Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bérmaszülőnek muszáj megbérm...

A bérmaszülőnek muszáj megbérmált embernek lennie? Nincs valami "kiskapu"?

Figyelt kérdés
Akit én szeretnék magamnak egy olyan ember aki már sokat megélt és nagyon erős a hite. De nincs megbérmálkozva. Ő a példaképem, és sokat tanultam tőle a hitem szempontjából. A pap nem adhat ez alól kivételt?

2013. jan. 13. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudná a pap, hogy ki bérmálkozott és ki nem?
2013. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Papírok alapján
2013. jan. 13. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
A szabál az szabál.:-)
2013. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nincs kiskapu.

Illetve az, ha az illető megbérmálkozik előtted.

2013. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a hite katolikus módon is erős, akkor gondolom, ismeri legalább egy pap. Namost akkor az a "kiskapu", hogy előtted megbérmálják. Ezt elmondja a papjának, aki ha felkészültnek tekinti, engedélyt kérhet püspökétől, hogy egyéniben megbérmálja. Ha nincs megbérmálva, az Egyház nem kezeskedhet arról, hogy valakit bérmálása után hitbeli növekedésében segíthet (persze ezt senkiről sem garantálhatja, de ha "nagykorúsítva" van a hitben, annak vannak olyan előfeltételei, amelyek által "gyanús", hogy valamennyi fogalma azért van Istenről, Egyházról).


Ha megpróbáljuk lefordítani: az Egyház hogy bízhatná egy berkeiben nagykorúvá fogadott ember úgymond nevelését egy kiskorúra? ... Szóval sajnos nincs kiskapu.


Ennek ellenére tanulhatsz sokat tőle, lehet a példaképed és lehet nagyon gyümölcsöző ez a kapcsolat. De hátha bérmálkozna előtted. Kérdezd meg, megtenné-e a kedvedért, és egyházjogilag van-e olyan állapotban, hogy megteheti.

2013. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira erős a hite és katolikus, akkor miért nem bérmálkozott meg eddig?

Amúgy nincs kiskapu, megbérmált ember lehet csak bérmaszülő. ez egy szentség, ez komoly dolog, nem kéne már most kiskapukat keresni...

Az a megoldás, hogy előtted ő megbérmálkozik. Láttam már olyat, mikor a mi templomunkban volt bérmálás, felnőttek is bérmálkoztak. Egy 40 év körüli férfi is, és miután bérmálkozott, egyből visszaállt a sorba valaki mögé, aki a "bérmagyereke" lett.

2013. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!