Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanácsot kérek, hogy milyen...

Tanácsot kérek, hogy milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, az angol, és a latin nyelvet tanultam, mindkettőből van már nyelvvizsgám, és én úgy érzem, hogy lenne bennem még annyi energia, hogy még legalább egy, vagy később még egy nyelvet tanuljak, csak azt nem tudom, hogy melyikeket. Ebben szeretném a tanácsotokat kérni. Kérlek benneteket, hogy azt is írjátok oda, hogy azt a nyelvet tanultátok-e, amit ajánlotok. Válaszotokat előre is köszönöm.
2010. jún. 4. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

1. kínai - a felmérések szerint hamarosan világnyelv lesz, mert mindehol vannak már kínaiak


2. tanulj valami skadináv nyelvet. én finnül tanultam, az nagyon szép, és egész sokat fizetnek a magántanároknak fordítóknak, ha skandináv nyelvet beszélnek


3. német - ezt is tanultam, csak abbahagytam, mert nem szerettem. viszont figyelmbe véve, hogy Magyarország a német nyelvterület szomszédsággában van, hasznos lehet

2010. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
válassz egy szláv nyelvet, hogy kerek legyen a nyelvi és kulturális világod
2010. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
spanyolt
2010. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát hogyha egyszerűbbet akarsz, akkor tanulj egy újlatin nyelvet(román, olasz, francia, spanyol), az nem lehet nehéz a számodra, hiszen tudsz latinul. Tanulhatnál egy germán nyelvet(német, svéd, norvég, dán, izlandi, holland) vagy egy szlávot(orosz, lengyel, cseh, szerb, ukrán, szlovák). {a finn amúgy nem skandivnáv nyelv, mármint nyelvészetileg nem(, azok a svéd, norvég, dán, feröeri, izlandi), hanem finnugor, mint az észt és a magyar; amúgy szép nyelv tényleg} Kínaiul szerintem ne tanulj, én személy szerint nem hiszek abban, hogy valaha(mármint az életben) is világnyelv lesz. Én a németet ajánlom, persze hogyha tetszik, mert hát olyan nyelvet ne tanulj, ami nem tetszik. A svéd, norvég és a dán nem olyan nehezek, viszont nem is annyira hasznosak, mint a német. Tényleg, neked melyik nyelv tetszik, melyik az, amelyiket szívesen tanulnád is? :)
2010. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves utolsó: Én gondolkodtam a németen, bár azok akik németül tanulnak, azt mondják, hogy nem érdemes tanulni. Számításba vettem az oroszt, azzal meg azt mondták, hogy nem megyek vele semmire. Kínait semmiféleképpen sem. Esetleg valami mediterrán ország nyelvére gondoltam, főleg az olaszt a latin miatt.

2010. jún. 4. 23:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasznosság szempontjából a németet tanuld szerintem, viszont hogyha az olasz jobban tetszik, tanulhatod inkább azt is persze, nem lesz nehéz, mert hát a szavak pl. eléggé ismerősek lesznek, és a nyelvtana sem annyira bonyolult ;) Viszont az olasz nyelvre nem igazán lehet azt mondani, hogy annyria nagyon hasznos lenne, hacsak nem olyan környezetben vagy. Ha tudsz olszul, akkor a spanyol nagyon könnyen fog menni(és fordítva; amúgyis megértik egymást); ha tudsz németül, akkor a svéd, norvég, dán(e három is megérti egymást), holland stbstb. lesz könnyű. Az olasz könnyebb, mint a német általában(sokkal) az embereknek, hát még ha valaki latinul is tud ;)
2010. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
én beszélek németül, és legújabb tapasztalataim alapján azért nem ezt ajánlanám, mert a legtöbb német nagyon jól beszél angolul, illetve nálunk is nagyon sok németül beszélő van. Mivel tudsz latinul tényleg valamelyik új latin lehetne a legkézenfekvőbb neked. Viszont az hülyeség, hogy az orosszal semmire nem mennél, szerintem nagyon is érdemes azt tanulni. Azzal sem csak egy országban értetnéd meg magad, és egy szláv nyelv után már könnyű a második.
2010. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Német, orosz, spanyol bármelyike jó választás.

A kínaiak nem veszik szívesen, ha egy idegen az ő nyelvüket tanulja, sőt, le is nézik.

2010. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
spanyolt
2010. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"19 éves vagyok, az angol, és a latin nyelvet tanultam, mindkettőből van már nyelvvizsgám"


Akkor a spanyol, francia, portugál és az olasz semmiféle nehézséget nem jelenthet számodra.


Az angolhoz a legközelebb a spanyol vagy a francia esik, ha ezek egyikét megtanulod, akkor a másikat néhány hónap alatt el lehet sajátítani, végül jöhet a portugál, majd esetleg ráadásnak az olasz.


A francia előnye, hogy nem nagyon nehéz, de hasznos.

A spanyol kevésbé hasznos, de még a franciánál is könnyebb. Az olasz alig nehezebb a spanyolnál, viszont semmire se jó.


Viszont ha nem az motivál, hogy gyorsan sok nyelvet megtanulj, akkor a németnek kell a következőnek lennie, mert az nagyon fontos nyelv. Majd harmadik helyen az orosz is szóba jöhet. Tehát ha egy nehezebb utat is mersz járni, akkor német és orosz legyen a két következő, és akkor szélesebb látóköröd lesz. Ha gyorsan sok nyelvvizsgát akarsz, akkor a spanyol->portugál->francia->olasz sorozaton 2-3 év alatt végig lehet nyomulni.


A nyelvek hasznossági sorrendje 1. angol, 2. német és francia, 3. orosz, spanyol, japán, portugál. Ezt vedd figyelembe, ha az a kérdés, hogy mit _érdemes_ tanulni.

2010. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!