Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
63%
Kipróbáltam, és működött! :)
2013. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 KZitus ***** válasza:
83%

Zsidók 3:4- "Mert minden háznak van építője, aki pedig mindent elkészített, az Isten az." Tehát teremtőről beszél a Biblia. Megtudnád cáfolni azt, hogy Isten teremtette a galaxisokat, csillagrendszereket, mint egy ékességet a mi csodálatos bolygónkat?

Zsoltárok 19:1 "Az egek hirdetik Isten dicsőségét; keze művéről ad hírt az égboltozat."

Zsoltárok 104:24 "Mily számosak a te műveid, ó Isten! Mindet bölcsen alkottad. Betöltik a földet alkotásaid."

Róma 1:20 "az ő láthatatlan tulajdonságai világosan LÁTSZANAK a világ teremtésétől fogva, mivel mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők."

Azt írja a Szentírás Istenről, hogy minden csillagot a nevén szólít. Mekkora tudás és elme kell ehhez?

Hiszel Sátán és a démonai létezésében?

Képzeld el, ők nem kételkednek Isten létezésében, mert őket is mint angyalokat Isten hozta létre, ahogyan Tégedet is (most légy szí ne gyere azzal, hogy te anyádnak és apádnak köszönheted az életedet: és ők? a végén csak eljutnánk Ádám, Éváig).

Jakab apostol azt írta: "Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az Ördögök is hiszik és rettegnek."


Képzeld el, felépítesz egy gyönyörű házat, én pedig odamegyek hozzád és azt mondom nincs jogod a házhoz, nem te építetted - szimpatikus lennék neked? Te most hasonlót teszel Istennel.

Ha kamerát, rádiót, vagy számítógépet látunk, minden habozás nélkül elismerjük, hogy értelmes tervező alkotása. Ésszerű-e tehát az az állítás, hogy az ezeknél sokkal bonyolultabb szemnek, fülnek, emberi agynak és ehhez hasonlóknak nem volt értelmes Tervezőjük?

2013. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim válasza:
96%

Félretéve a Bibliát, a szövegeket. Szerinted magától létrejöhetett volna ez a rendkívül bonyolult és csodálatos világ? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy magától ilyen összetett rendszer kialakulna, felépülne.

A nagy bummnak is valahol bummolnia kellett, hol volt az a valahol?


Szerinted létezik a lélek, van lelkünk szerinted?

2013. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1. Igen, el tudom képzelni, hogy a világegyetem mindenfajta istenség nélkül jött létre. Tudom csodálatosnak és végtelenül bonyolultnak látszik a világ, és tényleg bonyolult, de nem kell hozzá értelmes lény. Plusz: Melyik a valószínűbb, hogy egy részben felfogható, anyagi világ jött létre, valószínűleg kvantumfizikai törvények szerint, vagy egy olyan hihetetlen értelem, csak úgy a semmiből, ami - és ezt most próbáld értelmezni - MINDENHATÓ? És itt ezt a legfontosabb megérteni. Sokkal bonyolultabb dologgal magyarázzátok egy kevésbé bonyolult dolog létét.

Volt anno egy beszélgetésem egy igen értelmes istenhívővel, végül azzal a megállapítással sikerült zárnom a vitát, hogy - és ezt logikai úton a vita során sikerült levezetnem - Isten egyszerűen azért nem létezik, mert semmi sem indokolja a létezését, vagyis nem kellett ahhoz, hogy bármi ami most van, legyen.

2. Ez elég furcsa érv:) Mi van akkor, ha valaki azt mondja, hogy Isten nevén nevezi a csillagokat? Akkor az úgy is van? Jelen univerzumban talán úgy 10ˇ22 db csillag lehet. Egy gyémánt alapú számítógéppel - ami a jövő zenéje - biztosan megoldható egy program ami ennyi nevet megjegyez, sőt felolvassa neked ha kell. Ha kvantumszámítógépet csinálunk, talán még a keresőnek sem tartana évmilliárdokba kikeresni a W-vel kezdődő csillagneveket:) Persze mindezt elméleti szinten, előbb legyen neve az összesnek:D

3. Nem hiszek sátánban, sem angyalokban. Igen, engem apámék hoztak létre ahogy őket az övék. De pár millió generációval ezelőtt az én őseim nem Ádám és Éva voltak, hanem üregekben mászkáló négylábú "patkányok". Még néhány milliárd generációval korábban pedig sejtméretű élőlények, vagy még kisebbek, akik vagy a földön, vagy - mert létezik a pánspermia és a merészebb UFO elmélet is - máshol jöttek létre ilyen-olyan aminosavakból. Ennek ellenére volt egyszer egy nigrid csóka valahol afrikában, akinek a szüleit még nem, de őt már mondhatjuk embernek. És ha akarod, hívhatod Ádámnak:)

2013. jan. 11. 19:05
 5/85 Pietrosol ***** válasza:
87%

Szia!


