidó vallás szerint a messiás még nem érkezett el, így Jézust sem ismerik el a megváltónak.
2012. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A kereszténység nem vallás,hanem beavatás egy életrendbeli változásba!Ezt tökéletesen megismerheted az evangéliumokból(Újszövetség első négy könyve)!Ami nagyon fontos,semmi köze nincs a Tórához(Ószövetség,Mózesi könyvek),ami viszont a zsidók történelemkönyve!

2012. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Akkor a Te válaszod alapján nekem, mint kereszténynek elég csak az Újszövetség? Csak az abban leírtak vonatkoznak rám?

2012. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:

tegnap 23:41!


Igen!

2012. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Na, akkor nem csak én gondolom ezt így. Sajnos már sok vitám volt ebből. Az Ószövetséget is jó elolvasni, de az Újszövetség a mérték, nekem kereszténynek.

:)

2012. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:
42%

ma 09:03!


A kereszténységről addig gondolja az ember,hogy vallás,amíg meg nem mártózik benne,tehát az evangéliumokban leírtakat nem teszi gyakorlattá,életrendbeli aktussá!Bármely dolgot,akkor ért meg igazán az ember,ha azt meg tudja tenni!Míg ezt csak olvasgatja,addig,mint tőle független,külső történésre gondol és legfeljebb csak időnként éli meg!Persze nem vitatom el ennek a hasznát,hiszen így kezdődik az ismeretszerzés,de tudássá akkor válik,ha megéli azokat vagy még inkább emberi alapállásává válik!


Az Ószövetség abból a szempontból érdekes,ha valaki tudni akarja,hogy mit kell levetkőzni,illetve,ha valaki meg szeretné ismerni az egó működését,de az evangéliumok megélésével,így is-úgy is szembe kerülsz az egóddal és át kell világítanod!

2012. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Köszi szépen a részletesebb kifejtést! Egyetértek ezzel.

Sajnos nem egy közösséget ilyesmi miatt kellett elhagynom, mert jobban erőltették az Ószövetséget is, mint azt, hogy azt megéljük, ami valóban ránk van "kiszabva".

Amikor beszélgettünk, és hozzád hasonlóan szóltam, lázadónak mondtak, mondván, hogy a teljes írás Istentől jött (ez valóban benne van a Bibliában ugye), és én "megtagadom" annak első részét. Így hogy mondhatom magamról, hogy keresztény vagyok, stb.? Érdekes.


4. és 6. válaszadó vagyok.

2012. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól zsidó valaki, hogy elfogadja az Ószövetséget, de az Újszövetséget nem (tehát Jézust nem tekinti messiásnak).

Akkor keresztény valaki, ha elfogadja az Ószövetséget és az Újszövetséget egyaránt, hiszen mindkettő Isten szava.

Az Ószövetséget azonban az Újszövetség fényében kell vizsgálnunk, hiszen az Újszöv. az Ószöv. újra- ill. átértelmezése.

2012. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit gondolj bele:


1) Jézus betöltötte az Ószövetségben írtakat

2) Ha készül egy új szerződés (Újszövetség), akkor onnantól kezdve az van érvényben


Ezek után NE erőltessük már azt, hogy a keresztényekre is érvényes az Ószövetség. Akkor minek van az Újszövetség? Mit ér Jézus halála? Melyik az a keresztény, aki betartja az össze ószövetségi törvényt? Ha valóban vonatkozik az a keresztényekre, akkor ne csak szemezgessenek a törvényekben...kedvük szerint!


Jézus mindössze két törvényt adott. A keresztényekre az vonatkozik.



4.

2012. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!