Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 18 évesen meg szeretnék...

18 évesen meg szeretnék keresztelkedni. Édesanyám katolikus, édesapám református. Én a katolikus hitet szeretném felvenni. Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés
Elsőáldozni és bérmálkozni is szeretnék, de csak később. Úgy érzem, hogy ezen szentségek felvételéhez komolyabb megfontolás szükséges, aminek feltétele az egyház közösségében eltöltött néhány év. Tudom, hogy ilyen korban ezeket a keresztséggel együtt szokás felvenni, hosszú felkészülés után, de én mindezt később szeretném. Egyszerűen így látom jobbnak.
2009. szept. 5. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Keresd fel a területileg illetékes plébániát, az ottani plébánost, és vele beszéld meg a részleteket, mit szeretnél. Ha esetleg kukacoskodót fogsz ki (előfordulhat, nem tudom, hol élsz), akkor nézz körbe, hol van még lehetőséged, de kívánom, hogy ne legyen probléma. Még azt is megteheted, hogy ha van egy kedvelt plébánosod (ajánlani tudnék olyant, aki rendes és tájékozott, meg mindenben segít, igaz, ők Pesten vagy környékén), akkor felkeresed őt, beszélsz vele, és ha nem ő a területileg illetékes, akkor is megkérheted a területileg illetékes plébániától, hogy az általad választott kereszteljen.


Oktatáson mindenképp részt fogsz venni, és válassz magad mellé keresztszülőt, aki szerinted alkalmas erre, és nem csak egy szokásnak tekinti, hanem tényleg tud neked a hit útján is segíteni.

2009. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a keresztelkedésed előtt jól vizsgáld meg a tantételeket ,hogy vajon igazak-e?Tényleg a Biblián alapulnak-e?

Ugyanis sok egyház hamis tantételeket tanít ,mint pl:

a szentháromság ,pokol,jó emberek a mennybe mennek,hogy

Mária az Isten anyja meg hasonlók!Ezek nincsenek benne a Bibliában!Ha szeretnél még többet kérni ,vedd fel velem akapcsolatot!

2009. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!