Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tai Ji és kereszténység...

Tai Ji és kereszténység összeférhetetlen-e vagy sem? (keresztényként kérdezem)

Figyelt kérdés
Azért kérdéses, mert nekem a tai ji nem tűnik okkultnak. Nem varázsolok benne, nem hiszem, hogy a világmindenség ereje áramlik bennem, meg ilyesmi. Egyszerű testmozgásként űzöm.... ettől még lehet Isten szemében káros.

#Tai Chi #tai ji
2013. jan. 2. 13:20
 1/8 yuda ***** válasza:
42%

Pld.6.27.

Vehet-é valaki tüzet az ő kebelébe, hogy ruhái meg ne égnének?


Tényleg nincs más testmozgás ami tetszik, ami nem kötődik okkultizmushoz?

Szóval játszol a tűzzel és nem szeretnél megégni...

Persze attól is függ, milyen keresztény vagy...

Holnap akár elkezdhetsz szobrok előtt leborulni,azokat csókolgatni, mint "meg nem nevezett" vallásban és megmagyarázod, hogy az nem is bálványimádás, hanem csak úgy kényelmes...vagy a pápa aranygyűrűjét csókolgatni és mondod, hogy megbotlottál azért és még sorolhatnám.. :D

Lehet ezekkel játszani, csak nem biztos érdemes.

2013. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pietrosol ***** válasza:
62%

Szia!


Nyugodt szívvel nekikezdhetsz és még attól sem leszel okkult,ha a "világmindenség ereje áramlik benned"!Mozogsz,ráadásul olyan módon,ami megnyugtat és nem felizgat!


A kereszténységet pedig nem kell öszekeverni,holmi puritanizmussal megfűszerezett babonasággal!Ahogy Szent Ágoston mondta:"Szeress, és tégy, amit akarsz."

2013. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

azt nem tudom-e, hogy okkult vagy sem. Nem akarom csinálni, ha az. Tudom, hogy megégetem magam, ah parazsat veszek a kezembe, úgyhogy az első válasz nem volt teljesen hasznos.

(bár tudnám, hogy kell válaszolni a válaszra :-) )

de azért köszönöm

2013. jan. 2. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ha tudod mért kérdezed? Azt várod, hogy valaki támogasson? Én nem tenném! Persze ez a te döntésed ugyis!:-)

És ha tudod is hogy mi a helyes akkor nincs is ezen mit firtatni!!

2013. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Okkult bizony.

[link]

Ha harcművészet kell, akkor a Krav Magát tudom ajánlani.

2013. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pietrosol ***** válasza:

Úgy tűnik a kérdező nem harcművészetet keresett,főleg nem olyant,amelyet az izraeli védelmi erőknél fejlesztettek ki!


Azért az érdekes lenne,hogy a harc egészséges és normális dolog,míg a taiji,amelynek esszenciája:-"egyensúly,nyugalom,ellazulás,összhang,egység,lágy, természetes ritmusú mozgás",-okkult művelet!

2013. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

OFF

csak a fogalmak tisztázásra: a krav maga nem harcművészet, hanem egy önvédelmi (és taktikai) rendszer - a tai chi meg harcművészet, még ha (főleg itthon) az oktatók jellemzően nem is a harci alkalmazásokra, hanem az egészségmegőrzésre fektetik a hangsúlyt.


ON

A tai chi is kínia harcművészet, és a kínaiak imádnak minden ilyenbe a chi-t belekeverni - de a chi nem kuruzslás, egy teljesen valós cucc jó adag keleti szósszal leöntve. A dolog igaziból arról szól, hogy egy kellően magas szintű testkontrollnál és koncentrációnál az ember egyfajta koncentrált tudatállapotba tud kerülni, amikor csak arra figyel, amit csinál, és amikor tudatosan érzi minden porcikáját, hogy az hogy is működik, ami egy lényeges minőségbeli javulást hoz abba, amit csinál - ha úgy tetszik, akkor egy mozgás közben végzett meditáció. Lényegében ez az állapot minden harcművészet célja (a japán harcművészetekben ugyanezt a tudatállapotot mushin nevezik), de pl zongorázásnál vagy bármi másnál is előfordulhat ilyen, ha eléred ezt a koncentrációs és tudatossági szintet.


Szóval a keleti szósz ne ijesszen meg, ez nem kuruzslás, nem varázslás, csak rengeteg munkával elért önfejlesztés.

2013. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj ne már, ami keleti, és nem a zsidó-keresztény kultúrkörből származik, az már mind okkult? Könyörgöm, emberek!

Kedves Kérdező! Szerintem nem okkult egyáltalán, de ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor kérdezz meg erről egy papot/lelkészt/pásztort.

2013. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!