Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj ha valakinek jó...

Miért baj ha valakinek jó élete van és szereti azt?

Figyelt kérdés
„Aki szereti a maga életét, elveszti azt; és aki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.” (Jn. 12-25)
2013. febr. 16. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Mert aki boldog, azt nem lehet irányítani, nem lehet manipulálni. Legalábbis kevésbé. Ezt tudták már azok az emberek is, akik megírták a Bibliát.
2013. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Jézus itt nem azt mondta, hogy utálni kell az életedet, ez csak szófordulat, hogy mi legyen az életedben a legfontosabb.


Bár törődnünk kell az egészségünkkel és igyekeznünk kell megóvni az életünket, vannak bizonyos határok, amelyeket figyelembe kell vennünk. János világosan kifejtette ezt, amikor a következőket mondta: „Aki szereti a lelkét [vagyis az életét] elpusztítja azt, aki azonban gyűlöli a lelkét ebben a világban, az örökké tartó életre megőrzi azt” (János 12:25).

27 Ha arról van szó, hogy szembe kell nézni a halállal, hogy engedelmeskedjünk Istennek, vagy megszegni az iránta való engedelmességet, hogy elkerüljük a halált, Isten szolgája inkább a halált választja, mintsem az engedetlenséget. Jézus is elkerülhette volna a halált ha engedetlen lett volna Isten iránt. De nem tette. És emberek, akik őelőtte éltek, ugyanezt a törhetetlen odaadást tanúsították Isten iránt (Máté 26:38, 39, 51–54; Zsidók 11:32–38). Nem egedték, hogy a jelenlegi életük megakadályozza őket abban, hogy alkalmasakká legyenek az örökké tartó életre.

2013. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Szeretni az életet.

Mi folyik ebben a világban? Akármerre nézek, mindenhol bűn, bűn hátán. Az emberek többségében hatalmas egó van, egy pillantással megalázzák a másikat. Ezt szeretni?

Nekem valami hiányzik. Tudom, hogy Isten országában nem lesz sírás, betegség... Hiányzik Jézus, hogy leüljek lábához, és beszélgessek vele. Hívőként szembe kell menni az árral. Segíteni a szenvedőkön, stb. De mit kap érte az ember. Akin segített az alázza meg a legjobban. Így értem, hogy szembemenni azárral, hogy nem tör meg a világ. Kitartok. Ezt szeretni? Inkább elviselni.

Lehet, hogy még fiatal vagy teli álmokkal, és így nem igazán érted ezt az igeverset. Akkor én sem értettem. De később a felnőtt élet sok mindenre megtanított.

2013. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent számodra a jó élet?
2013. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az élet szeretete egyáltalán nem baj,sőt mondhatni kötelező,mert csak úgy tud valaki másokhoz kedves,megértő,segítőkész lenni,ha saját maga is jól érzi magát a bőrében,szereti az életét.Sajnos én úgy látom egyes vallásosok félreértik a nevezett mondatot(mondjuk könnyű is félreérteni)és valamiféle erényként kezelik a boldogság elutasítását,a túlvilági jobb élet reményében.De hát logikusan belegondolva,hogyan is lehetne megtartani a boldog életet örök életre,ha már itt sincs meg egészséges mértékben? akkor nem is lenne mit megtartani,csak öngyűlöletet,önmarcangolást.A mondat azt jelenti,hogy ne ragaszkodjunk túlzottan semmihez,hiszen minden múlandó.Mindent szeressünk,élvezzük az adott pillanatban(persze ehhez nem árt tudni,mi az ami a javunkat szolgálja,és mi nem)de ne ragaszkodjunk a múlthoz,mert egyszer mindent le kell engedni.Az embernek igenis azért van fizikai teste,hogy megadja neki,ami szükséges.Istentől kaptuk,meg az egész életünket is,gyűlölni nem lenne bölcs dolog.
2013. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pelgrim ***** válasza:

Ez Jézus tanításának egyik nagyon félreértett része. Ennek az oka az, hogy az ember alig látja a különbséget személyisége és az isteni kiléte között. És megtörténhetett az is, hogy Jézus szavai nem a helyes módon jutottak el hozzánk. Ma ez talán úgy hangzana, hogy aki a személyiségét szereti, elfogja azt veszíteni, de aki isteni kilétét szereti, tiszteli, hűen ragaszkodik hozzá az, az örök életet nyeri el.


Nem baj az ha valakinek jó élete van, csak az a baj, ha megfeledkezik Isteni kilétéről, arról, hogy jólléttét neki köszönheti.


A személyiségünk valójában az ego – egy elméi alkat – egy szedett-vedett tarka gyűjteménye, ehhez tartózik a származásunk, az ismereteink, ismertségünk, hírnevünk, státusz, diplomák, vagyonok, stb. – egytől egyig múlandó dolgok. Ezzel szemben az isteni kilétünk, az Isten egyszülött fia / leánya a Krisztus bennünk örök.


E kettő között nehéz a különbséget látni, mégis ha eléggé figyelmesek vagyunk, tapasztalhatjuk, hogy míg az egó a becsvágyat, az előnyöket helyezi az előtérbe, akár a legnagyobb áron is, addig Isteni kilétünk szabad akaratunkat tiszteletben tartva, szerényen, nagy hűhó nélkül, gyermeteg egyszerűséggel javunkat szolgálja, védelmez bennünket. Csendes pillanatainkban ő az, aki tévedéseinkre mutat, „megdorgál” és útba igazít bennünket.


Jézus, úgy igyekezett rámutatni e különbségre, hogy mikor saját személyiségéről beszélt, akkor az „ember fia” kifejezést használta, az isteni kilétéről pedig az ÉN VAGYOK szavakat: „én vagyok az út, az igazság és az élet, ...”; „én vagyok a kapu, ...”; „én vagyok a jó pásztor, ...”. Jézus nem a hősiességet, az áldozatkészséget tartotta fontosabbnak, hanem a hűséget Isteni kilétünk iránt. Mert hősiesség, az áldozatkészség gyakran csak az ego dicsvágyát elégíti ki.


A harmadik válaszoló (# 3/4 Időpont tegnap 22:33) nagyon helyesen látja, hogy az ego bennünk, a személyiségünk nagyon elhatalmasodott, nem riad vissza isteni kilétünk helyét bitorolni.

2013. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!