Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent választotta helyettem,...

Istent választotta helyettem, hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó barátok, lelkitársak voltunk eleinte, de a nyáron sokkal közelebb kerültünk egymáshoz. Viszont felvették egy papnevelő intézetbe. Tudtuk ezt a nyár elején is, nem történt köztünk semmi testi dolog, ez csak amolyan lelki szerelem, tudtam, hogy elmegy... de most nem tudom feldolgozni, hogy itt hagyott! Azt mondta neki is nagyon nehéz lesz, hiányozni fogok neki, mert nagyon szeret, de ez az Ő útja. Tudom, hogy számára ez a boldogság, hogy 6 év múlva pap lesz... de én???
2011. szept. 15. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

ne legyél ennyire önző.


"de én???"


és ő???

2011. szept. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Válaszd te is Istent, gyermekem, és akkor együtt lehettek. Amen.
2011. szept. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos vannak még hamis vallások, melyek között akad olyan is, mely tiltja a papjainak a házasságot.

Nem bibliai tan..., de téged ez gondolom nem érdekel, vagy mégis? Ezt hogyan dolgoznád fel? Őszintén?


Csak az igazsággal lehet harcolni a hazug eszmék ellen. "Az igazság szabaddá tesz" - mondta Jézus. És valóságosan CSAKIS AZ IGAZSÁG képes erre! Ezért kellene megszerezned.

2011. szept. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Feltételezem, hogy még nagyon fiatal vagy.

A kapcsolatotok elég rövid ideig tartott, csak pár hónapig.

Tudom, nem vigasztal, de ennél nagyobb csalódásod soha ne legyen.

Ő már azelőtt jelentkezett az intézetbe, hogy elmélyült volna a kapcsolatotok. Nyilván azért szeretne pap lenni, mert úgy érzi, hogy ez az ő útja, ahogy te is fogalmaztál.

Nos, nem várhatod el egy embertől, főleg ha szereted, hogy pár hónap ismeretség után feladja az álmait.

A kapcsolatot és a barátságot tarthatjátok a továbbiakban is. Vagy te már pár hónap után esküvőről álmodoztál?

Meg fogod találni a párod.

2011. szept. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
87%
ha úgy érezte hogy az Istennek szenteli magát,akkor hiába gyötrődsz ezen,akkor is így marad.Majd imátkozn i fog érted,hogy elfelejtsd.
2011. szept. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Kérem szépen, ne keverjük már bele álszent módon Istent! Ha valakinek nem szimpatikus valaki, úgy is dobja, ha nem akar pap lenni. Erre hivatkozni pedig minden, csak nem Isten szerinti.
2011. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Úgy, hogy legközelebb jobban megismered azt, akiről azt hiszed hogy szereted, hogy milyen ember és mik az értékek számára. Az az ember aki akadálynak lát egy kapcsolatot a céljaiban, nem igazán való emberi kapcsolatok ápolására, tehet a lépése paradox. Vagy egyszerűen nem érzett irántad semmi komolyat. Mivel barátok voltatok, nincs is értelme elvárni tőle.


Talán tényleg önző vagy. Ebből az is nyilvánvaló, hogy nem hiszel vagy nem úgy hiszel mint ő.

Mik a céljaid az életben (ezek után)?

2011. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Mt 19,29 - Aki nevemért elhagyja otthonát, testvéreit, nővéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit vagy a földjét, százannyit kap, s az örök élet lesz az öröksége.


Ez rád is vonatkozik, nem csak a pap barátodra. Isten százszorosan fog kárpótolni, csak ki kell várni. Sajnos az ilyen érzelmek nagyon lassan múlnak csak el. Imádkozz azért hogy el tudd ezt fogadni és kérj közbenjáró imát is, mert nagyon nehéz dolgod van most és szükséged lesz a segítségre.

Addig is a szenvedésedet ajánld fel Istennek áldozatul különböző célokért (pl. megtérésekért).

2011. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 bix ***** válasza:
68%
még egy példa egy idióta álszent hazug egyház idióta álszent törvényére. cölibátus... pfff azért született hogy a megszerzett világi javakat ne tudja örökölni senki, csak és kizárólag az egyház kezében maradjon. Isten kvára nem akarta hogy az ő "szolgái" ne élhessenek boldog párkapcsolatban és tapasztalják meg a gyerekáldás csodáját. ez csupán önző, világi, kapzsi emberek döntése...
2011. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A Máté 19:29 szövegkörnyezetét is érdemes megnézni, mert az teljesen másról szól, mint ez az eset.
2011. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!