Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanácsot kérek, mit tegyek?

Tanácsot kérek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is aki trollkodni jön ide, az kérem kíméljen meg tőle!

Egyszer mélyen keresztény vallású vagyok, aztán valahogy mintha a vallás szabadulna meg tőlem, hirtelen nem tudok benne hinni, aztán elkezdek kutatni a pogány vallások, és okkult dolgok irányában, de itt még rájövök, hogy nem tudok bennük igazán hinni, de szeretnék. Aztán újra kezdődik a keresztény meggyőződés. 2 év alatt, ez a 3. ciklus.

Szerintetek mi van velem, miért nem egyértelmű számomra ez, mit tegyek, hogy az legyen?



2013. febr. 1. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem időnként ráunsz a dologra. Üljön le tiszta fejjel és gondold el mit is akarsz. Én is ilyen vagyok. Alkalmazd eletedben a Biblia tanításait, mégha az adott pillanatban nem is hiszel benne. Ártani nem árthat :D
2013. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél tulajdonképpen?
2013. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy gondolom, hogy ha valaki szívből megtér Istenhez, és Őt választja urának, akkor már más úr nem létezik számára.

Amikor Istenhez fordultam évekkel ezelőtt, és elfogadtam Jézust megváltómnak, tudatosan szakítottam minden okkult tudománnyal. Teljesen megtisztítottam magamat és a környezetemet tőle, mert rájöttem, hogy sokkal értékesebb urat és barátot, az egy élő Istent találtam meg helyette.

2013. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező, szerintem a te ingadozásaid egyrészt a bibliai pontos ismeret hiányára is visszavezethető. Alapvető lenne az isteni igazság pontos megismerése, de a Biblia alapján, nem pedig a nagy tekintélyelvű egyházak szűrőjén keresztül. Olyanok tanítását keresd, akikről Jézus a "jó gyümölcsök termőiként" beszélt, akik úgy szeretik egymást faji, nemzeti, etnikai hovatartozás figyelembevétele nélkül, mint ahogy Jézus szerette a tanítványait. Hidd el, nem sok ilyen nemzetközi, világszerte jelenlévő vallásos csoportot találsz, főleg akik cselekszik Isten akaratát.
2013. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Az igazi hit pontos ismereten és annak meggyőződésén alapszik.

Ha valaki ide oda csapong a hullámok között annak nincs szilárd hite,ahogy Pál apostol is említette, s akkor szellemi hajó törést fog szenvedni.

Fontos a rendszeres őszinte ima, a biblia tanulmányozása, és az azon való elmélkedés, és keresztény gyülekezetben aktív részvétel.

2013. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megfogadom a tanácsokat.
2013. febr. 2. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mi bizonytalanít el? Küzdeni kell a Bibliával, mire megérted, miről is van szó. A megértés fokozatos. Először mélyedj el az Újszövetségben. Nekem egyik kedvencem a János 1. levele, abban minden fontos benne van.

Az Ószövetség egy nehezebb téma. Először olvass el vele kapcsolatban egy jó szakkönyvet, ami segít megérteni, miért olyan, amilyen. Ajánlom Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe c. könyvét. Nem nagyon hosszú (196 old.) és nagyon jó. Az Ószövetségből ajánlom figyelmedbe mindenekelőtt a Zsoltárok könyvét, és Jób könyvét, Jónás könyvét.


Ha egyéb kétséged, keresztkérdésed van, írd meg, hátha tudunk, keresztények válaszolni.

2013. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel még Sátán uralkodik a Földön ezért mindent elkövet hogy az embereket eltérítse Istentől.A legkedveltebb módszere a kétely elhintése,és a szavaidból kitűnik nálad is eszt használta.Nem vagy teljesen meggyőződve miben higgyél.Amíg irtózol a spiritizmustól, Sátán nem ér el vele sikert nálad. Ezért rájött, hogy a gondolkodásodon kell megváltoztatnia. Hogyan? Keresi a módját, hogy olyannyira összezavarja , hogy egyesek „rossznak mondják a jót, és jónak a rosszat” (Ézsaiás 5:20). Ehhez gyakran egy olyan módszeréhez tér vissza, mely már kiállta az idők próbáját: kérdésekkel ébreszt kétséget.

Figyeld meg, hogyan élt Sátán ezzel a megközelítéssel a múltban. Édenben ezt kérdezte Évától: „Valóban azt mondta Isten, hogy nem ehettek a kert minden fájáról?” Jób idejében, amikor az angyalok összegyűltek az égben, Sátán a következő kérdést tette fel: „Talán a semmiért féli Jób az Istent?” Jézus földi szolgálatának a kezdetén pedig Sátán így vonta kétségbe Krisztus kilétét: „Ha Isten fia vagy, mondd ezeknek a köveknek, hogy váljanak kenyérré.” Gondolj csak bele: Jézus esetében Sátán gúnyt merészelt űzni pont azokból a szavakból, melyeket maga Jehova mondott mintegy hat héttel korábban: „Ez az én szeretett Fiam, akit helyeslek” (1Mózes 3:1; Jób 1:9; Máté 3:17; 4:3).

Ma az Ördög hasonló cselszövést vet be, amikor azon igyekszik, hogy bizonytalanságot idézzen elő azt illetően, hogy mennyire gonosz dolog a spiritizmus.Isten Szavának pontos ismerete és tanácsainak az alkalmazása segít ellenállnunk a megtévesztő érveléseknek.Kitartóan kérnünk kell Istent imában, hogy adjon nekünk hitet és értelmet.

2013. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!