Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem érzem jó ideje...

Miért nem érzem jó ideje Isten jelenlétét?

Figyelt kérdés

Régebben jóban-rosszban éreztem, hogy jelen van Isten, amikor jó dolog történt, megköszöntem, amikor rossz dolog, akkor először mérges voltam, de utána úgy gondoltam, okkal történt, ami történt.

Mostanában nem érzem Isten jelenlétét, mintha a semmihez imádkoznék. Miért lehet ez? Olyan egyedül érzem magam. :(

16/L


2013. jan. 8. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vannak az ember életében ilyen időszakok. Ezeket is el kell fogadnunk. Talán ilyenkor tesz próbára téged. Én lassan 7 éve nem érzem aktívan a jelenlétét. Mármint tudom, hogy valahol ott van, de nem találom.

Teréz anya 25 évig nem érezte. (azt hiszem)

Mégis nagyszerű dolgokat tett Isten nevében.

Légy türelmes és bízz. Idővel újra érezni fogod. :)

2013. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 poet1 ***** válasza:

Csatlakozom. A tanár sem segít mikor dolgozatot irat! :)

Isten jelenléte hiten alapszik. Nézd meg Jézus példáját: A kereszt előtti időben olvassuk,hogy a Gecsemáné kertben már vért verejtékezett,de Jézus tudta,hogy az Atya vele van. A hit a fontos,de azért vizsgáld meg a Biblia tükrében,hogy nem vétkeztél e, de ne engedd a vádlást magadba,Isten sosem kárhoztat! Nekem volt már hasonló,ne félj,tarts ki!

2013. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért vagy egyedül?

Nincsenek barátaid? A családoddal mi a helyzet?

Nem történt valami változás az életedben?

Nem hiányzik valami nagyon?

Elégedetlen vagy valamivel kapcsolatban?

Hogy szoktál imádkozni?


Nem tudom, hogy elmondjam-e neked az igazságot, de inkább nem mondom el. (nem Istennel kapcsolatban)

2013. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
a bűnnek, a bűnös életnek a következménye, hogy falat építesz közéd és Isten jelenléte közé. Nem elég hogy hiszel benne, imádkozgatsz néha-néha, meg kell tartani az ő beszédét, és az ő igéje szerint kell élni.
2013. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Üdv!


Egyszerű a válasz: Kiürült a tankod.

Jársz gyülekezetbe? Vannak a közeledben hívő emberek, akikkel szoktál beszélgetni? Szoktad olvasni a Bibliát?


Szeretnék segíteni. Ha gondolod, írj privátot! :)

2013. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Ez egyszerű: valószínűleg semmi alapja nem volt a hitednek. Csak hittél, mert azt mondták higgyél.
2013. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 yuda ***** válasza:

Tapasztalati ige amit írok és éppen ilyen helyzetekre alkalmazom sikerrel, tehát nálam kiválóan vizsgázott, ezért is merem szívből ajánlani.

Recept tehát a követező: aki nem érzi Isten jelenlétét, kezdjen hálát adni mindenért ami eszébe jut. Ha picit gondolkodsz, eszedbe jut valami...majd arról egy újabb és újabb... rövid időn belül, szinte "észrevétlenül" bekerülsz Isten jelenlétébe.


Íme az igei alátámasztás hozzá, így lehet bekerülni az Ő jelenlétébe:

Zsoltárok könyve:100:4 Menjetek be az ő kapuin hálaadással, tornácaiba dicséretekkel; adjatok hálákat néki, áldjátok az ő nevét!

2013. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kicsit mélyülj el jobban a dolgokban. Töprengj el a mindennapjaid során felmerülő apróságokon, és azon, hogy az adott szituációban hogyan tudnád felfedezni az Úr jelenlétét. Pl. amikor eszel, adj neki hálát az ételért. Amikor segítesz valakinek, gondolj arra, hogy Krisztus hogyan az embereken, és hogy így az Ő nyomdokaiban jársz. Járj nyitottabb szemmel. Törekedj arra, hogy minden apróságban, amit eddig természetesnek tekintettél (pl. hogy van ételed, családod, lehetőséged tanulni), felismerd az Úr kezét, az Ő jóságát.

Tudod: aki kopogtat, annak megnyittatik, aki keres, az talál...

2013. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg korodból fakadóan is, sokkal több világi dologgal foglalkozol, mint korábban. Talán túl sok tv, internet, srácok a suliban, stb. (Ha nem így van akkor ne haragudj, de gyakran ez a helyzet.) Ilyenkor kell erősnek lenned, nehogy félrevigyenek rossz társaságok, vagy a gondolataid teljesen más felé vigyenek.


Olvasgass többet, Bibliát, vagy izgalmas hittel kapcsolatos könyveket, bizonyára vannak fiataloknak szóló kiadványok is, amelyek nem csak visszaterelnek az útra, de más problémáidra is megoldást adhatnak.

Figyelj mindig arra, milyen társaság vesz körül, ez talán a legfontosabb.

2013. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kezdesz felnőni, és hit helyett gondolkodni.

Most két út áll előtted: visszarángatod magad félig-meddig a hitbe (mert teljesen valószínűleg sose fogsz többé hinni) - vagy továbbmész a gondolkodó emberek felé.

2013. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!