Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ahhoz, hogy lehet...

Mit szóltok ahhoz, hogy lehet hogy fekete bőrű lesz a következő pápa?!

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Sejtettem hogy valami neoliberális fehér ellenes összeesküvés áll az egész mögött.

Azért mondatták le mert fehér és néger pápát akarnak!

2013. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem pápua lesz.
2013. febr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ne értsetek férre, én nem ellenzem, nem is vagyok rasszista, felőlem hupikék is lehet, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi :)
2013. febr. 12. 16:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amióta az egyik legjobb dobó az amerikai kosárlabdában Larry Bird fehér volt, illetve amíg a golf egyik legnagyobb alakja (Tiger Woods) fekete, már semmin sem csodálkozok.
2013. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lenne az biztos. Van rá esély mivel Afrikában növekszik a leggyorsabban a katolikusok száma (Európában viszont csökken).

Szerintem olasz pápa lesz.

2013. febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
A sok itthoni konzervatív katolikus majom teljesen kiábrándulna.
2013. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Az amcsi elnök is fekete, nem mintha egy kicsit is izgatna a dolog:)

Pedig tuti vannak, akik szerint ez már nagyon gyanús és ez valami összeesküvés....

Nekem amúgy nagyon tetszik a nigger kifejezés, de állítólag ez bánt pár feketét, ezért nem szoktam használni. Nem néztem utána a szónak.

Viszont semmi bajom a fekete testvéreinkkel. Abszolút nem érzek ellenük semmilyen ellenszenvet sem.

Szal tőlem lehet akár sárga is.

Amúgy meg nem vagyok valami über nagy pápista sem:)

Én szívesen leszek a szent atya. De akkor aztán sok minden megváltozna a világban. Érdekes módon a négerek többsége jól járna vele.

2013. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aztán olyan mindegy, a pápai primátus nem ettől függ..

Bár nem tagadom, én szívem szerint jobban örülnék, ha európai lenne, de ha nem így lesz, akkor ez van. Ettől a hitem nem fog változni.

Amúgy még mindig az európaiak vannak többségben, így nagyobb erre az esély, nem beszélve arról, hogy az Egyházban betöltött magasabb hivatalokat is európaiak vezetik. Az meg hogy hol mennyi a katolikus majdnem mindegy. Lásd Joseph Ratzinger is német volt, és Németország egy nagyobb részt protestáns ország.

2013. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
70%

nem lenne baj,ha az lenne se,csak modernebb legyen !

haladjon a korral,mert a katolikus mise rendje,liturgiája

igen maradi...a sok felolvasással,idézettel a szent beszédekből,igazi normál emberi hangu mise nincs ! azonkivül lehangolo is a mea culpea miatt -bünös vagyok -

én vétkem én igen nagy vétkem...mi ????a vétkem ??

persze a hivatalos választ tudom...de már az is idejét mult szöveg !

hurrrá uj pápa...jól ,,seper,,


egy hozzá értőt kérdezek : a vatikán területén milyen nyelven beszélnek egymással a püspökök-papok ?

van-e háttér intrika ? vajon ??

2013. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"a vatikán területén milyen nyelven beszélnek egymással a püspökök-papok ?

van-e háttér intrika ? vajon ??"


Egymást közt szerintem főleg olaszul, bár a Vatikán hivatalos nyelve a latin. Mikor hivatalosan bejelentek valamit, vagy formai dolgok vannak az latin, de ha csak leülnek ebédelni, akkor zömében olasz, vagy olyan nyelv, amit épp tud mindkettő, pl. angol is lehet.

Háttér intrika alatt pontosan azt érted, hogy kívülről befolyásolhatják-e a pápaválasztást? Ha igen, akkor nem nagyon. Egyrészt, azonnali kiközösítést von maga után, ha bármi külső hatalmi befolyás miatt szavaz arra az illető, akire. Másfelől, mivel titkos a szavazás és a szavazócédulákat összeszámolás után azonnal elégetik, nem lehet megmondani, hogy ki kire szavazott. Ezen kívül a konklávé alatt semmilyen kapcsolatot nem tarthatnak a külvilággal (se telefon, se internet), orvost, gyógyszerészt meg pár személyzeti embert is bevisznek, hogy nekik ne kelljen kijönniük.


Amúgy a liturgia, meg úgy az egész egyházfelfogás szerintem pont, hogy modernebb és sokkal közelebb áll a hívekhez, mint a zsinat előtti. Sokan támadják is azóta az Egyházat, hogy ezáltal elveszti a méltóságát.

2013. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!