Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! A lottó és a...

Keresztények! A lottó és a tippmix bűn?

Figyelt kérdés
Nem viszem túlzásba

2013. jan. 2. 23:27
 1/10 anonim válasza:

Azzonal menj gyònni!

:)

Amùgy mièrt lenne az?

Szerintem nem.

2013. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem tartom annak, ha időnként néhány száz forintot elversz rá. Ha túlzásba viszed, nyilván más a helyzet.
2013. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Nos nem mi emberek döntjük el ezt sem.

A biblia a mérv adó, és Isten szava.

aki Jézus követőjének tartja magát, az nem a saját gondolatai szerint dönti el, mi jó vagy mi nem hanem figyelembe veszi a teremtő, és Jézus alapelveit.

Nem csak a törvényt látja,mint betűket hanem a mögötte lévő gondolatot is.


A nyertesek azzal próbálják magyarázni jó szerencséjüket, hogy biztosan Isten és a sors választotta ki őket a pénz megnyerésére . . . ’Azt akarjuk hinni, hogy a jó szerencse és a balszerencse nem a véletlennek, hanem valaminek tulajdonítható — mondta dr. Jack A. Kapchan, a Miami Egyetem pszichológia professzora. — És mi másnak tulajdonítható ez, mint Istennek?’ ” (The New York Times).

Mit mond a Biblia a jó szerencséről? A hűtlen Izraelnek Isten ezt mondta: „De ti elhagytátok engem és elfeledkeztetek szent hegyemről, s a jó szerencse istenének terítetettek asztalt, s a sors istenének öntöttetek kevert bort” (Ésaiás 65:11).



A viszonylag kevés nyerő közül vajon hányan állnak meg és gondolkodnak el azon, hogy kivételes szerencséjük csak azért volt lehetséges, mert millióknak balszerencséjük volt? Visszatükrözi-e valamilyen formában is a ’felebarát iránti szeretetet’ a szerencsejáték? Ésszerű-e és bibliai azt gondolni, hogy a világegyetem Szuverén Ura belekeveredik az olyan önző, bűnös játékokba, mint a szerencsejáték? (Máté 22:39).



A lottózás előmozdítja a pénz szeretetét. Dr. Marvin Steinberg, a Connecticut államban működő és a kényszerítő szerencsejátékokkal foglalkozó tanácsnak az elnöke megjegyezte, hogy a veszélyeztetett tizenéves szerencsejátékosok az ebédpénzüket költik el, pénzt lopnak vagy áruházi tolvajlást követnek el, hogy kielégítsék a szerencsejáték iránti szenvedélyüket. Valóban igazak Pál apostol szavai: „Mindenféle káros dolog gyökere a pénz szeretete, és némelyek, akik e szeretetnek az elérésére törekszenek . . . átszegezték magukat sok fájdalommal” (1Timótheus 6:9, 10).

2013. jan. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

’Ne kívánj semmit, ami a felebarátodé’ (5Móz 5:21; vö. 1Korinthus 10:24). A kapzsiság: „Ne keveredjetek össze olyannal, akit testvérnek neveznek és . . . kapzsi” (1Kor 5:11, Cs). A Biblia továbbá óv attól is, hogy valaki a „jó szerencséhez” folyamodjon, mintha ez valamiféle természetfeletti erő lenne, amely kegyeit osztogathatná (És 65:11, Úf )

a mások költségén való meggazdagodás szellemének ápolása helyett a Biblia arra buzdítja őket, hogy dolgozzanak a saját kezükkel, legyenek hűségesek a rájuk bízott dolgokat illetően, legyenek bőkezűek, s adjanak a szükséget szenvedőknek (Ef 4:28; Luk 16:10; Róma 12:13; 1Tim 6:18).

2013. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem bűn, viszont vigyázni kell vele, mert könnyen azzá válhat, ha valaki szenvedélybeteg lesz.
2013. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Katie! (31%-os)


Én holnap megyek dolgozni, mert imádom a pénzt, minél több van belőle, annál jobban érzem magam, a számolgatását is szeretem. Csakis azért megyek dolgozni, hogy eltartsam magam, és hogy minél több legyen belőle. Szerinted akkor holnap ne menjek be inkább dolgozni?

