Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezhető ez a...

Hogyan értelmezhető ez a szöveg? "Mert minden asszony, aki férfivá teszi magát, be fog menni a mennyek országába. " Szövegkörnyezet megadva a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

Íme a szövegkörnyezet:


"114. Simon Péter ezt mondta neki: Mariham (= Mária Magdolna) menjen el tőlünk, mert a nők nem méltók az életre. Jézus mondta: Íme én vezetem őt, hogy férfivá tegyem és ahhoz az élő lélekhez legyen hasonlóvá, mely hozzátok, férfiakhoz hasonlít. Mert minden asszony, aki férfivá teszi magát, be fog menni a mennyek országába."


(Tamás evangéliuma)


NE jöjjenek egyesek azzal, hogy ez csak egy apokrif irat, nem szabad olvasni, stb. mert a kérdésem NEM erre irányul.


Engem a konkrét, kiemelt szövegrész értelme, jelentése érdekelne.

Pl. ez utalhat a reinkarnációra, hogy másik életben a nő férfiként születik, ha korábbi életeinek tettei alapján az következik? Vagy hogyan értendő az, hogy a nő férfivá lesz?


2012. dec. 26. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Akkor én is Tamásból válaszolok neked, de a sima Bibliában is benne van.


"Jézus mondta nekik: Ha a kettőt eggyé teszitek, és ha a belsőt (olyanná) teszitek, mint a külső, és a külsőt, mint a belső, és a fölsőt, mint az alsó, és hogy a férfit és a nőit ez egyes-egyetlenné fogjátok tenni, hogy a férfi ne legyen férfi, sem a nő nő; ha szemeket szem helyébe teszitek, és ha kezet kéz helyébe, és lábat láb helyébe, és képet kép helyébe, akkor fogtok bemenni [a királyságba]."


Egyébként szerintem a fordítás miatt torzult a mondanivaló.


"Pl. ez utalhat a reinkarnációra, hogy másik életben a nő férfiként születik, ha korábbi életeinek tettei alapján az következik?"


Márk 12

25

"Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben."

2012. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A wikipedián ezt írják Máriáról, aki Magdolna, hogy:


A fentieken kívül mindössze még egyetlen megjegyzés szerepel az evangéliumokban, amely Mária Magdolna „vétkére” utal. Ezt a Lukács-féle bemutatásban találjuk.[6] majd az utalás megismétlődik a feltámadási jelenetben.[7]


Viták folynak továbbá arról is, hogy Mária Magdolna, Betániai Mária valamint a „bűnös nő” nem azonosak-e? Mind az azonosításnak, mind a megkülönböztetésnek helye lehet.[8]


Tehát ennek kicsit alaposabban utána kell járni.

2012. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Nos mivel egy Isten van, Így egy ihletett írás van.

Jézus soha sem támogatta, és nem is mondott, ilyet hogy létezik a reinkarnáció.

Ezért a Tamás evangéliuma nem képezi az Isten ihletését képező írásnak, ami miatt apokriffnak nevezik.


Hogy olvasd-e vagy sem?

Felőlem olvashatod, de ez nincs összhangban az igazsággal, mert a reinkarnáció ördögi tanítás.

Tehát hazugság. Nos ha szereted a hazugságot akkor folytasd.

Jézus azt mondta a Bibliára hogy az az igazság, ami azon kívül van az hazugság.

2012. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszadó!


Ne OFFold a témát, kérlek! Ezt külön kértem a kiírásomnál is. Te pedig csak ezt teszed.

2012. dec. 27. 00:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem Péter nem akarta elfogadni Magdalai Máriát, mint Jézus tanítványát, vagyis mint egyetlen női tanítványt, aki köztük volt.

Jézus sok igazságot felhozott, többek között azt is, hogy nincs férfi, és nincs nő.

Tehát nincs kivétel, aki befogadja a fényt, azt Jézus vezeti, és él. Azon az emberen már nincs hatalma a halálnak, ha meghal is él.

Lehet sokan másképp értelmezik, de én így.

2012. dec. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt nem arra kell gondolni, hogy férfivá váljon fizikailag, hanem mit is tudunk Péterről és az apostolokról?

Azt, hogy férfiak de milyen férfiak? Kiválasztott férfiak. És aki beakar jutni a Mennyországba legyen olyan mint azok a férfiak. Hívő, szerény és Istenben bízó férfiak. Persze aki itt támadni akarja az sok módon magyarázhatja.

És itt nincs reinkarnáció ne keverd a hinduizmussal

Dr. Béla

2013. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!