Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti tapasztaltátok/éreztétek...

Ti tapasztaltátok/éreztétek már Isten jelenlétét?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor hogyan? Írjátok minél bővebben. :)


Aki nem vallásos, és nem hisz Istenben, az ne írjon szubjektív, sértő és egyéb ide nem illő választ!!!


2012. márc. 8. 21:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%

Ezt a kérdést csak szubjektíven lehet megválaszolni


És a válaszom: nem.

2012. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Részben igazad van. Rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Tehát a kérdés javítva: Ti hogyan tapasztaltátok/éreztétek Isten jelenlétét?


Egyébként pontosan az olyan jellegű válaszokat szándékoztam elkerülni, mint a tied. De azért köszönöm! :)

2012. márc. 8. 22:05
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Már éreztem többször is. Például amikor imádkoztak értem, éreztem, hogy Isten fénye átjár, megvilágít, megtisztít és meggyógyít. Sírtam, mert annyira hatalmas földöntúli boldogságot éreztem, amihez képest minden földi érzés, hangulat csak egy borsószemnyi. Olyan volt, mintha átkarolna szeretetével. Úgy éreztem, visszatértem Hozzá.
2012. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Ozmium42 ***** válasza:
47%
Én egyszer "láttam". Azért idézőjelben, mert ahova néztem, ott nem látszott semmi, de úgy éreztem, hogy azon a helyen ott van. Hogy Isten volt-e, azt sem tudom biztosan, de nyugalommal és jóérzéssel töltött el ez a "látvány", ezért feltételeztem. A hely egy utcán volt, két ház közötti teljesen üres területen. Nagyon megihletett, és sok gondolatom lett utána.
2012. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!!! :)))
2012. márc. 9. 11:50
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Igen, éreztem. Először a megtérésemkor, mintha "szólt volna hozzám" - de nem kívülről, nem hallottam hangot, hanem mintha "átjárt" volna belülről és megtisztított minden rossz érzésemtől. Csak szeretet maradt bennem.

Utána később éreztem olyat is, mint az egyik korábbi hozzászóló: átjárt valami fény, könnyű voltam és nagyon boldog, sírtam a boldogságtól és közben kaptam egy nagyon fontos "üzenetet", ami egyfajta bizonyosságként fogalmazódott meg bennem.

Aztán pedig "sugallatok", útmutatások formájában. Néha nagyon-nagyon erősen érzem, hogy mit kell cselekednem, és olyankor szintén megtelik az egész lényem szeretettel, az egész világ iránt.

Mindezek alapján állíthatom, hogy Isten szeretet, és folyamatosan jelen van az életünkben - legalábbis azokéban, akik ezt elfogadják.

2012. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem aki igazán hisz Istenben, és bízik benne, az már megtapasztalta a jelenlétét az életében.
2012. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2012. márc. 9. 13:22
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

Én nem vagyok vallásos, de egyfajta Istenben hiszek.


Gyakran érzem a jelenlétét, főleg ha a természetben vagyok, vagy ha csak végignézem a napkeltét.

Ott van mindenben körülötted.

Csak csöndben kell maradni, hallgatni és figyelni :-)

2012. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönööm!!! :)))
2012. márc. 9. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!