Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért számít az életben, hogy...

Miért számít az életben, hogy van-e Isten?

Figyelt kérdés
Nem tapasztaljuk, ha mégis, az élet szenvedéseivel szemben nem tud példával szolgálni egy mindenható Isten, aki meghalni is csak úgy tud, hogy feltámad utána. Amikor meg megláthatjuk, már minden végérvényesen eldőlt. De persze ez sem biztos, szemben a minden napokkal. Akkor minek foglalkozni vele?

2013. jan. 10. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Senki sem erölteti. A te dolgod, hogy foglalkozol-e vele.

Én foglalkozom vele, amíg csak élek.

2013. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, hol sugalltam a kérdésemben, hogy bárki erőltetné. Ez hárítása a kérdésemnek.
2013. jan. 10. 13:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem annyira az életben számít. Utána.


(Amúgy pedig:

1. Én a mindennapokat sem látom "biztosnak.

2. Abból a feltételezésből indulsz ki, hogy az Isten megfelel a róla szóló keresztény feltételezéseknek.)

2013. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha magadtól nem tudod, akkor nem kell vele foglalkoznod.

Ha érdekel, akkor olvasd el a tanításokat.

Azt hiszem én most a példabeszédek könyvét fogom, mert nagyon király...

Én fanatikus imádattal hallgatom ezeket a tanításokat, de most tényleg.

És úgy érzem használ az életemnek, lelkemnek. Átformálja a gondolkodási módom és a személyiségem.

Nem mindenben csak a nyers racionalitást kell nézni (materialista gondolkodással) és nem csak a haszon érdekében kell cselekedni...

Mi hisszük, hogy egy az Isten te hiszed-é ezt?

Bízunk a drága Jézus Krisztusban és a többi nagy profétában.


Természetesen azok ezt soha nem fogják érteni, akik gyűlölettel, haraggal állnak a dologhoz.

2013. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Közelebb kerülsz Istenhez és bölcsebb is leszel.

Hogy miért nem jelenik meg anyagként vagy úgy hogy szemmel és füllel érzékelhesed, arra pedig biztos van számos magyarázat.

2013. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
A kérdésedből az jön le, hogy nem vagy hívő, nem is értesz egyet a hívők szemléletével, mégis felteszel ide egy kérdést ezzel kapcsolatosan, tehát foglalkoztat a dolog. Miért? Megismétlem a te kérdésedet? Akkor minek foglalkozni vele?
2013. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi válasza: azért, mert létezik a vallás, és közszájon forog Isten neve. Kíváncsi voltam, miért, mert ha magamtól gondolkodtam el, az általában hitt istenkép idegen a minden napok életétől.


Az Írást meg hiába forgatom: Jézus nem szólított meg. Már feladtam, hogy a kereszténység istenében higgyek, mert egyszerűen nem megy.

2013. jan. 10. 16:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Nos miért is.


Ha nem lenne Isten akkor felesleges az egész herce hurca a vallás körül, és Jézus halála is ésszerűtlen lenne, maradunk bűnös tökéletlen emberek, semmi nem fog változni.


Viszont ha van, akkor amit leíratott az emberiségnek az meg fog történni, ahogy meg is történt sok minden amit eddig leíratott.

(ezt most jól megmondtam)


Gondolj bele, Jézus is és sokan akik 2000 évvel ezelőtt éltek megmondták mire figyeljünk.

S a szemünk előtt megtörténnek azok amiket mondtak.

Szerintem érdemes oda figyelni.


Vegyük az Izraelitákat.

Jézus megmondta 30 évvel korábban, hogy ha látják a szent várost: Jeruzsálemet hogy a Római katonák körül veszik, meneküljenek a hegyekbe

Ez i.sz. 66-ban meg történt, ám érdekes módon a Rómaiak vissza vonultak.

Az akkor élő keresztények kihasználták a lehetőséget és akik oda figyeltek a figyelmeztetésre elmentek a hegyekbe hátra hagyták mindenüket, cserébe az életüket kapták.


Érdekes, hogy 4. évük volt az embereknek erre mert i.sz 70-ben vissza jöttek a Rómaiak, ezúttal nem volt kegyelem, 1.millió zsidó halt meg.

2013. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

„Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.” Zsid 11,6


Az egész Zsoltárok könyve arról szól, hogy Isten megszabadítja azokat, akik Ő hozzá kiáltanak nyomorúságukban, s hozzá megtérnek. Isten aktív szerepet vállal az életedben, mintegy szövetségre lépsz vele, ha akarod. Jézusra is jellemző volt ez a Benne való bizalom, ráhagyatkozás.


Jézus Krisztus az Atya által megígért Szabadító a bűnbe esett világtól, megtörte Sátán hatalmát. A Messiás jelentése Felkent, görögül: Krisztus. Jézus jelentése: Szabadító.

2013. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

((Kicsit provokatívnak érzem a kérdésedet, ha nem az, ne haragudj. Azért mindenesetre válaszolok.))


Dehogynem tapasztaljuk, pontosabban tapasztalHATjuk Isten létezését, segítségét. Ehhez azonban az szükséges, hogy keresd őt. Őszintén. Ha ezt teszed, meg fogod őt találni, és minden nap, az életed minden percében aktívan érezheted a jelenlétét, mi több: a segítségét az életedben. Az első lépést azonban nekünk kell megtennünk Őfelé.

Mivel már egy bő évtizede megtértem, már van rálátásom arra, hogy milyen volt az életem azelőtt, amíg nem volt minden nap velem a Szentlélek, és milyen azóta. Mondhatom: ég és föld. Voltak természetesen külső jelei is annak, hogy a Szentlélek állandó segítőtársamul szegődött (pl. megszabadultam egy káros szenvedélytől), de a belső változás is leírhatatlan. Elképzelni sem tudtam volna korábban olyan békességet, amilyet azóta állandóan érzek. Csak azt tanácsolhatom: próbáld ki. ;)

2013. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!