Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ortodox zsidó férfiaknál...

Ortodox zsidó férfiaknál bizonyos súly felett előírás a szakáll viselése?

Figyelt kérdés
Akiket eddig láttam kövér ortodox zsidókat, mindnek volt szakálla. Ez csak véletlen, vagy előírás?
2012. dec. 26. 18:50
1 2
 11/14 Pietrosol ***** válasza:
5%

Szia!


Igen,vallási előírás náluk a szakáll,de nem testtömeghez kötötten!Akinek van szakálla meghagyja,akinek nincs,mert gyér az arcszőrzete,azt hagyja meg!


A ti hajatokat kerekdedre ne nyírjátok, a szakállad végét se csúfítsd el. (3Móz 19,27).

2012. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, elolvasnád az 5. választ?


Egyébként tényleg van olyan ember, akinek nagyon kicsit nő az arcszőrzete, jóformán nem is látszik. Valakinek meg csak 21-22 éves korában kezd el egyáltalán látszani valami. A képen levő fiúk ~18 évesek lehetnek, simán lehet, hogy csak ezért nincs.

2012. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
olvastam, de úgy láttam, hogy annyi idősek, hogy csak borotválkozás miatt nincs szakálla.
2012. dec. 26. 21:08
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Baromsag.

Nezd meg pld a Kneszet vallasos zsido kepviseloinek fenykepet, latni fogod, hogy az ortodoxok testsulytol FUGGETLENUL hordanak szakallt.

2012. dec. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!