Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos lányok csak olyan...

Vallásos lányok csak olyan srácokkal járnak, akik szintén vallásosak? Vannak olyan emberek, akik vallásosak, de a házasság előtti szexet, mint olyat nem vetik meg egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Még 3 éve én is ilyen tipikus szűk-látókörű voltam. Aztán csalódtam a vallásban is, a papban is, így rájöttem: semmi sem szent. Megpróbáltam nyitni a világ felé, és rájöttem, sokkal szebb a világ, mint amilyen bűnösnek beállítja az egyház. És megfigyeltem, hogy sokkal nagyobb a választék a fiúkból, ha enm csak a vallásosokat figyelem. És nem értek egyet azzal, hogy nem lehetne szexelni házasság előtt, csak jól kell csinálni. Szóval VANNAK.


18/L

2013. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Vagy hithű keresztény vagy, vagy szexelsz házasság előtt. A kettő kizárja egymást. Sajnos bőven vannak olyanok, akik kereszténynek vallják magukat, mégis szexelnek házasság előtt. Ezt hívják úgy, hogy képmutatás.
2013. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem, kivéve ha a lány családja mélyen vallásos vagy ZSIDÓ.

A legtöbb vallásos lány nem veti meg a házasság előtti szexet, de kevésbé kaphatóak egyéjszakás kalandokra.

2013. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem képmutatás és jól írta az első. Van olyan ismerősöm, aki rohadt nagy keresztény és közben folyton veri a feleségét! Na ez a képmutatás! Az hogy kinek mi az igénye az már szerintem csak arra a 2 emberre tartozik akik együtt vannak és szeretik egymást, nem pedig az egyházra..
2013. febr. 17. 17:14
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Én pl. vallásos lány vagyok, és nem csak vallásos fiúval járnék. Tehát nem zárnám ki azért az életemből, mert pl. a családja nem jár templomba, vagy pl. ő nem jár, vagy nem olvassa a Bibliát, ilyenek... de azért azt én is "elvárom", hogy ne ateista (Istentagadó) legyen, hanem egyszerűen csak "nem vallásos". Gondolok itt arra, hogyha esetleg már a házasságnál tartunk, akkor ne kezdjünk el azon háborúzni, hogy legyen-e templomi esküvő, avagy ne, ne nézzen hülyének, ha én elmegyek a templomba, ő pedig otthon marad, néha lehessen vele is beszélgetni ilyen vallási témákról, értse meg, hogy én nem az a törtető, mindenkit legázoló személyiség vagyok, mert nekem nem az a fontos, stb.


16/L

2013. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Én vallásos vagyok, de volt már kevésbé vallásos barátom. Jelenlegi barátom sem egy túlbuzgó, de nem áll tőle távol a hit és mióta velem van mindig jön misére, de magától is megy gyakran és próbálunk keresztényként élni mindennapjainkban is. De mondom, tőle ez nem állt távol eddig sem.

Nálam nem kritérium, hogy a másik is legalább olyan vallásos legyen, mint én,, egyébként is ismerek sok olyan párt, ahol az egyik fél korábban nem volt vallásos, de később megtért. Olyannal viszont nem hiszem, hogy összejönnék, aki zsigerből gyűlöl minden ilyesmit.

A házasság előtti szexualitásról meg itt hiába fejteném ki a véleményemet, mert úgysem nagyon értené meg az, aki nem hívő. Ez egy túlságosan is összetett probléma. Én csak annyit mondok, hogy nem kéne pálcát törni mindenki felett, aki nem szűzen megy férjhez, mert az éremnek is van másik oldala, az sem normális teljesen, ha valaki a szexmegvonással lelkileg tönkreteszi a másikat. Mert ilyen is van.. Szóval ésszel kell ezt kezelni, függ a személyektől, körülményektől.

2013. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

"Szerintem nem képmutatás és jól írta az első. Van olyan ismerősöm, aki rohadt nagy keresztény és közben folyton veri a feleségét! Na ez a képmutatás!"


Az egy dolog, hogy ő magát kereszténynek tartja, az azonban megint egy másik dolog, hogy ki a keresztény. Ha a Szentírás mérlegére tesszük az ilyen viselkedést, akkor nyilvánvalóvá válik, hogy csupán látszatkereszténységről beszélünk, ami Isten előtt nem elfogadható. Pál apostol megjövendölte, hogy az utolsó napokban lesznek olyan emberek, akiknél meglesz a kegyesség (vagyis az Istenfélelem) látszata, de megtagadják annak erejét. (2Tim 3,1;5)


"Az hogy kinek mi az igénye az már szerintem csak arra a 2 emberre tartozik akik együtt vannak és szeretik egymást, nem pedig az egyházra.."


