Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Hit Gyülekezetében bizonyos emberek "betöltekeznek a Szent Szellemmel"?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam ilyet, de nagyon megijesztett. Esetleg személyes tapasztalatok?

2012. aug. 15. 21:49
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
59%
Teljesen normális, Bibliai!
2012. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
55%
Nekem volt már ilyen! Nagyon jó érzés! Nem akarod sohasem abbahagyni! 2000x boldogabbnak tűnik a világ! Csodálatos ahogyan megérzed magadon Isten nagyságát! És kitűnő bizonyság is egyben h Ő igen is él! És szeret!
2012. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
55%

Érdemes elolvasni! Hanem vesztek erőt minekutána eljőn reátok a Szent Szellem!


hitrehangolva.blogspot.com/2012/07/rodney-h-browne-isten-erejenek.html?m=1

2012. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

hitrehangolva.blogspot.com/2012/07/rodney-h-browne-isten-ere

jenek.html?m=1


A link beszél helyettem is, jó olvasgatást!

2012. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
41%

Nem értek vele egyet, nem csak horrorisztikus, de teológiailag sem áll meg a helyzet magaslatán. Ezt már itt többször leírták, keress rá. Nem csoda, hogy más egyházakban a pünkösdieken kívül ilyen nincs. Kb olyan speciális tanítás, mint ahogy a JT-knél az 1914.


Na, gondolom majd megkapom most a HGY tagoktól a lepontozást xD

2012. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
22%
Az a poén, hogy ugyan azt élik át, mint mások meditációval vagy egyéb progresszív állapotban pl. théta... Teljesen mindegy minek hívjuk, mindenki képes rá és tényleg jó érzés.
2012. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
42%

Érdemes elolvasni ezt a kritikát a nyelveken szólásról:


[link]


Ezt egy ex HGY-s írta, de szerintem tanulságos

2012. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
23%
Azt elfelejtik ezek az emberek, hogy Pál apostol megírta a következőket:
2012. aug. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%

bocsánat folytatom

Tehát eléggé ijesztő, Jézus így viselkedett volna amikor hirdette a királyság jó hírét?

azt írja a biblia hogy az emberek csüngtek a szavain annyira szépen és meggyőzően beszélt.s nem szólt nyelveken sem.

Persze ahhoz, hogy a földön mindenütt terjedjen a jó hír szükséges volt egy rész szerint való csodára amíg a biblia teljesen el nem készül.


(1Korintusz 13:8-10) . . .. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. 9 Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; 10 de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges. . .


A Biblia azonban utal arra is, hogy meddig kapják meg a keresztények a ’nyelveken szólás’ ajándékát. A bibliai beszámolóból megtudjuk, hogy a szellemnek ezt és más ajándékait mindig olyan személyek kapták, akikre Jézus Krisztus apostolai rátették a kezüket, illetve olyankor, amikor ők jelen voltak (Csel 2:4, 14, 17; 10:44–46; 19:6; lásd még: Cselekedetek 8:14–18). Tehát amikor az apostolok és azok, akik ilyen módon megkapták ezeket az ajándékokat, meghaltak, meg kellett szűnniük a természetfölötti ajándékoknak, melyek Isten szelleme működéséből eredtek. Ez a nézet összhangban van ezen ajándékok céljával, ahogyan az a Héberek 2:2–4-ből kiderül.


1Kor 13:1, 8: „Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem. A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni.”

2012. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónak ajánlom figyelmébe pl.a Márk 16,17-18: Azokat pedig,akik hisznek,ilyen jelek követik:az én nevemben ördögöket űznek;új nyelveken szólnak...

Az pedig méginkább sántít,amit írtál, hogy csak az apostolok nál, illetve az ő jelenlétükben működött, illetve akikre ők rátették a kezüket, majd azok is kihaltak, és megszűnt.Isten nem szűnt meg munkálkodni. Ugyanúgy az újszövetségben élünk, mint ők.A csodák sem szűntek meg, és élő példák (bizonyságok) vannak.Nekem se tudod bemesélni, hogy ez már nincs, amikor bennem is működik.Sőt bizonyos megtapasztalások az ószövetségben is voltak. A lényeg, hogy ilyenkor a Szent szellem munkálkodik az emberben, és nem a külső megnyilvánulás a lényeg, még csak nem is az érzések.Ezek csak velejárói a dolognak.De kétségtelen, hogy fantasztikus érzés.

2012. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!