Semmi esetre sem akarlak meggyőzni,de azon elgondolkodtál már,hogy ki hozta létre a törvényeket,amelyeknek az anyag engedelmeskedik?Netán önálló tudata lenne az anyagnak,amely annyira komplex,hogy vezérlő elveket,törvényeket alkot magának?Tudomásom szerint törvényeket,szabályokat,például az ember hoz létre saját magának és közösségeinek!No de az ember egy élő személy!


Hawking kérdése:"Miért bajlódik az univerzum a létezéssel?"

2013. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
47%
Ha Isten hajlandó megelőzni a rosszat, de nem képes rá, akkor nem mindenható. Ha képes rá, de nem hajlandó, akkor aljas. Ha nem képes és nem is akarja, akkor miért neveznénk Istennek? Különben miért történnek rossz dolgok jó emberekkel?
2013. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 A kérdező kommentje:

Pietrosol

Itt kezdődik a kvantumfizika. Egyelőre azt sem tudjuk, mi az anyag, vagy, hogy helyes-e a húrelmélet egyáltalán, avagy sem. Hogy van-e személyisége a részecskéknek? :)

(Persze nincs, de) nézd meg ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0

Hawking kérdése jogos. De válaszolni talán nem olyan nehéz. Ha az univerzum nem létezne, azt senki sem tudná. Tehát mi csakis azt állapíthatjuk meg, és semmilyen körülmények között nem állapíthatnánk meg egyebet, minthogy létezik. Nyugodtan megtehetné, hogy nem létezik, és talán meg is tette/teszi, csak éppen máskor és máshol.


Egyébként a fizikai törvényeket sem kéne egy azokon túlmutató lénnyel magyarázni. Nem tudod felfogni, ezért inkább egy sokkal felfoghatatlanabbal érvelsz?

Van az energia, ami a szó szoros értelmében egyenlő az anyaggal, és közben mozgat mindent. Az energia, ha úgy tetszik az egyetlen dolog ami létezik, csak sokféle formában, melyek némelyike mozgó természetű, mozgásának pedig következményei vannak. Ütközések, energialöketek, csomósodás, ilyesmi, amiből aztán létrejön a gravitáció amiből minden más. A gravitációból, az egyes töltések egymás iránti vonzása/taszításából következik minden más törvény. Ha ezeket nem érted, fogd fel vákuumként, az elég érthető. Ha van valami, az megy valahova, akár azért mert ott már van, akár azért mert ott még nincs.

A fizikai törvények megállapítása levezethető logikailag a kellő ismeret birtokában, vagyis nem szükséges feltétlenül kísérlet, ami azt jelenti, hogy nem lehet máshogy. El tudsz képzelni egy univerzumot, ahol ha megütöd a baseball ütővel a labdádat, megkerül téged 15-ször aztán felrobban?

Vagy egy olyat, ahol egy sziklára ráfújsz, ő meg fogja és abszolút 0 fokra hűlve nemhogy megfagy, de megolvad, fél perccel később pedig visszatér a korábbi formájába?

A fizikai törvények - szerintem - azért olyanok, amilyenek, mert másmilyenek nem lehetnek. És azért nem lehetnek másmilyenek, mert az energia adott dolog és adott tulajdonságokkal bír(persze sok dolgot én sem tudok jelenleg megmagyarázni vagy akár felfogni: pl kvantumfizika vagy az a tény hogy egyes helyeken nem létezik idő). Tehát megismételve: lehet energia, és akkor lesz egy olyan univerzum, mint ez. Az is lehet, hogy nincs energia, de ugyanannyira lehet, mint nem lehet, hiszen miért lenne egyikre nagyobb esély mint a másikra. Mi pedig mindenképpen csak azt állapíthatjuk meg, hogy van, így felesleges is ez esetben azon gondolkozni, hogy miért. Miért ne? :) Valaminek lennie kell, akár a létezés az, akár a nem létezés, de nincs okunk egyiket sem alapállapotnak tekinteni.

