Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan veheti ra magat egy...

Hogyan veheti ra magat egy szexualisan egeszseges ferfi hogy katolikus pap legyen? Vagy tulajdonkeppen van szexualis eletuk csak legalis elettarsuk es gyerekuk nincs?

Figyelt kérdés

Ez sehogy sem fer a fejembe.

Amugy meg felhaborito, hogy az egyhazi vagyon feltese miatt megtiltja a katolikus papok csaladalapitasi jogat a katolikus egyhaz.

Tobbszor is hallottam mar olyant hogy szerelmes lett a pap es "felmondott" vagy hogy ha a papa vegre megengedne a hazassagot akkor "en lennek az elso aki megnosulne".

Nem normalis ez igy.


2010. ápr. 6. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezt én se értem,de szerintem az esetek többségében megszegik a cölibátust!
2010. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
kedves kérdező/válaszolók 1 timóteusz 4:1-3 "a későbbi időszakokban némelyek elpártolnak a hittől,... démonok tanításaira fordítják a figyelmüket, hazugságokat szóló emberek képmutatása által,... ezek tiltják a házasságot"
2010. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez náluk sok esetben a "valamit valamiért" elven működik. Nekik fontosabb az, hogy papok lehessenek, mint a nemi élet.

Érdekes, hogy pl. egy kutatótól, aki olyan helyen dolgozik, ahol gyakorlatilag emberek sincsenek, nem szokás megkérdezni, hogy miért áldozta fel a nemi életét, sőt, minden társas kapcsolatát a hivatásáért. Oké, oké, ha kedve tartja, hazajöhet és élhet mint hal a vízben, de egy pap is "felmondhat". Egyszerűen csak fontosabb szerepet tölt be az életükben a hivatásuk, mint az egyéb vágyaik.

2010. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Beérik ők a kis ministráns fiúkkal is
2010. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok vita folyt már erről, de a cölibátus papi nőtlenség nem papi szüzesség. Egyébként nem ministráns fiúk vannak, hanem házvezetőnők, akik önként és dalova élnek imádottjuk mellett. Nyilván vannak pedofilok is közöttük, kár tagadni, de ez nem a cölibátus és a papság miatt van. Sajnos a hétköznapi életben is akad sok. És nem hallottam még egyről sem, hogy a hétköznapi bíróságok méltón büntették volna őket. Sőt olyat is hallottam, ahol a bíróság a bizonyíthatóan ilyen apának ítélta a gyerekeket is. Úgyhogy felesleges az egyházat ostorozni. Rajtuk kívül is hasonló megítélés alá, vagyis a nem bűn, esik ez.
2010. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

18:58 ;)


[link]

2010. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugy,hogy nem gondol bele abba,hogy ha elfolytja a saját vágyait annak sulyos lelki következményei lehetnek.sok esetben vannak is(pedofilia és egyéb aberrációk)
2010. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is katolikus pap akartam lenni, ezért sejtem a választ.

A kiindulási alap: ez egy olyan hivatás, ahol a cölibátus egy ÖNKÉNT vállalt fogadalom. Nem arról van szó, hogy kényszerítik, hanem akarom a szolgálatért.

Vannak előnyei is. Például egy lelkipásztornak, ha felesége és gyereke, akkor keményebb időkben lehet zsarolni a gyerekeivel. Ha a lelkipásztornak nincs gyereke és felesége, akkor csak a gyülekezetéért él, önfeláldozó módon tud értük szolgálni. Nem zsarolható, nincs mit veszítenie. Ez óriási cselekvési lehetőséget ad!


Előny: nem kell aggódnod a saját megélhetésed, lakhatásod miatt. Ez egy kőkemény tény.


Abban igazad van, hogy a cölibátus (ami nem volt mindig kötelezően elvárt) nem vallási okok miatt van. Ha visszanézed a 10.-es történelemkönyvben, akkor le vannak írva az okok. Abszolút nem vallásiak.


Vannak olyan országok, ahol a közösséget házas férfiak vezetik. Ők nem lesznek soha felszentelt papok. Lelkipásztorok, de nem felszentelt szolgálók.


Nekem két problémám volt, ami miatt (sajnos) nem léphettem ilyen pályára. Próbáltam megállni, hogy ne legyen szexuális életem és nem ment. Tudom, hogy vannak olyanok, akik képesek erre. Nem tudom, hogy kevesen vagy sokan vannak. Nekem egyszer sikerült egy teljes évet kibírni, de utána minden elfojtott vágy erővel tört ki. Akkor mondta valaki, hogyha bennem ilyen erősek a vágyak, akkor nem ez a szolgálat az elhívásom. Igaza volt.


Jól értesültél, a szolgálók jelentős hányada megnősülne, ha eltörölnék a cölibátus "kötelező" jellegét. Mert ugye nem "kötelező", csak abban az esetben, ha képtelen vagy rá, nem lehetsz lelkipásztor.


Azt nem tudom hánynak van (titkos) szexuális élete. Gyanítom, hogy párnak biztos van, de nem ítélem el őket érte.

A magam részéről még így is irigylem őket a szolgálatuk miatt.

2013. jan. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!