Egyrészt: A házasság előtti nemi kapcsolat tiltása nem egy egyházi találmány. Erről az Ó és Újszövetségi Szentírás tesz bizonyságot, amely a keresztények hite szerint Isten kinyilatkoztatása. A Teremtő ugyanis eredetileg a házasságon belülre tervezte a szexuális kapcsolatot, és ez a törvény még ma is tartja magát. Jézud azt mondta, hogy "Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok." (Ján 14,15)


Másrészt pedig természetesen mindenkinek van egy intim szférája, de aki elkötelezett egy Egyházhoz, és komolyan gyakorolja a hitét, valamilyen szinten a tagokra is tartozik, hogy a másik mit csinál. Az Egyház ugyanis "az igazságnak oszlopa és erőssége." (1Tim 3,15) Az pedig kicsit sem fér bele, hogy valaki Krisztus követőjének tartja magát, és megszegi az Isten parancsait a mindennapi életében. Evvel ugyanis Istenre, és az Egyházra hoz szégyent.

2013. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta*
2013. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

5-ös vagyok, miért lettem lepontozva? :)))

Hjjajjj, nem bírom követni ezt a logikát :P

2013. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Ötöske:)

Vagy azért lettél lepontozva, mert azt merted írni, hogy neked nem csak az számít, hogy a másik ember minek vallja magát, vagy azért mert az ateista szó értelmezése nem tetszett a másik félnek. Mivel elméletileg azt jelenti ez a szó, hogy nem tesita. Attól még, hogy páran vallást generáltak belőle....

Ettől függetlenül én most felpontoztalak:)

Mert szerintem igazad van...

A belső érték számít és nem a külsőségek. (persze párkapcsolatban stb.., nyílván a külsőnek is van szerepe és az is sokat elárulhat a másikról)


Keresztény viszont akkor lesz az ember, ha a Jézus szerint él szívből és értelemből. Nem pedig csak annak mondja magát...A mai világban pedig eléggé nem jelent túl sokat kereszténynek lenni. 2 okból sem. Az egyik oldal nem tudja mi az pontosan, a másik oldal meg ocsmányan elferdítette a szó jelentését (szóval ők maguk sem).


De több oka lehet még a lepontozásodnak, ha ennyire érdekel, akkor írok még lehetőséget:D


- 16 éves vagy

- lány vagy

- a kettő együtt

- mellényomás

- van aki imádja a keresztény fiúkat (vagy maga is keresztény fiú) és rosszul érezte, hogy te válogatós vagy.

- társítottak hozzád egy rossz emléket vagy félelmet


stb...stb...Sok oka lehet ezen kívül még.

Mindegy. Csak azért írtam neked egy regényt, hogy közöljem, hogy kaptál tőlem egy zöld kezet, hogy ne legyen rossz napod. Meg amúgy is:P


A szex egy természetes dolog.

A házasság pedig elég relatív fogalom.

Szóval egyedül azon van csak értelme vitatkozni, hogy a pusztán élvezetért folytatott szexualitás helyes vagy sem.

És akkor is csak úgy, ha vannak érvek.

Ha két ember szerelem mellett szeretkezik, akkor véleményem szerint nem követnek el bűnt semmikor sem.


Én például abban a felfogásban élek, hogy a barátnőn kívül nem kell más és holtomiglan holtodiglan.

Ettől függetlenül nem ítélem el, ha mások nem így gondolják és nem e szerint viselkednek (amennyiben kölcsönösen ezen az állásponton vannak és nem sérül senki, nem hülyítik egymást, nem használják ki a másikat stb...)


Egy időben még fanatikusabban vallottam, hogy a szex csak házasságon belülre való.

És amíg kicsi voltam, lehet zavart volna, ha nem szűz a barátnőm. (olyan gondolatok miatt, hogy mást jobban szeret, vagy engem is el fog hagyni stb...)


De aztán rájöttem, hogy az ember lelke az érték és néha tudni kell elengedni a múltat, mert anélkül megbocsátás sem létezik.

2013. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!