Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti mit gondoltok...

Keresztények, ti mit gondoltok a 21. -i világvége-jóslatról? Lehet, hogy akkor lesz Jézus 2. eljövetele?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 17:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
A Biblia szerint senki sem tudhatja az órát és a percet, csakis az Atya.
2012. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, bármikor szólhat az Atya Jézusnak, hogy most mehetsz.
2012. dec. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
azt, hogy hülyeség :)
2012. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem lehet. Alig hiszem, hogy Jézus egy maja jóslathoz igazítaná a visszatértét, ekkora média-visszhang közepette.


Nálunk a templomban a pap külön kiemelte, hogy az ilyen világvége-várások keresztényellenes dolgok, babonák, mellőzzük.


Mellesleg ez az egész 2012-es világvége-dolog egy biznisz: filmek, újságok, könyvek, pólók....szóval egy marketing-fogás, semmi több.

2012. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Én mindenesetre már rendeltem eBay-on neutrínós deflektoros hűmicsodaizé energiapajzsot, ami megvéd a reptilián meg lumbulábi megszálló csillagflottától :D
2012. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
11%

Egyrészt azt a "napot és órát" nem tudhatjuk, másrészt a Biblia szerint Jézus második "jelenlétét" (paruszia) kellene várnia a keresztényeknek (vannak, akik azt is várták), nem egy mindenki által látható "megjelenést". Jézus már "jelen van", mint Isten Királyságának a királya. Nem, nem szó szerint, mert nem is erről beszél a Biblia, hanem arról, amit Ő maga mondott erről, vagyis "a világ nem lát engem többé". Ez már csak azért is igaz, mert Isten Királysága nem földi, hanem égi hatalom!


(Dániel 2:44) "És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig"


Ez a prófécia az "utolsó napokról" szól, tehát e földi társadalom "utolsó napjaiban" már áll Isten Királysága és Jézus ezért már "jelen van"!

2012. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Fremen72 válasza:
69%

Amellett, hogy a maja kalendárium csak egy újabb korszak eljövetelét jósolta meg, és nem a világvégét (és nem az összes maja kalendárium ragaszkodott 2012-höz), a keresztények semmilyen világvégét nem jövendöltek mostanra.

Amúgy korábban volt már egy pár világvége-várás, Kr.u. 1000-ben majdnem el is jött, mert senki sem vetett, várván a világvégét, akor meg minek...

Én úgy tudom egyébként, hogy valamelyik arkangyal nyitná meg a világvége-show-ot, azt hiszem, Uriel, és Jézus csak a végén jelenne meg, hogy legyőzze az Antikrisztust.

2012. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

2012 Dec 21. az okkultisták, ezoterikusok számára fontos időpont, szerintük a vaskorból ekkor térünk vissza a rézkorba, s a spirituálisan fejlett egyének tudata megemelkedik (nem egyik napról a másikra, hanem folyamatként)

Egy propagandafilm erről:

http://www.youtube.com/watch?v=hlfYHAV1i8w


Én keresztény vagyok, tehát nem dőlök be e meséknek, félrevezetésnek. Van egy honlap ami az emberek és keresztény testvéreim figyelmét hívja fel:

www.jezusazut.hu

2012. dec. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Kevesen tudják, hogy a maják több naptárrendszert is használtak, mivel kifinomult módszereik voltak az idő mérésére, kiváló csillagászok és matematikusok voltak. Naptáraik egyike volt csupán az un. hosszú számítás, amelyet ie. 355 körül állítottak fel, kezdő dátuma pedig 0.0.0.0.0 volt, ami a mi naptárunk szerint ie. 3114.08.11-nek felelt meg. Ez 2012.12.21-én éri el a bűvösnek tartott 13.0.0.0.0 dátumot. Azt még fontos tudni, hogy a maják 20-as számrendszert használnak, vagyis 19-ig megy a naptár!


Tudod az a vicces, hogy minden világvége koncepció ugyanazt a katasztrófasorozatot mutatja be, egyetlen különbség köztük a dátumban van! Vallási szempontból nézve a világvége dátumoknak semmi jelentősége nincs.


Nem tudhatjuk a világvégének konkrét időpontját, de úgy gondolom jól is van ez így. Mert a lényeg nem a dátum, hanem az, hogy hogyan élünk addig itt a Földön! Az ember ugyanis nem halhatatlan, ilyen értelemben mindegy, hogy egy zongora esik valakire, vagy egy 25 millió tonnás kisbolygó, az eredmény nem változik! ;-)


A Biblia tanulsága szerint mindenképpen találkozni fogunk Teremtőnkkel, igazi fontossága csak a találkozás minőségének, eredményének van. Nem az a fontos hogyan következik be a vég, hanem, hogy utána mi lesz a sorsunk. A felkészülést erre azonban már ma el kell kezdenünk.


Üdv. Péter

2012. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
most melyik világvégéről beszélünk? a holnapiról, vagy a jövő éviről? vagy azokról, amik már elmúltak? :D
2012. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!