Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan ez a hisztéria a...

Izidorkata kérdése:

Honnan ez a hisztéria a természetgyógyászat, reiki, jóga ellen, amit egyre több felé lehet hallani keresztény igehirdetők szájából?

Figyelt kérdés
lassan már a horoszkópot is valami ördögi dolognak állítják be. közbe pedig csak hülyeség. szimpla szélhámosság legtöbbször.
2011. szept. 22. 19:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvass vissza a történelem megfelelő szegleteiben néhány száz évet, és már meg is válaszoltad a kérdésed :)
2011. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
2011. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Istentől idegen emberfeletti erőket hívnak segítségül az ilyesmiben, ezt pedig Mózes óta tiltja a Biblia, bálványimádásnak nevezi. Ennyi a magyarázat. Legalábbis bibliai szemszögből.
2011. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Ismét egy ellentmondás: ha Isten teremtette a világmindenséget, nem létezik Istentől idegen erő. Nem veled vitatkozom, csupán a Bibliával :) Természetesen ez akkor áll fenn, ha ő az egyetlen, örökös, mindentudó, mindenlátó és mindenható isten, és mindent ő teremtett. Akkor ő teremtette a bűnt is, hiszen szabad akarat ide vagy oda, adhatott volna úgy is szabad akaratot, hogy igazi bűn nincs köztük. Ahogyan nem adott végtelen tudást, miért adott volna végtelen erkölcsi lehetőségeket?
2011. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

mi az hogy emberfeletti erő?

a hálózati villamosság az valóban emberfeletti, mert ember nem éli túl ha valakit megcsap, és mégis szinte álandóan használja mindenki.

A jógáról tudom hogy nem foglalkozik természetfeletti erővel, hanem a természetes harmóniát, lelki testi egyensúlyt igyekszik helyreállítani.

Egy reikissel beszéltem az azt mondja hogy mindenkiben van olyan gyógyító erő ami segít a betegségek legyőzésében, az imunrendszernek ad egy kis lendületet, ebben sincs semmi mágia, lassan már a műszerek is képesek pl. az embert körülvevő aurát mérni.

Azok a reikisek akikt ismerek normális rendes emberek,

hisznek Istenben, sőt sokkal szívesebben olvassák a Szentírást, segítőkészebbek, az imát pedig messzemenően fontosnak tartják.

Szóval én inkább azokban látok problémát akik rémísztgetik a hívő embereket.

2011. szept. 22. 21:40
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Minden emberfeletti, amit nem tudunk tudományosan megmagyarázni, és reprodukálni ellenőrzött körülmények között. A természetgyógyászat is az valamilyen szinten. A természet maga is emberfeletti. Nem csak az az emberfeletti, ami képes embert gyilkolni. Sőt. Ez nem feltétele egyáltalán, hiszen egy ember is képes gyilkolni, mégsem lesz ettől emberfeletti. A lelki erő, a hit, ez mind emberfeletti. És ezek adják a gyógyulást, az az erő és hit, ami meghaladja az emberi értelmet. A tehetség is emberfeletti.

Bizonyos egyházak, szekták rettegnek az idegentől, vagy a megmagyarázhatatlantól. Pedig mindenre van magyarázat. Az emberi lélek sok dologra képes, csak mindenkinek máshogy, másban teljesedik ki. Ezért is megmagyarázhatatlan, ezért is emberfeletti.

2011. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia szerint természet feletti világ létezik. De a Sátán hatalma alatt van ez a világ, és ezért a természetfelettihez való közeledésünk is elsősorban azt a régiót érinti.

Tehát feljebb kell tekinteni. Egyébként azért is tartják bűnnek, mert ha nem akarod megváltoztatni az életedet és megzabolázni az egódat és megvilágosodni, akkor az összes hókuszpókusz egy quick fix lesz a számodra,és a lelket kárt vall.

2011. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
mit jelent az a szó hogy qick fix
2011. szept. 22. 22:30
 9/24 A kérdező kommentje:
helyesbítek: nem értem mit takar a quick fix kifejezés?
2011. szept. 22. 22:31
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A szimpla szélhámosság is eltávolíthat Istentől. Például ha valaki 3 évig jógázik (és ezt a vallásgyakorlás helyett teszi) az ezalatt az idő alatt valószínűleg elhanyagolja a hitét.

Mondjuk pont tegnap hallottam valakiről hogy 3 hónapig végzett jóga meditációt úgy hogy közben a miatyánkot mondta (kellett valamilyen fix szöveg a meditációhoz és ő ezt választotta). A 3 hónap után misztikus módon tudatára ébredt hogy a miatyánk egy ima amit Istennek kell mondani aki létezik. Ezzel nem azt akartam mondani hogy a jóga jó vagy rossz, szerintem vezethet mindkét irányba. Aki jógázna az inkább végezzen belső imát.


A horoszkóp is bűn, hiszen az aki horoszkópot olvas az nem Isten mindenhatóságában bízik hanem a horoszkópban. Ez is okkultizmus, hiszen ugyanúgy jósoltat magának az illető mint az aki mondjuk halottidéző jósnőhöz megy. Az hogy a jóslás eredménye (a horoszkóp) mondjuk teljesen rossz, az egész egy szemfényvesztés, nem mentség, a szándék a fontos. Aki horoszkópot olvas az ezzel hátat fordít Istennek.

2011. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!