Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki felnőttként megkeresztelke...

Aki felnőttként megkeresztelkedett, meg volt térve előtte, mégis utólag jobbnak találja a bemerítkezést és agapé gyülekezetbe járna annak a kereszténynek mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Azelőtt református voltam de mégis legközelebb a pünkösdi vallás áll legközelebb hozzám.
2013. jan. 26. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Fontos:

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Máté Evangéliuma:22:37


Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.

Márk Evangéliuma:16:16


Ez jutott eszembe.

2013. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kereszteléshez tartozó igehelyek:


Máté 3:13-16

Máté 28:19

János 3:22-23

ApCsel 2:38

ApCsel 8:12

ApCsel 8:35-38

ApCsel 10:47-48

ApCsel 18:8

ApCsel 22:16

Római 6:4

Kolossé 2:12

2013. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fontos a teljes víz alá merítéses keresztség, de ezt az Agapé gyüliben is gondolom, hogy megmutatták neked a Szentírásból. Ha teljes szíveddel hiszel az Úr Jézusban, akkor nyugodtam merítkezzél be bibliai módon, és ezt tedd meg minél hamarabb. A pünkösdi gyülekezetek között pedig nézz körül, mert pünkösdi és pünkösdi között is sokszor elég nagy különbségek vannak. Hagyd, hogy az Úr vezessen oda, ahol látni szeretne téged.


Üdv.

2013. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerek jó néhány volt refit, aki agapés lett. Ezzel nincs bajom. Az "újrakereszteléssel" van, ugyanis az első is érvényes - szerintem, és még sokak szerint. Megismételni nincs értelme - sokak szerint.


Mások szerint pedig az elsőd nem érvényes és be kell merítkezned.


Nos, tedd, amit gondolsz, amit hitelesebbnek tartasz az Isten színe előtt.

2013. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Megismételni nincs értelme - sokak szerint."


Igen, ha a előzőleg Bibliai módon, rendes víz alá merítéssel keresztelték meg. De a reformátusoknál erről szó sincs. Persze vannak kivételek, a feleségemet például egy református lelkész a Balatonba merítette be. A vízzel való lefröcskölés egy katolikus tévelygés a gyermekkeresztséggel együtt.


Olvasd ezt el:


[link]

2013. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, refiként, felnőttként keresztelkedve, azóta megtérve szeretnék bemerítkezni. Szóval kérdező, ha találsz ilyen lehetőséget - bár nem feltétlenül pünkösdista gyülekezetben - akkor kérlek, jelezd nekem is!
2013. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt neked kell eldöntened, hogy szerinted a vízkeresztséged eleget tesz-e a Biblia tanításainak, betöltötte-e azt. Azonosultál-e Krisztus kereszthalálával, újjászülettél-e, eltemetted benne az ótermészeted és birtokba vetted az újat.


Másik fontos kérdés hogy a Bibliában igazából bemerítkezés van, tehát az egész test a víz alá kerül, nem csak rálocsolnak egy kis vizet az ember fejére.


Biztos van tanítás a gyülekezeteben ahova most jársz arról hogy milyen a bibliai vízkeresztség. Az alapján meg kell tudnod válaszolni magadnak hogy a tiéd az bibliai alapokon állott-e.

2013. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!