Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meddig érdemes egy párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes egy párkapcsolatban maradni eljegyzés, házasság nélkül?

Figyelt kérdés

Igaz, rám még nem vonatkozik, de elgondolkoztam...

22 éves vagyok, 5 éve a párommal, és még tanulunk. Nekem még nem aktuális, hogy bármit is elvárjak tőle.


De ha már mindketten dolgoznánk, akkor mi lenne az a kor, ameddig érdemes várnom, aztán kilépni?


Ez onnan merült fel, hogy az egyik kérdésben a válaszoló írta, hogy 30 éves kor felett a nő már nem akarja az idejét meddő kapcsolatokra pazarolni.


2011. ápr. 22. 10:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez attól függ, hogy neked fontos-e a házasság vagy sem. Nézd sokan vannak, akik együtt élnek évekig évtizedekig házasság nélkül. Egyik félnek se fontos. Ettől még szeretik egymást, figyelnek egymásra van értelme a kapcsolatuknak, csakhát nincs paír róla.
2011. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

szia

tudod, ez egyén függő. Ha neked fontos a házasság, akkor amint kiderül, hogy a párodnak nem az, lépnek kell.

Mi 25 éves korunk óta vagyunk együtt, 2 kisgyerekünk van, (1 és 3 évesek) A házasság többször is szóba került, de valamiért mindig hanyagoltuk. 12 éve vagyunk együtt, boldog és harmonikus a kapcsolatunk.

2011. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Csak akkor van baj, ha nem azonos az értékrendetek, az elképzelésetek.

Ha mindkét fél ugyanazt akarja - házasságban élni, vagy csak együtt élni - akkor nincs gond. Akkor nem kell számolgatni az éveket.

2011. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy kapcsolat meddő-e vagy sem, a hozzállásodtól függ.
2011. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Addig ameddig jól érzed magadat a kapcsolatban.


Tudod ha eljegyeznek vagy a házasságot kötsz az sem biztosíték semmire sem (főleg a mai világban!)


Ne az legyen a fő célod hogy mindenképpen kipipálhasd a listádról az eljegyzést és a férjhezmenetelt, vagy a gyerekszülést, hanem inkább egy legyen azon a bizonyos listán méghozzá a "boldog vagyok" címszó.

2011. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Éppen addig, amíg ez a helyzet mindkét fél számára megfelelő. Ha az egyik már "többet" akar, akkor le kell ülni megbeszélni és vagy a házasság mellett dönteni vagy ha a másik fél nem akar kötélnek állni, akkor megszakítani a kapcsolatot. Szenvedni egyik félnek sem érdemes, mert ha ennyire különbözőek az igények egy kapcsolatban, az úgyis halálra van ítélve, mivel akkor az egyik fél nem szereti annyira a másikat mint kellene. A szeretetet pedig nem feltétlenül a házasság jelenti hanem az, hogy mindent megteszek azért, hogy a másik boldog legyen. Ha egy kapcsolatban csak az egyik fél ad, akkor az nem kapcsolat.
2011. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

A házasság életcél?


Mi nem házasodtunk össze, mégis lett család, gyerek. Lett ház, kocsi, nyaralás. Aztán szétmentünk, nem volt felesleges veszekedés, tárgyalás, bírósági ítélet, gyerekelhelyezés, láthatás. Mindent meg tudtunk beszélni, nem szólt bele senki. :)


Tehát ha a házasság maga a CÉL, akkor lesz meddő az együttlét egy idő után. (Mármint ha a CÉL nem valósul meg.)


Ha a család, a kapcsolat jó minősége, a közös élmények, a gyerekvállalás és nevelés, vagy egyéb közös célok vannak, akkor meg addig lehettek együtt, amíg ez mindkettőtöknek megfelel, míg mindketten akarjátok ezt.

2011. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
76%

Mielőtt 34 évesen férjhez mentem, két hosszú kapcsolattal "mulattam" az időmet... utólag már tudom, mennyire fontos az általad feltett kérdés... sokáig nekem sem volt fontos, éltem bele a nagyvilágba... meg is lett az eredménye, 30 évesen singli lettem, utáltam a függetlenségemet... szóval igenis már fiatalon okosabban kell hozzáállni a kapcsolatokhoz... két dolog fontos szerintem:

1. csak olyan kapcsolatban érdemes maradni, ami tényleg jól működik, mert nincsenek csodák és semmi sem fog megváltozni

2. már a kapcsolat elején tisztázni kell, kinek milyen elképzelései vannak az életben, és akkor kell józanul eldönteni, a továbbiakban is fel lehet vállalni az együttlétet, vagy inkább más után kell nézni

Persze számszerűsíteni nem lehet, hogy pontosan meddig lehet várni, de túl sokáig biztosan nem érdemes...

2011. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

A házasság nem lehet az életcélod!


Tudod miért?


Mert ha eléred, akkor utána üresnek fogod magadat érezni! Céltalan leszel, csak lógni fogsz a levegőben, mivel a célodat már egyszer elérted....

2011. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Milyen kérdés ez?

Ha boldogok vagytok akkor örökre érdemes együtt maradni gyűrű nélkül is...

2011. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!