Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tanácsot kérek! Tönkre ment a...

Tanácsot kérek! Tönkre ment a villanybojlerem a fürdőszobában. Ugyanakkor régi, nem gazdaságos a Fég fűtő falikazánom-parapetes, a konyhában van. A karbantartások során évek óta cserét emlegetnek a szerelők. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vegyek e kombi fali kazánt, vagy külön bojlert, aztán szükség esetén csak egy újabb falikazánt? A lakás 80m2-es, a család két tagú. Teljesen tanácstalan vagyok. Legyetek szívesek okosítsatok ki!

#bojler #vagy kombikazán?
2013. jan. 27. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha elég volt a villanybojler, akkor én nem variálnék, az éjjeli áram viszonylag olcsó. Csak fel kell csavarozni a másikat, még komoly szakember sem kell hozzá.


Ha viszont gázbojlert szereltetsz, akkor úr tervrajz, engedélyek, kutyafüle kell majd hozzá, súlyos pénzekért.

És megnő a gázfogyasztásod, szerintem többe kerül majd a meleg víz.


Hogy gazdaságos-e a fali kazánod helyére kombit tenni, azt nem tudom, de új terveztetés biztosan kell ehhez is.

2013. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha Hajdu bojlered van akkor azt 10.000 forint anyag költségből fel lehet elektromosan újítani. A munkadíj helyileg változhat. Szerintem érdemes megjavíttatni.

Villszer

2013. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én kombicirkót javaslok,,,nálam ez megy.

Nincs plusz 8-10 ezer forintos villanyszámla a boyler miatt .... Amugy is cserélni kell lassan a cirkót ,,,akkor..van ismerős szakember ha pesti vagy

2013. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nézelődtem és a kombi cirkók jóval olcsóbbak a csak " fűtők"-től, miért, hiszen ebben ha úgy vesszük benne van a bojler is, ami külön 50-60 ezer Ft. + a 190 ezres csak "fűtő" cirkó. Nekem ez magas. / nő vagyok/
2013. márc. 28. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy kéményes,turbós,vagy kondenzációs-e,azért drágább.A bojlerre,szerintem is javíttasd meg,ha még nem tetted.
2014. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!