Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "égi reménységű" Jehova...

Az "égi reménységű" Jehova tanúi honnan tudják, hogy melyik nemzetséghez tartoznak?

Figyelt kérdés

Olvastam egy olyan kommentet melyben arról ír egy tanú, hogy Ő nem égi reménységű és ő nem lesz benne a144000-ben.


"Krisztus menyasszonya egy csoport. A Biblia ennek a csoportnak meghatározza a számát mégpedig 144 000ben. Nekik a reménységűk, hogy Jézussal az égben fognak uralkodni. Én nem vagyok égi reménységű személy, így nem is tartozom ebbe a csoportba."


2013. febr. 17. 17:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves Judit!


"27. Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

28. Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

29. Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30. Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan."


Nagyon sokan veszik ezek szerint méltatlanul ezeket a jegyeket magukhoz, lásd a rendszeres áldozást a katolikus miséken. Mégsem betegek, mégsem erőtlenek, és mégsem alszanak. Nem lehet, hogy Péter intelme ide is vonatkozik, és ez azért egy kicsit bonyolultabb?


Péter Apostol II. levele 3. rész

"15. És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint.

16. Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére."


Krisztus mindannyiuknak adott a kenyérből és a pohárból. Ott volt Júdás is. Ha Krisztus adott a megátalkodottnak is, miért ítélnénk magunkat, kik mikor még bűnösök voltunk, Krisztus maghalt értünk? Ha magamat felmagasztalom, megaláztattatok, ha magamat megalázom, felmagasztaltattatok.


Oké, hogy megvizsgálják magukat, de mire jutnak? Hogy ők különbek, és kiválasztottak? Egy elhívás részesei? Miből jutnak ide? Megálmodják? Nekem nagyon felfuvalkodottnak tűnik ez, és kirekesztőnek. Persze lehet, hogy én látom rosszul...


Szia

2013. febr. 20. 12:19
 12/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a 144000-et szó szerint veszik, mondván, hogy nem véletlen, hogy ilyen pontos számot közölt Isten, azt viszont elbagatelizálják, hogy felsorolja pontosan a 12 nemzetséget, és hogy pontosan mindegyik nemzetségből 12000-en. A 144000 pontos, a nemzetségek jelkép. Ez következetlenség, és megalapozatlan, ráadásul olyan elvevés, melyre int János az utolsó fejezetben.
2013. febr. 21. 11:22
 13/16 anonim ***** válasza:

"Oké, hogy megvizsgálják magukat, de mire

jutnak? Hogy ők különbek, és kiválasztottak? Egy

elhívás részesei? Miből jutnak ide? Megálmodják?

Nekem nagyon felfuvalkodottnak tűnik ez, és

kirekesztőnek. Persze lehet, hogy én látom

rosszul..." Mint már írták előttem, nem mi döntjük el, hogy kiből lesz kiválasztott, ha pedig valaki méltatlanul veszi magához az emlékjegyeket, például ahogy írtad felfuvalkodottságból, az megkapja a büntetését. Azt pedig pontosan én sem tudom, hogy mit érezhet egy kiválasztott, mivel nem vagyok az, ha valóban érdekel ez, akkor kérdezz meg egy ilyen személyt.

2013. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A 144000 pontos, a nemzetségek jelkép. Ez következetlenség, és megalapozatlan, ráadásul

olyan elvevés, melyre int János az utolsó

fejezetben." Már leírták előttem az okokat, olvasd el mégegyszer az előttem írtakat.

2013. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Egy Tanú privátban is írt, ezt az Ő beleegyezése nélkül nyilván nem írhatom ki így nyilvánosan is. Nem írt plusz dolgot, amit eddig ne hallottunk volna, de az én válaszomat kiteszem ide is. István35-nek is címezve egyben.



"Maga János is megtérített Izrael népe közül sokakat az Úrhoz.

Lk 1,16 És az Izrael fiai közül sokakat megtérít az Úrhoz, az ő Istenükhöz.


Krisztus azt mondta, hogy Ő Izráel elveszett juhaihoz jött. Az asszonynak ezt mondta, ki a gyógyítást kérte:

Mk 7,27 Jézus pedig monda néki: Engedd, hogy először a fiak elégíttessenek meg. Mert nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.


Krisztus halála és feltámadás után még három és fél évig kellett hirdetni Krisztust.


Dn 9,27 És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad.


Ez 12,16 De meghagyok közülök kevés férfiakat a fegyvertől, éhségtől s döghaláltól, hogy elbeszéljék minden útálatosságukat a pogányok közt, a kik közé mennek, s hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr.


Hogyan is hirdethették volna az apostolok Krisztust, ha elfordult volna Isten Izráel népétől?

Maga Pál talán nem büszkélkedett farizeusi volta felől?


Ha megnézed, hogy kiknek mondta Jézus, hogy elvétetik Isten országa, akkor láthatod, hogy a főpapoknak és a nép véneinek.


Az Úr ezt mondta:

1Kir 6,13 És az Izráel fiai között lakozom, és nem hagyom el az én népemet, az Izráelt.


Ha elhagyta, hazudott. De ez nem lehet!


Ám 9,8 Ímé, az Úr Isten szemmel tartja a bűnös országot, és eltörlöm azt a földnek színéről. Mindazáltal még sem pusztítom el egészen a Jákóbnak házát, ezt mondja az Úr!

9. Mert ímé, én parancsolok és szétrázom Izráel házát minden népek között, a mint a rostával rázogatnak; de nem esik a földre egy szemecske sem.


Ebből is látszik, hogy nem hagyta el Izrael házát, pusztán szétszórta. És ott lesz a 144000 mind a 12 nemzetségből.

Nem a szemeit fordította el Izrael népétől, hanem azt mondta, hogy elvétetik Isten országa. Isten országa nem az üdvösség.

Krisztus több ízben mondta, hogy ha elűzi az ördögöket, ha meggyógyítja a betegeket, akkor ELÉRKEZETT jelen időben Isten országa.


Rm 14,17 Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.


Lk 17,20 Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

21. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.


Persze ez nem tetszik a Jehova Tanúinak, mert akkor a kirekesztő, felfuvalkodott égi elhívású dogmába ez nem illik bele. A 144000 az Izrael 12 törzsének megtért juhai, és semmi, de semmi köze a Tanúk "véneinek" felmagasztaló, kirekesztő tanításához.

"

2013. febr. 21. 17:26
 16/16 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom , hogy ahogy sok ember vágyik és örvend az életnek a földön , hasonlóan némelyek arra vágynak s ezt úgy is érzik , hogy ők az égben fognak élni szellemi testben , betöltve a szerepüket !
2017. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!