Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent 'Istent (meg)...

Mit jelent 'Istent (meg) keresni'?

Figyelt kérdés

"Hogy az Istent megkeresnék, ha valami módon megtapasztalván őtet megtalálhatnák: jóllehet bizony nem messze vagyon mindenikünktől;" (Apcs.17,27.)


Ennek az igerésznek kapcsán merült fel a kérdés.

(bocs a régies nyelvezetért, épp a régi Károli-féle fordítás volt kéznél)


2009. aug. 31. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Istent keresni=felismerni az Ő akaratát
2009. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
eléggé macska-egér játék. ha valaki egy racionális lépést tesz Isten felé, Isten két lépést hátrál előle.
2009. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

A teljes idézet igy szól;


" 24A világot s a benne találhatókat teremtő Isten nem lakik emberi kéz emelte templomokban, hiszen ő az ég és föld Ura. 25Nem kívánja emberi kéz gondoskodását, mintha szüksége volna valamire, hisz ő ad mindennek életet, levegőt és mindent. 26Ő telepítette be az egy őstől származó emberiséggel az egész földet. Ő határozta meg ittlakásuk idejét és határát. 27S mindezt azért, hogy keressék az Istent, hogy szinte kitapogassák és megtalálják, hiszen nincs messze egyikünktől sem. 28Mert benne élünk, mozgunk és vagyunk, ahogy költőitek is mondják: "Mi is az ő nemzetségéből valók vagyunk." 29Ha tehát az Isten fiai vagyunk, nem szabad azt gondolnunk, hogy az istenség aranyhoz, ezüsthöz, kőhöz vagy a művészet, az emberi elme valamilyen alkotásához hasonló. 30Az Isten eddig szemet hunyt a tudatlanság kora felett, de most tudomására hozza az embereknek, hogy mindenütt meg kell térnie mindenkinek. "

ApCsel 17,24-30


Pál athéni beszéde más jellegű, mint amit a zsidóknak szokott mondani. Először a bevezetőben dicséri az athéniek vallásosságát. Ebben van némi gúny is, mert túlzottnak tartja az istenek tiszteletét. A vallásosra használt kifejezés babonást, bálványoktól félőt is jelent. Az első gondolat, amit hangoztat, hogy az Isten teremtő, aki nem lakik a kézzel épített templomokban, mert szellemi lény.


A másik gondolat, hogy az Isten minden élet forrása. És csak ezután tér át Krisztusra, akit az Isten feltámadása által igazolt.


Benne élünk, vagyunk és mozgunk, idézetnek látszik, mely a Kr. e. VI. században élt krétai Epimenidésznél fordul elő. Az ő fiai vagyunk, három költőnél is előfordul ez az idézet, mégpedig Arátosznál (Kr. e. 315-240) és Kleantésznél (Kr. e. 260), valamint Pindarosznál (Kr. e. 480). A pogányok is tanították, hogy az egyes népek saját isteneik gyermekei, de Pál itt az Isten egyetemességére akar rámutatni.

2009. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

második válaszolónak: kb így érzem én is, de nem akarom elfogadni


harmadiknak: köszi a hátteret, ugyan nem a kérdésre válaszol, de hasznos amit írtál


elsőnek: Istent keresni szvsz nem ugyanaz mint felismerni az Ő akaratát. Ahhoz h felismerhessem az ő akaratát először meg kell tudnom találni őt. Nem az akaratát keresem hanem Őt magát.


A dilemmám kb arról szól hogy hinni akarok de még nem érzem azt hogy hitem lenne.


Bocs, ha kissé zavaros..

2009. szept. 2. 02:18
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Hinni szeretnél, de nem érzed, hogy hited lenne benne...

Minden őszintén Isten kereső ember valahogy így kezdi!

Jómagam 16 évesen tértem meg, noha 9-10 éves koromtól rendzeresen jártam gyermek és ifjúsági órákra, Istentiszteletre, konfirmáltam 12 évesen, és mégsem volt hitem! Igaz az ige, amit idéztél, hogy meg kell tapasztalni az Istent. Nekem ez egy nyári táborban adatott meg, kértem Istent, ha valóban létezik szólítson meg. Kinyitottam a Bibliámat, és megszólított. Olyat olvastam benne, ami akkor és ott nekem szólt! Emlékszem még sírtam is, mert annyira egyértelmű volt Isten üzenete, és jelenléte is! Megvallottam a bűneimet neki, és ő elvette tőlem a bűneim terhét. Megtaláltam az Istent, mert közel van mindannyiunkhoz, és csak arra vár, hogy őszintén szóljunk hozzá! Kívánom neked is, hogy legyen kitartásod, és kérd az Ő megtapasztalását, és meg fog szólítani. Azóta nem kérdés számomra az Ő létezése, naponta tapasztalom a segítségét az életemben, és az áldásait is! Egyre jobban megismerem őt tapasztalatok és a Biblia mélyebb megismerése által!

