Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka annak, hogy vallásos...

Mi az oka annak, hogy vallásos lettél, és miért pont a kereszténységet választottad, mint vallás?

Figyelt kérdés
Miért van, hogy például Iránban olyan kis számú keresztény ember van, vagy például Indiában miért buddhista a lakosság nagy része? Ők miért nem lettek keresztények?
2009. aug. 24. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

erre építenek a hgyományok és apáitok apáinak apái és ki vagyunk mi hogy megmondjuk hogy ki milyen vallást válasszon magában , miben higgyen

azért választottam a kereszténységet mert megkereszteltek és semmi okom nincs rá hogy elhaggyam az egyházat.

2009. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírási hibákért
2009. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert ott más a kultúra. Pl egy muszlim családban szinte tilos is kereszténynek lenni. És ott nem szokás megkérdőjelezni a vallást. Majdnem mindenki vallásos is. Annak oka hogy én keresztény vagyok az, hogy a szüleim is azok és annak neveltek annak idején, sőt az ország nagyrésze szintén keresztény. Ez ilyen egyszerű.
2009. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Indiában miért buddhista a lakosság nagy része?"


- India lakói brahmanisták(hinduizmus) nem buddhisták.

Iránban - és a muszlim országokban - a saria(iszlám jog, halálbüntetéssel sújtja a hitehagyást.

- Indiában a brahmanizmus intoleranciája emberéleteket követel. Ez megnyilvánul minden más vallással szemben(kereszténység, iszlám, dzsainizmus stb.)

- Miért lettem vallásos? Gondolkozom tehát hiszek.

- Miért keresztény? Mert ebben a vallásban(katolikus) születtem és nevelkedtem.

2009. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én nem születtem bele semmilyen vallásba. Viszont szívből megszólítottam az Urat és szólt a szívemhez. Behívtam az életembe és azóta követem Őt. Ha olvasod az evangéliumokat, rájössz, hogy akikkel jót tett, akik hittek benne, azok hallgatták Őt és követték Őt! Én ezért lettem keresztény! Ő az én Uram és Megváltóm, szabadítóm, Istenem!!!
2009. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én sem voltam vallásos,bár a családunk "katolikus" vallást mondott magáénak,nem hittünk Istenben.én egy fekete bárány voltam,már ovodás koromtol kezdve nem bírtak velem a szüleim..Serdülökoromnban már rendelésre lopkodtam boltokból,intézetben is voltam,a börtöntöl is csak talán a kegyelem választott el.Elfuserált életem teljesen értelmetlennek tünt,mindent kipróbáltam amit csak lehetett,/kivétel
2009. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

folyt.. /kivétel homosex/ .ide tartozott az alkohol,cigaretta,ragasztozás, erkölcstelenség.

Aztán valahogy egyre többször találkoztam olyan emberekkel akik Jézus Krisztusról beszéltek nekem..olvastam keresztény könyveket,és egy bibliát is vettem magamnak.végül 27 éves koromban kiváncsiságból elmentem a hit gyülekezetébe,mert halottam,hogy ott egy volt kábíttószerfüggö fogja hirdetni Isten igéjét,akit Isten megszabaditott.Elmentem,ott az evangéliumot hallgatva éreztem,hogy Jézus hív ,hogy adjam át az életemet Neki. Ott megtértem,és azóta minden megváltozott.

Azóta van értelme az életemnek,és egy normális emberré váltam.Szeretem az embereket,fogyatékos emberekkel foglalkozom,és nagyon boldog vagyok.

2009. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!