Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a zsidókat választott...

Ha Isten a zsidókat választotta, hogy tekinthetném a saját istenemnek?

Figyelt kérdés

Nem értem, keresztényként mi közöm ahhoz az istenhez, aki a zsidókkal kötött szerződést, nem pedig az emberiséggel. Vagy ha Jézus új szövetséget kötött, a keresztények miért tekintik szentnek, hitelesnek az Ószövetséget, amikor ahhoz semmi közük?

Eszemben sincs zsidózni, a hívőket provokálni, komolyan nem értem a helyzetet.


2013. febr. 13. 00:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem vagy keresztény,ha nem ismered a történetét a kereszténységednek.Az Ószövetség folyománya az Újszövetség.Mint a pogány Árpád Vezéré Szent István király.
2013. febr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező!Ez egy kiváló,korszakos kérdés.Nem gyakori itt a profi,de sztem Te az vagy!
2013. febr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezen én is sokat gondolkoztam.

Az Ószövetség és az Újszövetség között olyan ellentmondások vannak, amiket nem lehet feloldani.


Az Ószövetség egy zsidó történelmi legendárium, amit megpróbálnak kivetíteni az egész emberiségre.

2013. febr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:


(1Mózes 22:15-18) . . .Jehova angyala másodszor is szólt az egekből Ábrahámhoz, 16 ezt mondva: „»Én magamra esküszöm — ez Jehova kijelentése —, hogy amiért így cselekedtél, és nem tagadtad meg tőlem a fiadat, a te egyetlenedet, 17 bizony megáldalak téged, és megsokasítom a te magodat, mint az egek csillagait, és mint a homokszemeket a tengerparton; és a te magod birtokba veszi ellenségeinek a kapuját. 18 És a te magod által nyer áldást a föld minden nemzete, mert hallgattál a szavamra.«”


Ha figyelmesen elolvastad akkor láthatod, hogy Ábrahámnak akitől a zsidó nép származik,ígéretet tesz, hogy a föld minden nemzete áldásban fog részesülni nem csak a Zsidók.


Az tagadhatatlan, hogy az Ábrahámi ígéret miatt ez a nemzet volt a kedvezményezett, de soha nem zárta be a lehetőségek ajtaját más emberek előtt mert nem Ábrahám vonalán született.Akkor a fent említett vers hazugság volna.


Igen a Zsidóságot választotta Ki, hogy Ők legyenek a királyi papság, szent nemzet, akiknek az lett volna a feladatuk, hogy más nemzetből való embereket megtanítsanak Jehova útján, vagy is a törvényein keresztül élni.


(Zakariás 8:23) 23 Ezt mondja a seregek Jehovája: »Azokban a napokban mindenféle nyelvű nemzetek közül tíz ember ragadja meg, igen, megragadja egy zsidó férfi ruhájának szárnyát, és ezt mondja: ,Veletek megyünk, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!’«”


De mivel a zsidók számtalanszor felrúgták a Jehovával való szövetséget, és az í-re a pontként a szövetség követét a fiát Jézust is megölték, ezért mint nemzettel végzett és nem tekinti választottnak.


A történet lényegét ami kibontakozik a bibliában csak úgy ismered meg rendesen ha nem csak a végét ismered hanem az elejét is.

ezen kívül maga Pál is kijelenti, hogy a teljes írás Istentől ihletett,és hasznos... ("Timoteus 3:16,17)

a régi hűséges emberek példájából akik akkor éltek amikor a Zsidó nemzet volt a választott sokat tanulhatsz.

Milyen alázatosak voltak, nem álltak Istennel vitatkozni, meg engedményeket tenni, mint ma.

És nem véletlen említi meg Pál ezeknek a hűséges embereknek a nevét a könyvében, van mit tanulnunk tőlük.

De azt is megtanulhatjuk, mi történik ha dacolunk Istennel és akkor se azt tesszük amit mond.

Azoknak az emberek példájából akik büntetést kaptak ez legyen tanulság a mi számunkra, hogy mert jelenleg nincs azonnali Isteni büntetés, még megfogjuk kapni, ezért ne gondoljuk, hogy minden marad a régiben...

El fog jönni az ideje a számadásnak...