Isten áldja meg keresésedet!

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Hm...

Akad még olyan, aki keresi a Mindenütt Jelenlévőt?


Isten keresőknek? íme.


A kis hal.

- Elnézését kérem,

-mondta egyszer az óceánban az egyik hal a másiknak.

– Ön idősebb és tapasztaltabb, mint én, ezért valószínűleg tudna nekem segíteni.

Mondja már meg, hol találom meg az óceánt?

Mindenütt keresem, de hiába.

- Az óceán

- mondta az öreg hal

- az, amiben most is úszol.


- Eeeez az?

De hát ez csak víz.

Amit én keresek, az az óceán,

-mondta a fiatal hal,

s elégedetlenül tovább úszott, hogy valahol másutt folytassa a keresést.

2009. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó válaszoló / 12.31. / Ez nagyon jó történet ( példa ), köszönöm:)
2009. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

12:06-osnak, nagyon köszönöm a bíztatást, sokat segítettél.

akkor szerinted mi a kulcsa a dolognak?

az elmélyülés? az ima? a Biblia?

imádkozni nem csak úgy lehet ha már hiszel?

a hit hallásból van. na de én mást sem hallok csecsemőkorom óta mint Isten ígéjét (okéoké egy kicsit túlzás, de nem nagyon) mégsem érzem úgy hogy hitem lenne.

elmélyülés. hát lehet h itt van a kutya elásva. nem tudok manapság semmiben sem elmélyülni, hol ezt hol azt kell csinálni, ha meg éppen semmit, akkor is elvonja valami mindig másfelé a figyelmemet (pl. szemezgetek a gyakorikerdesek.hu kérdéseiből:D).



12:31-esnek, érdekes példa, és milyen jól összecseng az idézettel. olyasmi dolog lehet, mint amikor eszeveszetten keresem a tollamat a tolltartóban, és három perc után jövök rá hogy ott van a kezemben?


ezek szerint szemléletváltásra lenne szükségem.



am lehetséges egyáltalán keresni Őt? vagy csak az találhatja meg akinek a Fiú ki akarja jelenteni?

2009. szept. 3. 22:49
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!

Szerintem a kulcsa az egésznek az, hogy vállalod-e a következményeit annak, ha valóban van Isten! Ha sokat hallottad Isten igéjét, bizonyára ismerős lehet Gedeon története, amikor próbára teszi az Istent (Bírák 6. fejezete). Nos ha vállalod a következményeket, akkor légy bátor te is próbára tenni az Istent. Biztos vagyok benne, hogy ki fogja nyilatkoztatni magát, ha őszintén tudni akarod, de csak akkor, ha ezzel elfogadod őt, és tényleg Krisztus követővé válsz! Ennyi a kulcsa...

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te jó ég így keresed őt hát ez valahogy fura dolog.Én mindent gyűlöltem amikor a szeretet vágyam arra indított hogy Jézusnál keressek végre igazi kapcsolatot.Olyat ami végre őszinte meg minden és nem csalóka.Szóval leültem és beszéltem hozzá,meg a szeretet érzéseimet elküldtem neki a vágyaimat,a fájdalmamat.Azután álmomban megtámadott valami,és Istent hívtam Ő jött és fénytengerben úsztam a következő pillanatban.Azóta csak rágondolok adok neki puszit és mintha egy idő után életre kellt volna bennem.Isten energiamező,és minden energia tőle van.Szóval ha rágondolsz máris kapcsolatban vagy vele.Valami célt kell találnod hogy szeresd.Valami okot,mert ha nincs akkor nem fog menni a dolog.Én azért szerettem mert szeret engem,és tőle származik minden pillanat,de én ostoba vagyok.Te talán azért keresd,hogy megvigasztaljon.Ő nagyon sokat ad nekem,mert vele mindig őszinte lehetek és ő mindig megbocsájtott nekem.Pedig nem vagyok az a bárányka.Ő a szívem:)
2009. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!