Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itt ki jár a Hit Gyülekezetébe...

Itt ki jár a Hit Gyülekezetébe? Valamint a Soproniba? Milyen az? Tényleg nem lehet házasság előtt szex? Egy fiú és egy lány együtt járhat? Hogy működik ez ott?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne lépj be egy csaj/pasi miatt.
2013. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 poet1 ***** válasza:
84%
A házasság előtti aktust a Biblia tiltja,nem a gyülekezet. Van olyan,h jegyesség,ami a másik megismerését jelenti, de nincs fizikai kontakt. Pl. Szex,csók. A kézfogás belefér. Általában, jó esetben van efölött pásztor,aki segít.
2013. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
csók és szex sem. nem kellene jobban megismerni a másikat? összeházasodnak és utána kiderül, hogy nem illenek össze az ágyban.. ez ilyen zsákbamacska. meg csók sem.. most mi abban a rossz?
2013. jan. 31. 17:29
 4/18 anonim ***** válasza:
Semmi rossz nincs benne, mi a francnak akarsz te egyházhoz csatlakozni? Nem jobb függetlenül?
2013. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
nem akarok csatlakozni. csak érdekel, hogy miért élnek így...
2013. jan. 31. 17:33
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak ők élnek így. Azért mert isten azt mondja nekik.
2013. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pietrosol ***** válasza:
22%

Sziasztok!


Ilyent Isten nem mondott.Ezt a vallások megalapítói találták ki.


Az önmegtartóztatásnak van értelme,hiszen önuralmat eredményez,ehhez értelmes belátással el lehet jutni,de az elfojtás alapú megalapozatlan kínlódás előbb-utóbb valahol kinyomja a dugót.


Nem mindig a dogmákkal van a gond,hanem a legtöbb esetben a megalapozatlan tudást nélkülöző ismeret tálalásával.

2013. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 poet1 ***** válasza:
76%

Mindenkinek! ELHAGYJA A FÉRFI ATYJÁT ÉS ANYJÁT, RAGASZKODIK FELESÉGÉHEZ LESZNEK KETTEN EGY TESTÉ. A dolognak ez a kronológiája. Ádám és Éva: ÉS ISMERÉ ÁDÁM A FELESÉGÉT ÉS AZ SZÜLE FIAT.

A házasság isteni törvény. Ami Istentől van, az szent. Aki házasságon kívül szeretkezik,az felbontja Isten szövetségét. Kedves kérdező, ha Isten által leled meg az Igazit, a szex csak másodrendűvé lesz. Bár nagyon fontos. Önmagáért szeretni,ebben nem első a test,mert az nem önmagad. Az vagy ami belül vagy

2013. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Mikhal válasza:
23%

Nem ,

nem fogom azt mondani hogy ez a vallás hamis , nem fogom azt mondani hogy a másik vallás -jobb , vagy rosszabb .

Én spirituális életet élek ,római katolikusként születtem , úgy is nevelkedtem , hiszem hogy van egy felsőbbrendű hatalom ,de nem szeretnék egy valláshoz sem csatlakozni .

Az Isten , mindenkiben benne van , ha nem találod meg magadban az Istent , akkor ne is keresd egy téglaépületben -palotában - viskóban sem .

Elszomorít , hogy még ma is vannak emberek akik bedőlnek minden hit-térítőnek .

Róma is így tett , a papság- vallás -Isten neve mögé bújva ,keresztes háborúkat indítottak , gyilkoltak Isten nevében .

Én erre nem vagyok vevő . Gondolom a mai emberek többsége sem . Sajnos hogy vannak akik nem így gondolkodnak .

Ma , ugyanez történik . de nem karddal a kézben, repülővel, puskával ,erőszakos "megtérítésekkel " , holokausztra hivatkozva sajnáltatják magukat , de a mai napig büntetlenül ölnek abban a hazájukban , amit elfoglaltak más nemzettől .

Olvassa el ezt minnél több ember , és utána döntsön- ilyen egy mai ember gondolkodása ? vagy félrevezették , megtévesztették ?? Mi van ha belép a gyülekezetbe , és utána döbben rá . hogy :Én nem ilyen lovat akartam !

Én is kaptam ezt a linket , ne engem akarjatok sem elítélni , de megtéríteni sem .

[link]

2013. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mikhal válasza:
35%

Nagyon úgy látom , hogy sokan úgy vesznek cipőt , kabátot ,inget , hogy ránéz ,becsomagoltatja , hazaviszi ,és úgy próbálja fel . otthon kiderül , kicsi a cipő ,szorít a kisujjadnál . Nem baj ezt választottad , ezt kell hordanod ,míg élsz .

Na hagyjuk a csökött maradi szöveget . nem vagyok fiatal , de régen is -nagyanyám idejében is , megszültek ,lányfejjel , - csak nem derült ki sokszor , akkor hol volt az erkölcs?? akkor hol a nagyrabecsült erkölcs ,a mikor egy hadsereg lerohanja a másik országot , leölik az embereket , megerőszakolják a nőket ?? hol az erkölcs , akkor amikor a nő , egyedül marad , senkije nincs , ki védi meg akkor ?? az Isten ?

nem fogja , sajnos nem sújt le , később , elfogják az erőszaktevőket , bebörtönzik , 1-2 évre , de háborúban mindent lehet - és ki is mennek - tovább gyilkolni .

én is kereszténynek születtem , de ne akarjon senki megtériteni .

Nem szeretem a papokat sem , hogy lehetett keresztes háborút indítani , az Isten nevében , gyilkolni - Isten nevében , -és akkor is volt erőszak a keresztes vitézek által , és önkéntes hölgyek is voltak .

Benned van az Isten . ha önmagadban nem találod , ne is keresd máshol .

2013. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!