Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol kötelező tizedet fizetni...

Hol kötelező tizedet fizetni és mire használják fel a tizedet?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha az ilyen helyken nyílvánosan közölnék, hogy mire ment pontosan a pénz. Jó lenne, ha a szegények, árvák és betegek támogatására menne főleg, nem pedig bálványokra és saját önző érdekeink megvalósítására.

2013. febr. 7. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Átlátható egyházakat, valóban létező és reális igény ez. Ahol nincs tized, ott van egyházfenntartói járulék. A tizedet azért nem érzem aktuálisnak, mert a bibliai időkben és a középkorban is, szinte csak ez volt az egyetlen közteher, és ebből látta el az egyház a betegeket, árvákat. Ma azért az állam sok szociális ellátást átvállal, és az egyházakat normatív módon is támogatja a mi pénzünkből. Eleve leadózzuk a jövedelmünk 50%-át, minek még a kevés maradék 1/10-ét is leadni? Mindenki fizessen meggyőződése szerint, bármit is előírni feleslegesnek érzem.
2013. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Értesüléseim szerint a HIT gyülekezet az de lehet, hogy más hol is vannak ilyenek.

A Malakiás 3:10 versével magyarázzák ezt.


Pedig itt nem az anyagiakról van szó, hanem az ember életéről, hogy minden tőle telhetőt tegyen meg az Isten szolgálatában.

a 10-es szám a földi teljességet jelenti, vagy is amire az ember teljes szívéből meg tud tenni.


az tény és való, hogy valamelyest pénzben is hozzá járul Jézus munkájához, de nincs meghatározva.

Itt ez is egyén függő kit mennyire indít a szíve, illetve mennyit tud nélkülözni,

(" a jó kedvű adakozót szereti az Isten")


Nálunk Jehova Tanúinál, minden hónapban van tájékoztatás arról, hogy a befolyt összegek mire mennek el, arról is mennyi a bevétel, és mire mennyit költenek.(rezsi költség, tiszító szerek, stb)

Igen sok országban vannak segítségére a testvérek azoknak akik valamilyen katasztrófa miatt, károsultak. segély akciókat küldenek az emberek más országokba.


sok testvér a munka helyét kockáztatva ott hagyták hogy a rászorulóknak segítsenek

Söt az árvákat a testvérek a családok némelyike befogadta akik elveztették a szüleiket.

Még az újságok is azt írták, hogy azon a héten senki nem csukta be az ajtót Jehova Tanúi előtt, ha volt egyáltalán mit becsapni.(Japán, Florida, Ruanda)


Legutóbb,csak a Francia, Belgiumi, Svájci Jehova Tanúi több mint 400 tonna élelmet, ruhát, valamint több mi 1 millió 600 ezer dollárt osztottak szét csak a a rászorulóknak.

2013. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyre szimpatikusabbak vagytok nekem ti Jehova szeretett tanúi.


Mózes 5, 10. fejezet

2

Ha a harmadik esztendőben, a tizednek esztendejében, minden termésedből egészen megadod a tizedet, és adod a lévitának, a jövevénynek, az árvának és özvegynek, hogy egyenek a te kapuid között, és jól lakjanak:

13

Akkor ezt mondjad az Úr előtt, a te Istened előtt: Kitakarítottam a szent részt a házból, és oda adtam azt a lévitának, a jövevénynek, az árvának és az özvegynek minden te parancsolatod szerint, amelyet parancsoltál nékem; nem hágtam át egyet sem a te parancsolataidból, sem el nem felejtettem!

14

Nem ettem belőle gyászomban, nem pusztítottam belőle tisztátalanul, és halottra sem adtam belőle. Hallgattam az Úrnak, az én Istenemnek szavára; aszerint cselekedtem, amint parancsoltad nékem.

2013. febr. 7. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, köszönjük a megtiszteltetést, de ez nem a mi érdemünk,

maga Jehova tanít erre és a fia Jézus, hogy így kell élni cselekedni.

Tisztelettel Katy Weaver

2013. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 eric_one ***** válasza:
66%

Katy Weaver!


Tévedni emberi dolog!...-mondta a sündisznó és lemászott a wc keféről....


A Hit Gyülekezetében az adakozás és a tizedfizetés is önkéntes alapon, hit által működik! A kérdés úgy hangzott hogy hol kötelező!? Tehát értesüléseid helytelenek, és pontatlanok.

2013. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, nálunk már nincs "kötelező tized". Olyan van, hogy egyházközségi hozzájárulás, ez felel meg kb. a régi tizednek. Évente szokás fizetni, sok helyen fix összeget mondanak, ez itt a mi plébániánkon 2000 forint. De aki akar, adhat többet. Igazából ez sem kötelező, senki után nem fognak járni, hogy nem fizette be.

Nyilvánosan közlik, hogy mire megy. Ebből a templom, plébánia és az alá tartozó többi épület fenntartását finanszírozzák (villany, fűtés, víz stb). Szegények, betegek számára szokott a Karitász gyűjteni többször egy évben, megmondják előre, hogy mikor.

2013. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyházat 3 módon lehet támogatni:tized,adakozás,alamizsna.Mindháromnak más a szerepe és a felhasználása de egyiket sem kötelező adni. A tized(a bevételed 10%-a)a szolgálok díjazására van felhasználva.Az adakozás (jó ha a bevételed 10%-a ez is)az intézmények fenntartására,evangélizációra,programokra van felhasználva.Az alamizsna (ami szintén jó ha a bevételed 10%-a)szegények,árvák,betegek,karitatív támogatás.
2013. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Luciusszimusz ***** válasza:

Én sokáig az adventista egyházhoz tartoztam. Soha nem mondták ki, hogy kötelező tizedet fizetni, ehelyett lényegében azt tanították, hogy ez Isten elvárása minden hívő felé, és megrabolja Istent, aki nem fizet tizedet.


Aztán egy karizmatikus gyülekezetbe jártam, ott ugyanez volt a helyzet, és úgy hallottam, hogy a Hit gyülekezetében ugyanez.


Így most kötelező ezekben a tizedfizetés, vagy sem? Szerintem nincs kimodva, de mégis az. Ezt onnan tudhatod, hogyha nem fizetsz ezekben a gyülekezetekben tizedet, hátrányos megkülönböztetés fog érni. Mondjuk nem taníthatsz, nem neveznek ki elöljárónak, stb. stb.


Ezekben a gyülekezetekben valójában, burkoltan "kötelező" a tizedfizetés, csak a nyilvánosság felé hazudják azt, hogy nem...


Én szerencsére rájöttem, hogy mindezek becsaptak, és elferdítették ezzel a bibliában található igéket, amelyek valójában egyáltalán nem támasztják alá az újszövetségi tizedszedést.


Az ide vonatkozó, ezt az állításomat alátámasztó igéket a részletes magyarázattal az alábbiakban csatolom:

[link]

igéket a hozzájuk tar

2020. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!