Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alternatív vallásokat/e...

Milyen alternatív vallásokat/eszméket/iskolákat ismertek? Feltételeket lent megadtam.

Figyelt kérdés

Egy olyan vallást keresek, amiben nem kell istenekben, szellemekben, angyalokban, univerzális vonzásokban stb hinni, inkább a személyiségépítésről szól és egymás segítéséről.

A buddhizmus és a taoizmus elég közel állt az elképzeléseimhez, de vannak fenntartásaim velük, illetve erősen félreértelmezik őket Európában.


Szóval olyan vallási iskolát keresek, ami tanít és segít, nem pedig nyugtatgat, büntet és jutalmaz.


A taoizmusban valódi istenek vannak, vagy másképp kell értelmezni? létezik hiteles magyar képviselete?



2013. jan. 3. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Feltétlenül ragaszkodsz valamilyen "valláshoz", vagy eszméhez?

Csak mert akár te magad is kialakíthatsz egy saját személet módot, ha akarsz, ebben senki nem gátolhat meg.

Vedd alapnak ami tetszik és alakítsd a saját meglátásod szerint jóra és ahhoz tartsd magad.

2013. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze, és lehetek a saját képzelt egyházam papja, csak sajnos az nem segít rajtam, sem a az elesetteken és a világon.


Jogos a gondolatod, csak a célomnak nem megfelelő.

2013. jan. 3. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor higgy magadban!
2013. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vallás kell neked, hanem útmutatás, amiben a szülők és a barátok egész jók szoktak lenni, emellett nem tudom hány éves vagy, de szerintem képességfejlesztő könyveket tudsz letölteni/kölcsönözni/megvenni, amik sokkal többrétűen, tömörebben segíthetik az életed.


Ha leírod, hogy pontosan miben kell neked segítség, akkor konkrétabb választ is tudok adni.

2013. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az éveidet azért említettem, mert írásodból ítélve valószínűleg elég érett vagy ahhoz, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb könyveket.
2013. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az elsősor(ok) után alapból a buddhizmust akartam ajánlani.


Megemlítenél néhány fenntartást azzal szemben?

Egyébként az ne befolyásoljon, hogy Európában félreértelmezik. Ettől még a buddhizmus maga ugyanaz marad.


Én is éppen ez miatt fordulok a buddhizmus felé, mert az nagyon letisztult és gyakorlatias.

Éppen egy olyan könyvet olvasok, ami arról szól, hogy milyen az igazi buddhizmus eredetileg - ami valóban nagyon távol van a most már populárisan ismerttől.


Melyik korosztáyba tartozol?

2013. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Nem vallás kell neked, hanem útmutatás, amiben a szülők és a barátok egész jók szoktak lenni"


Részben igazad lehet, de körülöttem nincsenek ilyen emberek, akikre számíthatok, akikben bízhatok és akiket szeretni tudok.

Inkább egy fajta felügyeletre, segítségre lenne szükségem, amit senkitől sem kapok meg, mert úgy látom, ma már nincsenek igazán jelentős emberek a társadalomban, akik példát mutatnak és törődnek a környezetükkel. A probléma nem is a kitartásommal van, hanem a céltalanságommal, mert úgy érzem, a világ folyamatosan valami olyanná válik, amiben nincs értelme élni sem.


Lehet, hogy léteznek még valóban elkötelezett papok vagy szerzetesek, de a kereszténység meg nem nekem való. A többi meg igazán elhanyagolható ebben az országban.


A képességfejlesztő könyvek meg nem hiszem, hogy leírják, hogyan küzdjön az ember az életben úgy, hogy nincs semmi célja ésvagy nem élvez semmit.


A koromat inkább hagyjuk, nem ettől függ az érettség - az én elképzelésem szerint.


A buddhizmussal az a fenntartásom, hogy nincs igazán kiforrott forrása. Gyakorlatilag ugyanaz a probléma vele, mint a legtöbb szent könyvnél, hogy a múltban élt valaki, valakik lejegyeztek valamiket, de egyáltalán nincs szerkezetileg megszerkesztve, illetve a hitelessége is megkérdőjelezhető. Ebből adódóan nem érdekel igazán, hogy oldalszázakat olvassak arról, hogy Buddha járt a függőgyémánt kertben és Csing hungo Baktival beszélt, amit 10 oldalon keresztül tárgyalnak, kissé szájbarágós módon.

Ugyanakkor ha filozófiailag is belemegyek, számomra érthetetlen kifejezés az hogy szenvedélymentsséggel élni, hiszen szerintem lehetetlen és értelmetlen is. Ugyanakkor olyan forrást még nem olvastam, amiben kifejti, hogy miért kell midentől elszakadni, miközben azon ügyködik, hogy ne haljon meg, majd később. Hát nem ragaszkodás az az élethez? Szóval logikai ellentéteket látok benne, ugyanúgy, mint ahogy a Bibliában is rengeteg van, bár lehet abban jóval több. Tehát maga a buddhizmus sem kiforrott filozófiailag.

Ugyanakkor tele van számomra érthetetlenül fölösleges utasításokkal is, amik csak az aktuális kor és térség formai szokásait írja le, (hogyan kell üdvözölni a másikat és ehhez hasonlók), mag olyan kezdetleges próbálkozásokkal, hogy mitől leszel "rossz ember", pl ha éjszaka zenét hallgatsz és ehhez hasonló dolgok - ami értem én, hogy mire akar utalni, de az elmélet alkalmazkodásra képtelen.


Ezektől eltekintve többnyire egyetértek a leírtakkal.

2013. jan. 4. 08:36
 8/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok:


Te jó ég, összekevertelek egy másik emberrel itt a gyk-n, így tök feleslegesen írtam le pár gondolatot, na nem baj, csapó 2: :)


Nincs célod az életben? Dehogynem!

Minden, amit szeretnél, az egy célt állít eléd. Nálad inkább az a probléma, hogy a mostani helyzetedben kilátástalannak tartod szerintem ezeknek a céloknak az elérését.


Sokan pont a kilátástalanságukban fordulnak valamilyen valláshoz, de értelmileg vagy olyan szinten, hogy egyikkel se érd be, és ne elvakultam kövess valamit. Ez teljesen rendben van így, de neked kell megtalálnod, hogy mi az, ami előrébb visz. Ezzel a kérdéssel is előrébb akartál jutni az életedben, ez már egy jó kezdet.

2013. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ez igaz, csak nem visz előrébb. Ennyi erővel minek teszek fel kérdéseket... Azért keresek valami újat, mert amit eddig próbáltam, nem vált be. Valamit mégsem csinálok jól.
2013. jan. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!