Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában valahol van egy...

A Bibliában valahol van egy nagyon hasonló történet Szodoma és Gomora történetéhez. Hol található ez?

Figyelt kérdés
Egyébként meg miért nem fogjátok fel, hogy nem a melegek miatt lett elpustítva az a hely, hanem az embertelen erőszak, törvényszegés és a szexualáis anarchia miatt?

2013. jan. 22. 10:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 poet1 ***** válasza:
65%
miért,neked a szexuális anarchiába ez nem fér bele? És mond neked az vmit hogy szodómia? Lót maga mondta,hogy ne zaklassák a férfiak a hozzá betért angyalokat,mert férfi képben jelentek meg.
2013. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
78%
Bírák 19,22-15-ben. És bocsáss meg, de nem értek veled egyet. Sodoma és Gomora esetében Lót gondolkodásából is látszik, hogy mi a Szentírás véleménye a homoszexualitásról. Lót inkább beleegyezett abba, hogy a két szűz lányán tegyenek erőszakot a Sodoma és Gomorabeli férfiak, minthogy kiadja nekik a két angyalt, akik férfiak képében érkeztek a városba. A két rossz közül tehát a kissebbik rosszat választotta. A zsidó és keresztény tudósok szerint is Sodoma és Gomora főbűne a homoszexualitás volt.
2013. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 poet1 ***** válasza:
100%
egyébként melyik részre gondolsz? A melegségre való hasonló eset a Bírák Könyvének végén van.
2013. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
65%

Én nem emlékszem hasonló esetre. Ami beugrik, az Jónás, aki Ninive elpusztítását prófétálta, de ott megtértek, és Isten megkegyelmezett. Illetve Ézsaiás beszél Tírusz és Szidón eltörléséről.

Egyébként Szodomában a homoszexualitás volt az egyik égbekiáltó bűn, ami miatt eltörölte Isten.

2013. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
75%
szodoma és gomora bűne a vendégjog megsértése volt.
2013. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:
11%

Szia !


A Bibliából, vagy a történelem során tudsz olyan bizonyítékokat amely azt bizonyítja Isten elfogadja a homoszexualitást, és az ilyen kapcsolatokat ?

A Bibliában benne van Isten válasza erre mindig és minden korra vonatkozólag ma is Nemleges, valamint a történelem során ahol ezek a kapcsolatok virágoztak Isten nélküli társadalmak voltak pogány kultúrával sok-sok Istennel.

És te miért nem tudod felfogni Isten ezzel nem ért egyet ?

Ennek megmagyarázása egy ördögi, hazugság mert legalizálja a törvénytelenséget ellene szól Isten akaratának.

Akárhogy úgy érzik, Isten végzéseit emberi érzések, felfogások nem befolyásolják, Isten teremtette az embert és nem az ember találta ki Istent, hogy olyanná formálja (Istent) gondolataival ahogy az őneki tetszik.

A tanár tanítja a tanulót és nem a tanuló a tanárt.


Gondolj bele milyen felfordulás lenne ha legalizálnak azokat a dolgokat amiket Isten megtiltott vagy szabályoz a törvényeivel például a 10 parancsolat áthágásai milyen felfordulást és anarchiát okoznának.

De ennyi erővel a szabados ember kitalálhatna egy olyan Istent aki átgondolta a 10 parancsolatot és holnaptól mindennek az ellenkezőjét lehetne tenni belegondolni is rossz milyen következményekkel járna a világba, ezek a dolgok nem véletlenül vannak szabályozva és megtiltva gátat vetve a gonoszságnak, hogy az elbukott emberi természeten keresztül gátolva legyenek ezért vannak a büntető törvényekben is olyan tények, paragrafusok amik hasonlítanak a 10 parancsolatra.


A másik hely amit kérdeztél Ninive ezt a várost az erőszakos és gonosz cselekedetekért akarta elpusztítani Isten, Szodomát és Gomorát a szexuális szabadosságért az olyan szexuális kapcsolatokért (homoszexualitás) amik nincsenek Isten akaratában.

Ha megfigyeled ez a mostani világrendszerben mindkettő teret nyert:


Az

-erőszak és

-szexuális szabadosság


egyre szabadabban fog leterjedni mindkettő amely ismét Isten ítéletét fogja eredményezni.

2013. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 A kérdező kommentje:

Én egy szóval sem mondtam, hogy a homoszexualitás normális és kötelezően követendő példa lenne. De azért, mert a bűnös Lót homofób volt és mellete nem éppen egy minta apa, még nem jelenti azt, hogy Szodoma ezért lett elpusztítva.

Nekem egyáltalán nem derül ki ez.

Erőszakosak voltak. Később, amikor Szodomáról olvasok, akkor pedig az jön le, hogy káromolták Istent meg az angyalokat, max fajtalankodtak.


De ha bebizonyítjátok nekem, akkor elhiszem.


Ezt azért olvassátok el:

[link]


Izrael fiai melegek lettek volna?

Nem hiszem...

2013. jan. 22. 12:28
 8/117 A kérdező kommentje:

Második, köszi!

Azt hiszem erre gondolhattam.

2013. jan. 22. 12:28
 9/117 anonim ***** válasza:
40%
ne keverd össze az erőszakot és a szexuális szabdosságot a homoszexualitással, míg Isten az előbbit elítéli, utóbbit nem.
2013. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
59%

# 9/10

Kicsit még olvasgasd a Bibliát szerintem.

2013. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!