Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egészséges hite egy...

Lehet egészséges hite egy skizofrénnek, akinek éppen Istennel kapcsolatos téveszméi vannak?

Figyelt kérdés
Nemrég tértem meg, de érzelmileg nagyon megviselnek a mélylélektani dolgok. Skizofréniával kezelnek, és vallásos téveszméim voltak. Félek az Isten-témától, pedig nagyon szeretnék egészségesen hinni. Túlzásba tudom vinni a dolgokat...
2013. jan. 9. 06:14
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát akikről azt gondolod egészséges hitük van, azok is tele vannak téveszmékkel, sőt még a hitetlen ateistáknak is rengeteg téveszméjük van. Csak az említettek soha nem fognak rájönni erre.

Te már felismerted, hogy téveszméid voltak, szóval előttük jársz egy lépéssel. Ha valakinek lehet egészséges hite, az éppen te vagy.

2013. jan. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Mi a csudát jelent az, hogy "egészséges" hit?

Ki és milyen jogon dönti el, hogy melyik hit egészséges???


Számomra ez teljesen értelmezhetetlen.

2013. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez off lesz, de... Saint Germain gróf? :D

Jó név.

2013. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az egészséges hit, a biblia PONTOS ismeretén alapszik.

Ezért a tettei is egészségesek...

Azért egészséges, mert nincsenek benne kártékony dolgok...ami elviheti a személyeket a helytelenség tetteihez, és így a hite már nem tiszta nem egészséges, tele van szennyeződéssel.

2013. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minél inkább megpróbálsz bizalmat kiépíteni az Úristen felé, annál egészségesebbé formálja a hited. Mi az egészséges hit? Látni korlátaidat - Te ezt látod -, látni Isten mindenhatóságát, és rábízni Magadat. Ez téveszmékkel talán nehéz, de ha semmi mást nem tudsz mondani, mint ennyit: "Jézusom, irgalom!", Ő meghallgat. Ne kepessz erődön felül, az Úr meg tud javítani bármit, amit emberi képességeinkkel képtelenség. Csak hidd el.

Próbáld megismerni Istent minél inkább, elsősorban olvasd a Bibliát. Aztán jó, ha tudsz találni egy támogató közösséget, szeretetteli közeget.


Ha egy kicsit tudsz írni arról (tehát nem terhel meg fölöslegesen) miféle téveszmék ezek, talán pontosabban is tudunk segíteni.


Azon túl pedig: milyen vallású vagy? Van-e közösséged? Ha van, mik a tapasztalataid benne? Ha nincs még hova fordulnod, sokat segíthet tényleg, de csak ha szeretnéd Te is. Ha félsz a közösségtől, nem kell.


Amúgy pedig egy tapasztalt lelkigondozó, lelkivezető, vallási mentálhigiénés szakember sokat segíthet, egészen személyes kapcsolattal. Tudod-e, hol keresd őket? Van-e kedved hozzájuk fordulni?

2013. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Jézus Krisztus hozta örömhír mindenkinek szól. De két csoport kiemelkedően közel állt hozzá és elsőbbséget élvezett nála: a közismert bűnösök valamint a szegények, megvetettek csoportja. Te, mint szenvedő ember ez utóbbi csoportba tartozol. Isten közel áll a szenvedőhöz, aki hozzá kiált és segítségül hívja nevét!

Skizofrénia esetén fontos a gyógyszerszedés ahhoz, hogy ne kínozzon a betegség. Ha ennek ellenére fellép hallucináció, ilyenkor ismételgesd magadban „Mennyei Atya ne hagyj el”, vagy „Jézus Krisztus nem hagyj el”, amíg el nem múlik a rosszullét.

Előttem szólóhoz hasonlóan azt ajánlom, keress fel egy lelkészt vagy diakóniai szolgálaton szakembert, aki vállalja a segítésedet, megbeszélheted vele a kérdéseid, hitbéli kérdésekben eligazít.

Az evangélium lényege, hogy hitre jutsz Jézus Krisztusban és személyes Megváltódnak vallod. Ebben a hitben életed végéig ki kell tartani, hűséggel, hosszútűréssel. Olvasod a Bibliát, főleg és elsősorban az Újszövetséget ajánlom, és a Zsoltárok könyvét. A kereszténység a szeretet és irgalom vallása, Isten azt várja el, hogy fejlődjünk ezekben. Fontos eszköz még az imádkozás, személyes kommunikáció Istennel (mely nem jár vizuális vagy hangélménnyel!).

2013. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is.

Nekem állandóan vannak téveszméim és a a gyógyszerek sem hatnak úgy, de az életem sem tud normálissá válni.

Közel 15 évet küzdtem ezzel az egésszel. 15 év után értettem meg, hogy ez egy betegség. A hit meg az egész minden, ami köré épül nem tesz egészségessé. Ezt mondták a gyülekezetben, de nem így történt.

Ahogy ezt elfogadtam (tehát azt, hogy beteg vagyok, maradok, ezzel kell létezzem, de a lehető legjobb minőségben), elkezdtem nagyon erős kritikával kezelni a fejemben lévő gondolataim.

Sajnos e miatt soha nem fogok tudni úgy elköteleződni, mint mások. Tudnék, lelkesedni még jobban is, mint ők, de elmélyíti az állapotom és mindig tragédiába fullad.

Úgyhogy szerintem nekünk ez máshogy megy, de az egészséges és túllelkesült hittestvéreink ezt nem értik meg - hiszen ők nem betegek.

2013. jan. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Szerintem is jobb lenne, ha hanyagolnám a témát. Egy pszichotikus ember alapvetően amúgy is nehezen van azzal, hogy ki vagyok én, énhatárok, stb. Egy keresztény önismeretes műsor az egy nagyon erős intenzív, mélylélektani terápiaként is felfogható. Ezt az orvosok pszichotikusoknál nem szokták javasolni.Szétszed. Nem vagyunk olyan szinten, mint egy normál ember. Mindenkinek van egy terhelhetősége.

Sérülékenyebb vagyok, mint egy átlagember. Létezik a skizofréneknél az ún mentalizációs probléma. Nem biztos, hogy ugyanazt értem a vallásos fogalmakon, mint egy normál ember. Mögéláthatok valami mást is.

2013. jan. 12. 08:45
 9/10 anonim ***** válasza:

„Egy pszichotikus ember alapvetően amúgy is nehezen van azzal, hogy ki vagyok én, énhatárok, stb.”

Feldmár András pszichiáter mondta, hogy az önmagában nem beteg, ha valaki hallucinál dolgokat. Ha nem teszi meg amikre a hangok szólítják. Ez pontosan az énhatár kérdése. Ezt lehetne megpróbálni erősíteni.

Ha rossz hatással van az Újszövetség olvasása, akkor nem kell olvasni. Elég csak az, hogy bízzon Jézus Krisztusban, és gondoljon rá a rosszullétek idején, és törekedjen a szeretetre mások felé. A kereszténység a szeretet vallása.

Ján 1. levele 4,6

„És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és a ki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.”

2013. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is skizofrén vagyok, ne nagyon merülj bele ebe a témába

szerintem.

2013. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!