Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon jó kapcsolatom volt...

Nagyon jó kapcsolatom volt Istennel. Jézust elfogadtam a szívembe. De most mégis elszakadtam. Imádkozzatok értem. Csak úgy tudok vissza térni Istenhez ha megérint vagy szól hozzám. Szükségem lenne erre. ?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt kedves kérdező, hogy elszakadtál tőle?

Milyen a jó kapcsolat Istennel?

Mi történt vagy mi lett más?:(


Én majd imádkozom érted, ha ez számít valamit:)

2013. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is imádkozom érted. Pontosan milyen vallású vagy? (Ezt azért kérdezem, mert a különböző irányzatokban mást ajánlanak ilyen esetben. Egy katolikusnak azt írnám, menjen gyónni, de egy református nem tudná ezt az ötletet használni.)
2013. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért vársz Istenre. Isten nem fog megtérni helyetted. Tisztában vagy a bűneiddel, ahogy látom felismerted azokat akkor menj és valld meg őket és térj meg belőlük. Ezt neked kell megtenned, Isten kegyelmes, hosszútűrő Isten és sokadszorra is megbocsájt, visszafogad. Csak közeledj hozzá és Ő is fog közeledni.
2013. febr. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Felekezetöl függetlenül azt tanácsolnám, hogy / mai szóval / kommunikálj Istennel.


Ő a szava által szól hozzád - olvasni kell a bibliát

"Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;Hanem az Úr törvényében van gyönyörűsége és az ő törvényéről gondolkodik éjjel nappal.

És olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, a mely idejekorán megadja gyümölcsét, és levele nem hervad el; és minden munkájában jó szerencsés lészen.

Zsoltárok 1: 1-



Te ima által tudsz szólni hozzá, persze fontos, hogy ne csak ismételgesd egy imát, hanem valóban imádkozz.

„ Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt hiszik, hogy ha ömlik belőlük a szó, nyomban meghallgatásra találnak” (Máté 6:7, K. f.).


Olyan ez mint ha valakivel barátkozni akarsz: beszélgetni kell.

2013. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Biblia erre buzdít minket:"Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeteket, ti bűnösök, és tegyétek tisztává szíveteket, ti határozatlanok."(Jakab 4:8)Isten közeledik hozzánk, ha mi közeledünk őhozzá.Ezt számos módon megtudjuk tenni.Az első és legfontosabb a szívből jövő ima.
2013. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Istent nemcsak az egyházakban lehet megtalálni, és nem is csak a templomokban.

Hasonló cipőben jártam mint te. Nekem a gyónás sem segített, sőt gyónás közben nem is éreztem hogy Isten tényleg megbocsátana stb. Csak a papot láttam, és ugyanolyan volt minden mint gyónás előtt. Ma már nem járok templomba, és vallásos sem vagyok. Inkább önmagam megismerésével foglalkozom. Ami a nagy vallásosságomból megmaradt nekem, az egyedül Jézus. Semmi más. Pedig régebben szinte már fanatikus voltam..aztán "felébredtem". Én is valamiféle jelre vártam, és nagyon szenvedtem lelkileg, annyira, hogy mély depresszióba estem, de nem kaptam semmit pedig, tapasztaltam már néhány megmagyarázhatatlan dolgot, és ha az az isten létezett volna, akkor kaptam volna tőle valamit, de nem. Az az isten, nem Isten volt, csak a vallás miatt képzeltem olyannak. A vallás nem adott nekem semmit, és ha most visszanézek, csak azt látom, mennyire vak és álszent voltam.

2013. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!