Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallásban hogyan kell...

A zsidó vallásban hogyan kell bűnbánatot gyakorolni?

Figyelt kérdés
Persze az után, hogy bocsánatot kértünk az illetőtől. Mi ennek a rituáléja? Jom Kippur még messze van. Olyan írjon, aki tudja is a választ!
2013. jan. 5. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

(Majd én válaszolok neked, hogy legyen a többieknek motiváció):


Fogsz egy jó kövér birkát és jól lemészárolod. Bemutatod áldozatként Istennek, ha addig még a tömeg nem kövezett halálra.

2013. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kecske nem jó?:)

(Most viccen kívül tényleg érdekelne.)

2013. jan. 5. 18:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint a kérdésre a válasz, nem a kecskés dolog. :)
2013. jan. 5. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ézsaiás

11

Mire való nékem véres áldozataitoknak sokasága? ezt mondja az Úr; megelégeltem a kosok egészen égőáldozatait és a hízlalt barmok kövérét; s a tulkok, bárányok és bakok vérében nem gyönyörködöm;

12

Ha eljöttök, hogy színem előtt megjelenjetek, ki kivánja azt tőletek, hogy pitvarimat tapossátok?

13

Ne hozzatok többé hazug ételáldozatot, a jó illattétel útálat előttem; újhold, szombat s ünnepre-felhívás: bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek.

14

Újholdaitokat és ünnepeiteket gyűlöli lelkem; terhemre vannak, elfáradtam viselni.

15

És ha kiterjesztitek kezeiteket, elrejtem szemeimet előletek; sőt ha megsokasítjátok is az imádságot, én meg nem hallgatom: vérrel rakvák kezeitek.

16

Mosódjatok, tisztuljatok meg, távoztassátok el szemeim elől cselekedeteitek gonoszságát, szünjetek meg gonoszt cselekedni;

17

Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.

2013. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
Előző, te mióta vagy zsidó? A kérdező érthetően leírta, hogy olyan írjon aki tudja a választ. Egy zsidó nem a bibliát idézné. Ézsiást esetleg, de nem Biblia címszó alatt! A kérdező nem egy JT véleményét kérdezte a zsidó vallásról.
2013. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kereszteny ertelemben vett bunbanat-bunbocsanat nincs.

Ha egy masik ember ellen vetkezel, azt CSAK o bocsajthatja meg neked, Isten ebbe nem avatkozik bele.

Ha Isten ellen vetkezel, azert Yom Kippurkor kerheted Isten bocsanatat. (Megjegyzem, hogy a tizparancsolat megszegese is Istennel szembeni vetek)

2013. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a 6os jót írt.
2013. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!