Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltja a egyház a...

Miért tiltja a egyház a házasság előtti szexet? Tudom, azzal magyarázza, hogy akkor a lila ködtől nem tudja megismerni egymást a pár, de én ezzel mégsem értek teljesen egyet. Nektek mi a véleményetek erről? 26/N

Figyelt kérdés
Egyház

2012. dec. 20. 23:15
1 2 3 4
 1/33 Ozmium42 ***** válasza:
90%
Nem ezért tiltja. Hanem azért, mert ez a család alapítás alapja. Mármint az olyan családé, amely együtt is marad. Tehát a megelőző önmegtartóztatás, az eskü, a feltétel nélküli elköteleződés fontos lelki gyakorlat, ha úgy tetszik, vagy egyfajta próba. Ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a létrejövő család megfelelő, szilárd alapokon nyugodjon. Persze nem biztosíték, de indulásnak jó.
2012. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Kedves Ozmium!

Értelek, és köszi! Abban egyetértek, hogy itt az önmegtartóztatás a cél, ez igaz, de párommal tettünk egy próbát, hogy nem szexeltünk egy ideig, és kibírta, de utána már annyira szexhiányunk volt, hogy minden apróságra idegesek és türelmetlenek lettünk, így már kellett a szex, egyikünk se bírta ki, hozzáteszem azt is, hogy 3 napos ismeretség után szexeltünk először, és másfél éve vagyunk együtt, és tavaly augusztus óta élünk együtt. Párom egyébként hivatásos katona volt 8 évig, s ott kibírta szex nélkül, mert akkor nem volt barátnője, s a katonaságnál azt is megtanítják az embernek, hogy nem szexelhet, mert akkor fertőzéseket kaphat el, mert gyakran vannak sokféle országokban kiküldetéseken is, s ott több a nem betegség is. Szóval a katonaságnál bírta, így ebből gondolom, hogy a házasság után is bírni fogja, ha valami oknál fogva nem lehetne, szóval már csak ebből is gondoljuk azt, hogy annak lehet szexelni, akiket egymásnak szánt az Úr.

Egyébként Te is önmegtartóztatást folytatsz?

2012. dec. 20. 23:29
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
" ... ebből is gondoljuk azt, hogy annak lehet szexelni, akiket egymásnak szánt az Úr ..." - ez jó :))
2012. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
A tudomány alátámasztja az Egyház véleményét. Nekem sokat jelentett, mikor elolvastam, mi is zajlik le bennünk hormonálisan. Ezt közérthetően itt elolvashatod: [link]
2012. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem az egyház tiltja hanem a Biblia. Te nem az egyházzal nem értesz egyet hanem a Bibliával.
2012. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

A Biztos út c. könyvet épp most olvasom, éppen ezért merült fel bennem ez a kérdés, és köszi, hogy belinkelted az oldalt, mert nem tudtam, hogy van ilyen.


Az Egyház a Bibliát tanítja, tehát egyetért vele, éppen ezért tiltja.

2012. dec. 20. 23:56
 7/33 anonim ***** válasza:
30%
"Gloviczki Eszter vagyok, szigorló orvostanhallgató, 16 éve házasodtunk össze a férjemmel, öt gyermekünk született " - hát tényleg hiteles személy (a fenti linken)
2012. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
6%

"Az Egyház a Bibliát tanítja, tehát egyetért vele, éppen ezért tiltja."


Hú és akkor nem a Biblia tiltja?-.-"

2012. dec. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
Sokan azt mondják, hogy a házasság előtt meg kell ismerni egymást testileg is. Habár még nem hallottam olyan párról, akinek a szex ne ment volna több évnyi önmegtartóztatás után...
2012. dec. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Ozmium42 ***** válasza:

"Egyébként Te is önmegtartóztatást folytatsz?"


Ez egy érdekes megközelítés, de én inkább úgy szoktam mondani, hogy sosem volt még párkapcsolatom.

2012. dec. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!