Más részt pedig Jézus új szövetséget kötött de már nem mint nemzet a lényeges, hanem a személy.

ezeket ezért nevezzük szellemi Izraelitáknak. ezek az emberek ahogy Jézus mondta megtermik azokat a gyümölcsöket amiket a Test szerinti zsidók megtagadtak.


Ők a királyi papság szent nemzet akikhez az emberek jönnek

mondván:

Hagy menjünk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten.S ő megtanítja ezeket az embereket azon az úton járni amelyet Jézus kijelölt.

2013. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Miért imádkozunk a zsoltárokból, miért foglalkozunk a parancsolatokkal, ha az csak egy előzménye a most is élő, újabb szövetségnek? Értem én, hogy annak a folyománya, de az a zsidóknak íródott a zsidókról, más népnek nincs köze hozzá.

Ismét leszögezném, hogy nem okoskodni akarok, hittudós sem vagyok, komolyan érdekel a kérdés.

2013. febr. 13. 00:56
 6/24 anonim ***** válasza:
Ezen gondolkoztam 2 napja én is.
2013. febr. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek csak azoknak ellent mondás akik nem értik a lényegét a kijelentéseknek amiket Isten a száján ki mondott.


Ahogy az előbb írtam, az Ádámi lázadáskor az Éden kertben elhangzott a megoldás, az első prófécia.

S ezen a témán keresztül vonul végig az egész könyv, hogy ezt hogyan fogja Isten az előtte álló időben megvalósítani. Ha valaki ezt a kijelentést nem veszi figyelembe, sem az ígéreteket azoknak értelmetlen vagy érthetetlen.


1Mózes 3:15:

Ádám lázadásának itt a megoldása....

A biblia lapjain arról olvashatunk, hogy ezt a kijelentést hogyan tartja be, és viszi véghez Jehova az idők folyamán.


Itt említést tesz Jézusról akit a magként Ismerünk.Ez a mag vagy is Jézus hogyan fogja Sátánt eltenni az útból.

a Kígyó megmarja a magot, vagy is Jézus meghal de Isten feltámasztja, és akkor majd Jézus elteszi az útból a kígyót vagy is Sátánt akinek a fejére taposás a halálát jelenti.

Ennyire egyszerü. Nem kell bonyolítani, az Isten semmit nem titkol el.

2013. febr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Négyes!Ilyen nagylélegzetű,tényszerűközeli okfejtést kevesen olvasnak el.Ne itt tanúskodj,bár megteheted,inkább tegyél fel 11 egyszerű kérdést.Isten a választott nép után egyszülött fia által mindenkit meghívott az üdvösségre,tehát kérdésed ügye-,tárgyafogyott.
2013. febr. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező. Nem veszem provokálásnak még ha az akkor sem figyelek oda.


Ki mondta, hogy a zsoltárok szerint kell imádkozni?

Jézus?

Nem.

Az ima tisztelet teljes beszélgetés a teremtővel.

Mivel a teremtő te rád kíváncsi nem egy mások által leírt szövegre, ezért nem azt kell imádkozni.

Az csak egy minta az imádkozás sorrendjéről.


Először megszenteljük Isten nevét vagy is megszólítjuk.

Mint amikor egy jó barátoddal szeretnél beszélgetni, és hozzá fordulsz és nem azt mondod neki, hogy hé te....


Az imád első részében köszönetekkel, dicséretekkel vagyunk feléje az akaratáért imádkozunk, és utána jöhetnek a személyes kéréseink, mint az élelem a ruházat, és segítség a nehézségek át élésére. Stb,

S a végén Jézus Krisztus nevében kérjük az imánk meghallgatását.

2013. febr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hogy egy kérdésre mit válaszolok, az szerintem rám és a kérdezőre tartozik.

Ha a kérdező nem akarja vagy nem olvassa el az Ő szuverén joga, neki írtam elsősorban.


Senki nem mondta hogy mindenkinek írtam, de ha valaki elolvassa az meg megint az egyén dolga.

Ha nem akkor nem olvassa el joga van nem elolvasni.

Ha pedig a kérdezőt zavarja, gondolom van annyi mersze hogy közi a ne tetszését, amit tudomásul fogok venni.


Tisztelettel

2013. febr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!