Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok, mit szóltok az...

Vallásosok, mit szóltok az időutazáshoz?

Figyelt kérdés

Érdekelne az is, mi a véleményetek a földönkívüliekről.


Plusz egy kis érdekesség, amit most találtam: [link]


2013. febr. 1. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen formában szerintem van élet a Földön túl.

Időutazás viszont csak a sci-fikben létezik.


(Ennek amúgy nem sok köze van a vallásossághoz.)

2013. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jézust nem tudnád felszabdalni, nem hagyná. Amikor a tömeg meg akarta kövezni, akkor is el tudott menni sértetlenül. Vagy ha mégis sikerül, akkor feltámadna.

Földönkívüliek létezhetnek, de akikre te gondolsz, azok nem istenként, hanem emberként.

2013. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Időutazás nem létezik, mert mozgás és változás van a világban, nem pedig tellik az idő. Nem azért halsz meg, mert eltelt az idő, hanem pl. a szervezeted nem bírta tovább.

Mindenhol most van, hiába tagadják ezt néhányan.

A múltba nem lehet visszamenni, max visszanézni lehetne bizonyos esetekben, de erre sincs túl sok esély.

A jövő pedig nem létezik. Az is a jelentől függ.

A jövőre is maxmimum jósólni lehet a rendelkezésre álló adatokból.

Én viszont úgy gondolom, hogy nem vagyunk robtotok.

Ha sikerülne is időt utazni, rengeteg paradox és nem logikus dolgokba ütközhetnénk. De mivel nincs idő, így az utóbbin nem kell rágódni.

A féreglyukas kitalációk pedig a valóságnak a ferdítései.


u.i. semmi sem relatív, csak a nézőpontok mások.

2013. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mi az idő, ha nem a dolgok változása? És ha valami létezett, akkor az ott volt, jelen volt, elérhető. Nem tűnik kézzelfoghatónak, hogy később is elérhető, visszatekinthető? Mert nekem igen.

Az idő relatív ezen nincs mit vitatkozni. Nem tudom, honnan szedted a tudásodat, de nem feltevés, hanem bizonyított tény, hogy az idő nem mindenhol telik ugyanúgy. A jövő nem létezik? Felszállok egy majdnem fénysebességes úrhajóra, holnap visszajövök, és itt eltelt 3 év. A jövőben vagyok.

Egy fizikus sem kételkedik az időutazás elméleti lehetőségeiben, te mégis hogyhogy, milyen alapon?

2013. febr. 1. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
A cikk kamu. Egy alumínium targyon hogy csináltak radiokarbon vizsgálatot?
2013. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok nagy szakértője a témának, én úgy tudom, hogy az elméleti fizika nem zárja ki az időutazás lehetőségét, viszont gyakorlatban elég nehéz megvalósítani. A földönkívüliekről meg az a véleményem, hogy szerintem nem létezik intelligens élet a földön kívül, de ha léteznek, az sem fogja befolyásolni a hitemet. Az biztos, hogy az ő teremtőjük is Isten és az ő megváltójuk is Jézus.
2013. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!