Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten csak a hívőkkel foglalko...

Isten csak a hívőkkel foglalkozik vagy minden emberrel?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy csak a hívő,sőt vallásos életet élők életére van hatással, csak az ő életüket irányítja vagy azokét is akik nem keresik Istent?

Mondják,hogy minden okkal történik az életünkben. Isten akarata szerint.

De ez csak az őt követőkre igaz vagy a nem hívők élete is Isten akarata szerint alakul?

Vagy aki nem hisz,annak nem is irányítja az életét?

Minden ember életére egyyformán hat minden nap vagy csak azokéra akik a törvényeit követve próbálnak élni?

Azokkal is foglalkozik akik nem keresik Őt vagy azokat az embereket észre sem veszi és semmiféle hatással nincs az életükre?


Van értelem hit nélkül imádkozni? Itt már olvastam,hogy a hit hallásból van, meg tanulmányozni kellene a Bibliát,de ha ez nincs csak ima az ér valamit?

Vagy amíg nincs hit addig az imát meg sem hallgatja?



2013. jan. 16. 19:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Zsidó levél:11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

Ézsaiás könyve:59:2 Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott

2013. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
28%

a kilenc kérdést összefoglaltam : Isten és Ember

A kapcsolat.

A kegyelem (melyet kapok) és a hála(melyet adok).

A görögben és a latinban ez egy szó: kharis - gratis.

Kegyelem és hála. Egyszerre, és csak egyszerre van, csak a hatás iránya más, kifelé és befelé.

És ez - a jelentés később kapcsolódott hozzá- ingyenes.


Ha nem adok hálát (Köszönöm, Istenem, hogy vagyok)- "kegyetlen" lesz az életem - ezt én teszem, és én is szenvedem el. Különös, de ez tőlem függ. Mert a kegyelem árad, mint a nap éltető fénye- de elzárhatom magam előle, és akkor nekem nincs...

Jakab apostol írja(4,8):

Közeledjetek Istenhez, hogy ő is közeledjék hozzátok.

2013. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
38%

Nos a Teremtő mindenkinek elmondta, hogy mit vár el tőlük.

Bár senkinek nem írta meg előre az életét, de mindenkivel jót tesz ahogy a biblia írja:

Nem csak a Jóknak ad esőt, meg termő talajt, hanem a nem hívőknek is,


Isten mindenkit szeret, és azt szeretné ha az emberek megismernék Őt, és a szándékait.

Nos ha nem hiszel benne, akkor kihez imádkozol?

Ha meg hiszel Istenben akkor máris megvan az alap hited, amit csak fejleszteni tudsz, bár le is rombolhatod, ez rád van bízva.


Nos amikor imádkozol, mit szoktál mondani a teremtőnek?

Miért imádkozol?

Jézus arra tanította a követőit, hogy imádkozzanak ne csak a saját akaratukért, hanem Isten akaratáért is.

"Legyen meg a Te akaratod"...

Jézus nem egyszer kihangsúlyozta, hogy fontosabbnak tartja az atyja akaratát a saját akaratánál, csak egy példa:


(Lukács 22:42) . . .: „Atyám, ha úgy kívánod, távolítsd el tőlem ezt a poharat! De ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd.”

Sőt egyszer azt is kijelentette, hogy nem azok fognak megmenekülni akik az Ő, vagy is Jézus nevében ilyen meg olyan hatalmas dolgokat tesznek, hanem aki az ATYJA AKARATÁT cselekszi.

Sőt Jézus határozottan az ételhez hasonlóan fontosnak tartotta az Atyja akaratát.

(János 4:34) 34 Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem annak akaratát, aki küldött engem, és elvégezzem a munkáját.


Soha nem magára terelte a figyelmet, hanem az Atyjára, akit sajnos sok vallásban egyenlővé tesznek vele, pedig ebből is látszik, hogy mennyire nem így van.


És most jön a kérdés?

Mi az atya akarata?


A válasz, egyik részét te magad is említetted már.

Ezt maga Pál apostol más hol is megerősítette, és ki is egészítette más feladatokkal is

És ez tanulással, ismeret szerzéssel jár


(1Timóteusz 2:3, 4) . . ., 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.


(Róma 10:13-15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”

2013. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Ez Isten és ember kapcsolatáról szól.

