Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit várhat tőlem Isten?

Mit várhat tőlem Isten?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok de nem tudom h mennyek e továbbtanulni vagy maradjak inkább technikusi képzésen.

Kértem Istent h valamilyen formába mutassa meg a választ de eddig semmi :(

Mi a véleményetek a döntésről? Van amikor tudjuk h melyik a jó döntés de mi van akkor ha vannak érvek és ellenérvek is egyszerre ?


Előre is köszönöm az építő válaszokat! :)



2013. jan. 17. 17:35
1 2
 1/14 Mulder614 ***** válasza:
0%

János 17:3


"Az pedig az örök élet+, hogy ismeretet+ szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."

2013. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én speciel még nem találkoztam olyan szituációval, amiben ne lettek volna érvek és ellenérvek egyszerre.


Ha Isten hallgat, akkor talán azt akarja, hogy te dönts. Sajnos sokszor kevés információval kell dönteni, és az is döntés, hogy nem döntesz, és hagyod folyni a dolgokat, bár tapasztalatom szerint az ritkán vezet jó mederbe.


Bár ami a továbbtanulást illeti: még az sem kizárt, hogy mindkettőre lesz elég időd, nem mindenki az érettségi után megy felsőoktatásra.

2013. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Istennek nincsenek elvárásai afelől, hogy hogyan boldogulsz az életben, és milyen pályát választasz. Választ sem fog adni, ennyi szuveneritást elvár tőled.


Isten azt szeretné, hogy tartsd be a törvényeit, boldogulj az életben, és szaporodjál, sokasodjál.


Érdeklődj tovább afelől, hogy milyen lehetőségek vannak technikusi képzésen, vagy a továbbtanulásban, hiszen minél többet tudsz róluk, annál könnyebben döntesz. Itt az internet, használd ki.

2013. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 first blood válasza:
0%
Isten nem vár semmit, mert nem létezik.
2013. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mulder614 ***** válasza:
Miből gondolod ezt utolsó? Ateista vagy , vagy csak más nézeteid miatt nem hiszel Istenbe?
2013. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ozmium42 ***** válasza:
Menj továbbtanulni, ne menj technikusira.
2013. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Te mit vársz magadtól? Hova akarsz jutni? Hajlandó vagy-e küzdeni a céljaidért? A jelen felsőoktatási rendszerben egy megfelelő területen szerzett OKJ-val jobb esélyeid vannak, mint egy büfé diplomával. Nem a végzettség, hanem a terület a lényeg.

A megfelelő időben Isten is választ fog adni, ha bízol benne.

2013. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 yuda ***** válasza:
A diploma magasabb végzettség a technikumnál, tehát magában foglalja -úgyhogy menj továbbtanulni.
2013. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Egyedül hitet vár el tőled. :)
2013. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban nincs válasz a Bibliában. Isten azt várja el tőled, hogy kapcsolatban légy vele, és ennek feltételeit tartsd be.


Ha gondolkozol, döntésre jutsz. Ebbe vagy beleszólt Isten, vagy nem. Kérdd, hogy szóljon bele.


Szerintem a legjobb, ha tovább tanulsz.

2013. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!