2013. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 eric_one ***** válasza:
29%

Lukács 16,13-14 Jézus mondja:

"Egy szolga sem szolgálhat két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok az Istennek és a mammonnak.

14. Hallák pedig mindezeket a farizeusok is, kik pénzszeretők valának; és csúfolák őt."


mammon a fényűzés és gazdagság arám neve, A mammon

szelleme, amely a bírvágy, és telhetetlenség szelleme, ellene áll Isten Szellemének. Vegyük a lottót példaként. Valóban ha lottót vásárolsz akkor hitedet is veted belé, hogy nyerni fogsz, van is ennek matematikai alapja 1:43.949.268 az 5-ös lottó esetében. Tehát a pénzedet a hamis isten (mammon) oltárára helyezed. Ezáltal nem Istentől várod az ellátásodat, és a szívedet nem az Ő kezébe teszed le. Azt irja Mt 6,21 "Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is." Látod? Ahová a kincsedet (pénzedet) helyezed, a szíved is oda fordul utána. A bibliai bővelkedés arról szól hogy a szükségeid be vannak töltve. Jézus sem volt soha szegény, csak amikor ott a kereszten volt. Akkor viszont szegényebb volt mindenkinél, még ruhája sem volt, teljesen meztelen volt. Magyarországon nincs olyan hajléktalan akinek ne lenne ruhája. (Ezt csak viszonyításként irtam)

Több más igéből is levezethető lenne, de még biblia sem kell hozzá hogy megértsd "A túlzásba vitt szerencsejáték mentálhigiéniás problémákat okozhat, illetve szenvedélybetegség kialakulásához vezethet. " :-)


Véleményem szerint nem üdvösségi kérdés, de nem helyes cselekedet mert céltévesztett a motívációja.

2013. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló.


Nem értem miért kellene a munkát a szerencse játékkal összekeverni.

Ha elolvastad amit írtam akkor láthatod, hogy a szerencsejátékról beszélünk itt, nem a becsületes munkával megkeresett pénzről, amire a Teremtő azt mondja:


(Prédikátor 3:13) 13 és hogy minden ember egyen, igyon, és élvezze a fáradságos munkájából fakadó jót. Isten ajándéka ez.


Persze ha már itt tarunk elnézést az offért a kérdezőtől, és még egy gondolat kedves 6-osnak:


A pénz szeretetéről ezt írja a biblia


(1Timóteusz 6:10) 10 Mert a pénz szeretete mindenfajta ártalmas dolognak gyökere, és erre a szeretetre törekedve némelyek eltévelyedtek a hittől, és mindenütt sok fájdalommal szegezték át magukat.


Ez azt jelenti, hogy nem az a baj, hogy van valakinek pénze, mert megdolgozott érte, hanem hogy az életében az anyagi javak megszerzésével tölti minden idejét, és a teremtő Istenre pedig egy perce sincs.

Csak a pénz körül forog minden perce, mondhatni azaz Istene.


Egyébként Én utálom a pénzt, mert az is hiába valóság, ahogy egy gazdag király, Salamon ki is jelentette:


(Prédikátor 2:10, 11) 10 Amire csak szemem vágyott, nem tagadtam meg tőle. Nem tartóztattam meg szívemet semmiféle örömtől sem, szívem ugyanis örült minden fáradságos munkámnak, és ez volt az én részem minden fáradságos munkámból. 11 Én pedig kezem valamennyi műve felé fordultam, és a fáradságos munka felé, melyet fáradsággal elvégeztem, és íme, minden hiábavalóság volt, és szélkergetés, és semmi haszna nem volt a nap alatt.

2013. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szerencsejáték önmagában nem bűn, hiszen a kockadobós társasjáték (lóverseny, libajáték) is az, igaz, ott nincs tét.

A lottó-jellegű szerencsejátékok akkor válnak veszélyessé, ha önmagaddal vagy a családoddal szembeni kötelességeidet sérti. Minden függőség bűn, még ha nem is egyforma mértékben.

A tippmix-jellegű játékoknál nemcsak a szerencse játszik szerepet. Ezek (talán) kevésbé veszélyesek, de ugyanazok a korlátok fennállnak.

2013. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az vagyis halottam már rólla
2013. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!