2013. jan. 11. 20:08
 8/85 anonim ***** válasza:
75%

Idézek ezzel kapcsolatban valakit, aki okosabb nálam, szerintem ez a gondolat nagyon találó, azt hiszem már írtam más kérdésre is. Azért ilyen választ írok, mert dobálózhatnék bibliai idézetekkel, de ha valaki nem hisz, akkor teljesen fölösleges. Ezért inkább más "meggyőzést" választok, vagyis remélem, hogy gondolatébresztő lesz:


"Isten vagy létezik, vagy nem létezik. Csak e két választási lehetőség van. Vagy elismerjük az értelem elsőbbségét, a teremtő értelmét, ami minden eredete és princípiuma, vagy az irracionális eredetű létet és tudatot valljuk, amely szerint itt a földön és az életünkben minden esetleges. Végső értelmezésben nem lehet bizonyítani egyik felfogást sem, de a kereszténység válasza az értelem és az értelem elsőbbsége melletti állásfoglalás. Aki Isten félreteszi, nem teszi nagyobbá az embert, hanem pont hogy elveszi a méltóságát. Az ember akkor csak az evolúció félresikerült terméke lesz."


Filozófiai, tudományos módon hiába győzködnék egy ateistát, egyikünk álláspontját sem lehet 100%-ig bebizonyítani. Én csak azt mondom, hogy minden embert Isten képmásának gondolok, így mindenkinek van emberi méltósága. Ha nincs Isten, akkor mennyiben vagyunk többek az állatoknál?

2013. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 A kérdező kommentje:
Ebben az idézetben nincs semmi. Nem gondolom, hogy szempontnak kéne lennie az emberi méltóságnak, hogy fontos lenne, hogy mi "nagyok" legyünk. Nem gondolom azt sem, hogy van lélek, csak olyan tudat amit a genetika, a kor és az életünk során ért behatások, a környezet határoz meg. Néhány csak nem bírják elfogadni úgy a halandóságukat mint a nullához közeli jelentőségüket. Egyébként elmosolyodtam azon, amikor a kereszténységet az értelem vallásának nevezte az illető. Nem akarok alpárinak tűnni, vagy butának tűnő érvekkel előállni, de a helyzet az, hogy szerintem ha a kereszténységet - ahogy egyébként bármilyen más vallást - jobban szemügyre veszünk, sok órás stand up-ot lehetne nyomni csupán azzal, hogy felidézzük a tényeket és megkérjük a közönséget, hogy képzelje el. Még csak parodizálni sem kell, így is a végletekig abszurd az egész. Gondolok itt arra például, hogy ha Jézus mostanában élne, elmegyógyintézetben rohadna, és elképzelhetitek a sötét középkor betegesen vallásos embereit is, akik nem csak közvetlenül, de közvetetten is összesen milliárdnyi életet oltottak ki azzal, hogy jó 1000 évet vettek el a tudománytól. Én speciel ha keresztényekkel vagyok körülvéve, egy zombis film szereplőjének érzem magam, ha templomba megyek akkor pedig kénytelen-kelletlen rendre elfog a kuncogás szinte minden mozzanatán akár az előadónak akár a közönségének (szégyelltem is magam, amikor ez átcsapott egyszer alig tartható röhögésbe - talán soha nem is volt vörösebb fejem - de igazából ezért járok olykor templomba:D ). Egyébként, örültem mikor tudomást szereztem egy új dologról amit ilyen vitákkor érvnek lehet felhozni, és most meg is szeretném tenni: találtak az emberben egy "Isten gént", vagyis az, hogy az ember istenben vagy akármilyen felsőbbrendűnek a létezésében hisz, az egyik génjének köszönhető, az készteti rá. Azt hiszem az ember jelen szintjén már képes arra hogy az ösztöneit bizonyos fokig felülírja/elnyomja. Ezért nem gyilkolom le az első kezembe eső tárggyal azt aki éppen unszimpatikus, és ezért vannak ateisták. Tehát, én épp ellenkezőleg látom ezt az értelem-vallás kapcsolatot.
2013. jan. 11. 21:03
 10/85 Zsizsik666 ***** válasza:
8%
Nem.
2013. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!