Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudom Németh Sándor...

Gelazso kérdése:

Hol tudom Németh Sándor prédikátor vagyonnyilatkozatát megtekinteni?

Figyelt kérdés
Ö keresztény tanok szerint lehet gazdag?
2013. febr. 9. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

A CIA központjában.

Meg (talán) a nemzetbiztonsági hivatalnál.

2013. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Neki b nem kötelező nyilvánossá tenni!

A hívei szerint megérdemli a gazdagságot! Vizet prédikál, és bort iszik.

2013. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Miért vagy irigy és miért keresed másban a hibát? Majd Isten elintézi.

Másrészt hol van az leírva, hogy egy keresztény nem élhet anyagi biztonságban? Nem lehetünk irigyek és harácsolók, de Isten most utasítsam el Isten ajándékát? A gyerek is az. Akkor öljem meg őket, hogy a kritikusoknak megfeleljek és ne legyen semmim?

Ja, nem vagyok Hitgyülis, csak nem érdekel más anyagi helyzete és szerintem ez így normális.

2013. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést a hibákért, figyelmetlen voltam.
2013. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Szia


Szerintem a püspökét sem láthatod.


Amúgy irigység nélkül: engem mindkettő érdekelne.

2013. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kzs ***** válasza:
21%

@ Válaszom


Teljesen igazad van.

---------

@ Kérdező (gelazso)


Figyelj, én hol tudom megtekinteni a TE vagyonnyilatkozatodat?

Rohadtul nincs hozzá közöm, csak tudod, bele akarom ütni az orromat a te dolgodba...


Egyébként, a SzentÍrás (azon belül is Jób könyvének eleje és vége, Malakiás 3/10-12; 2.Kor 9/6-12) pontosan, részletesen foglalkozik az anyagi bővölködéssel, ami Isten áldása.


De kiemelném (példának okáért) a 2.Kor 8/9-et: "Mert ismeritek a mi Urunk Jézus Krisztusnak jótéteményét, hogy gazdag lévén, szegénnyé lett érettetek, hogy ti az Ő szegénysége által meggazdagodjatok"


Isten kedves akarata tehát az anyagiakban való bővölködés (erre utalnak mindazok az Igék, amiket feltüntettem).

De ha valaki önként bevállalja a szegénységet, nem baj (van ilyen), de Isten nem ezt akarja senki életében sem.


Csak éppen vannak olyan egyházak, amik az áldást átoknak veszik, az átkot pedig áldásnak.

2013. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Lehet gazdag,ezzel önmagában nincs baj.Az,hogy milyen úton jut hozzá,az már sokkal inkább gyanakvásra ad okot,szerintem nem sok köze van a Krisztusi szellemiséghez amit ő művel.
2013. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

7-es válaszoló:

elképzelhető, hogy így van, én biztos nem fogok ez ellen vitatkozni. De ha így is van, a büntetés Isten joga, mi maradjunk csak meg az úton. Nagyon keskeny, ne térjünk le egy csaló miatt se.

2013. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem is akartam megbüntetni:-)

Valóban az ő dolga,szabad akarata van.

2013. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
szerintem meg egyáltalán nemkeske az Úrhoz vezető út és akit ezek az emberek megingatnak a hitükben az ne is nevezze magát hívőnek. Egyébként miért baj a kíváncsiság? Én szívesen elmondom bárkinek menniyt keresek nincs tikolni valóm, neki talán van? Asszem most beletrafáltam. Kíváncsi lennék honnan jutott hozzá a vagyonához, ilyenkor hol van az apeh, hogy vagyonosodási eljárást indítson a gazember ellen akinek még csak munkahelye sincs?
2013. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!