Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit várhat tőlem Isten?

Mit várhat tőlem Isten?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok de nem tudom h mennyek e továbbtanulni vagy maradjak inkább technikusi képzésen.

Kértem Istent h valamilyen formába mutassa meg a választ de eddig semmi :(

Mi a véleményetek a döntésről? Van amikor tudjuk h melyik a jó döntés de mi van akkor ha vannak érvek és ellenérvek is egyszerre ?


Előre is köszönöm az építő válaszokat! :)



2013. jan. 17. 17:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi a legfontosabb az életedben?

Mire akarod az idődet szánni?


Tudod-e mit vár el a Teremtő tőled, hogy elnyerd a tetszését?

Nyilván nem mondta, hogy ne tanuljunk.

De mérlegelj. ezekben az utolsó napokban mire szeretnéd fordítani az idődet,

Ami maradandó értékes és az életedet eredményezi, vagy az időd nagy részét tanulással anyagi javak felhalmozásával szeretnéd tölteni ami múlandó?

Jézus azt mondta, ne gyűjtsetek kincseket...a földön.

Ha nem Isten szerint vagy gazdag akkor az anyagi javak nem fogják megmenteni az életedet

Persze mint mondtam, nem "bűn ha tanulsz vagy dolgozol, de mi a célod az életben?

ezekre magadnak kell a választ megadni, és akkor a Teremtő megáldj az erőfeszítésedet, ha összhangban van az akaratával.

2013. jan. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gondold át mindkét opciót, vegyél sorra minden szempontot, segíthet, ha egy lapot kétfelé osztasz, egyik felére a továbbtanulás, másikra a technikusi képzés mellett szóló érveket írod fel. Amellett, hogy a lehető legalaposabban átgondolod ezt a döntést, jó, ha imádkozol is, hogy helyes döntést hozhass. A saját szavaiddal kérd az Urat arra, hogy mutassa meg neked, melyik lenne a helyesebb út, melyiket kéne választanod. Imádkozz kitartóan, és aztán figyelj az érzéseidre. Az "aztán"-t úgy értem, hogy nem csak az ima utáni 10 percben, hanem mindig, minden nap. A Szentlélek ugyanis általában az érzéseinken keresztül ad nekünk inspirációt.
2013. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 first blood válasza:
Szimplán ateista vagyok.
2013. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

János Evangéliuma:13:34


Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Róma levél:13:8


Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.

Lukács Evangálioma 10:27

2013. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!