Isten minden emberre mint gyermekére tekint. Mindenkinek igyekszik az életét jobbá tenni. Mindenkivel igyekszik kapcsolatba lépni, hiszen ez csak így lehetséges. De nem zaklat, ha akarunk, belemegyünk a kapcsolatba, ha nem, hát nem, de nekünk és Istennek is jobb, ha belemegyünk. Isten mindenkihez szól, jelek és a lelkiismerete által, de nem mindenki ápol vele erős kapcsolatot. Minnél erősebb a kapcsolatod, annál jobb lesz neked, de Isten mindenkivel egyformán törődik, csak van, aki agyja, és van, aki nem. Aki nem hagyja, de megtér, anak Isten még jobban örül, mint a már megtérteknek.

Mi nélküle betegek vagyunk, a bűn fogjai, életünk rossz. Ő az út, az igazság, az élet, a szeretet, az orvos, aki kiemel minket ebből a beteg állapotból. Ez a kegyelem. Mi arcul köpjük bűneinkkel, ő mégis segít.


"12. Mit gondoltok? Ha valamely embernek száz juha van, és egy azok közül eltévelyedik: vajjon a kilenczvenkilenczet nem hagyja-é ott, és a hegyekre menvén, nem keresi-é azt, a melyik eltévelyedett?

13. És ha történetesen megtalálja azt, bizony mondom néktek, inkább örvend azon, mint a kilenczvenkilenczen, a mely el nem tévelyedett.

14. Ekképen a ti mennyei Atyátok sem akarja, hogy egy is elveszszen e kicsinyek közül."


töftöftöf válasza:


Ha nem szívből jön, nincs értelme.

Isten mindenkivel kapcsolatban szeretne lenni, rajtad áll, hogy kapcsolatbalépsz-e vele. Te bizonyos szinten kapcsolatban vagy vele, de nem eléggé.

Ha kapcsolatban vagy Istennel, akkor:

1, imádkozol minden reggel és este

2, imádkozol ezen kívül is, ha szükséged van rá, vagyvalami jó történt, pl. ehetsz.

3, eljársz templomba minden vasárnap és ünnepekkor

4, olvasod a Bibliát

5, befogadod Jézust a szívedbe

6, igyekszel nem vétkezni

7, ha mégis vétkezel, bocsánatot kérsz az érintettektől és Istentől, szívből megbánod és igyekszel jóvá tenni, lehetőleg meggyónod

8, mindenkit szeretsz és egész életedet átgondoltan, Istennek tetszően igyekszel élni, sok jót teszel.

2013. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

töf...

Az Ige alapján aki megtér,alámerítkezik és veszi a Szent Szellemet annak nem kell az általad leírtaknak megfelelni.

2013. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Velem akkor is foglalkozott amikor nem voltam "vallásos" (megjegyzem most sem vallom magam annak), így lettem igazán hívő.

Nem irányította az életemet,amíg nem kértem erre, de próbált a helyes útra terelgetni.

Én úgy gondolom, hogy minden őszinte imának van értelme, a hit nélkülinek is.

Isten minden imát meghallgat, de nem teljesíti minden kérésünket, csak azt ami nem ellentétes az akaratával és ami a javunkat szolgálja.

A hit valóban hallásból van, de én pl csak a megtérésem után kezdtem tanulmányozni a Bibliát,attól a vágytól vezérelve, hogy jobban megismerjem Istent és az Ő akaratát. Előtte is bele-bele olvasgattam, de ez nem volt hatással a hitbeli életemre, nem változtatott semmit az életemen.


Jézus ezt mondta:"Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek." Ebből kiderül szerintem, hogy Isten igenis foglakozik a nem hívő,bűnös emberekkel is.

2013. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Mindjárt végig olvasom, de ez ugrott be legelsőnek:


Máté 5

44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

45

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

46

Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

47

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-é?

48

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

2013. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 mustafa33 ***** válasza:
0%

A hívők elhiszik, hogy isten foglakozik velök, és ha jó éri őket akkor azt megköszönik istennek mert azt ő okozta, ha pedig rosz, akkor azt tartják azt a gonosz okozta.

A valóságban isten magasról tojik mindenkire.

2013. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
48%

ja, mustafa, te magasabban vagy, azért látod...

vagy legalább is ezt hiszed:))

2013. jan. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Isten az egész MINDENSÉGET kormányozza Jézus KRISZTUS, az ÖRÖK TÖRVÉNY által, amely hatással van minden földi ember, de az egész TEREMTETSÉG életére is, akkor is ha nem akarja, mert a TÖRVÉNY ÉL, és MŰKÖDIK...és nekünk a választásunk szerint ezen belül van csupán szabad mozgásterünk...:)
2013. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!