Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyik napról a másikra megvált...

Egyik napról a másikra megváltoztam. Eddig nagyon ateista voltam, de felkeltem az ágyból elkezdtem gondolkozni a vallásról? (Többi lent)

Figyelt kérdés
(Katolikusról, eddig is ilyen nevelést kaptam. ) Hiszek Istenben. A mennyország és a pokolban egyszerűen mindenben. és egyszerűen eddig rettegtem a haláltól, de most már nem. Nem mondom, hogy egyáltalán nem, de teljesen más. Létezik ilyen változás? Megbolondultam? remélem megértetek engem..16/F

2013. febr. 18. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Kezdj el vasárnaponként templomba járni, beszélgess a plébánossal erről. Fiatalok számára vannak ifjúsági hittanok,táborok. Megtérni soha nem késő!
2013. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 wartburg353s ***** válasza:
89%
Létezik ilyen változás, a világtörténelemben egy csomó emberről feljegyezték. Ezt a vallásosok úgy hívják, hogy kegyelem, meg ajándék. Szerintem örülj neki. Jó érzés, nem?
2013. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen! Tényleg jó. Most jobb kedvem is van a szokásosnál.:)
2013. febr. 18. 12:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valaki imádkozott érted, Isten meghallgatta az imát és megérintett téged, átalakított. Nézd meg hogy melyik szentnek volt aznap az ünnepe, lehet hogy van jelentősége. (mert nem biztos hogy földi személy volt a közbenjáród)

Egyébként mindig nagyon örülök ha megtérésről hallok :)

Ha bármiben tudok segíteni akkor szólj, bármikor keress meg nyugodtan privátban is.

Vedd komolyan a dolgot mert a megtérés eleje nagyon jó és szép időszak de aztán jönnek majd a nehézségek amikre most kell felkészülnöd. Gondolj arra hogy lehet hogy mások (pl. rokonaid) üdvössége is rajtad múlik majd, lehet hogy imádkoznod kell majd értük vagy más módon segíteni őket.


"Létezik ilyen változás? Megbolondultam?"


Nem bolondultál meg, Isten létezik. :) Én találkoztam Vele és emiatt rólam is van aki azt gondolja hogy megbolondultam. Nagyon kényelmes és egyszerű dolog azt mondani arra amit nem értünk hogy bolondság.

2013. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hívő katolikus vagyok, örülök, hogy így érzel, nem bolondultál meg, de azért óvatosan kell ezeket a dolgokat is kezelni.

A megtérés nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem egy hosszú folyamat, hasonló a tanuláshoz és sok-sok tapasztalaton alapszik. Ráadásul a te korodban még simán elképzelhető, hogy csak egy fellángolást érzel, aztán idővel találsz más, "érdekesebb" vallást.

Épp ezért fontos az, hogy ha teheted, akkor menj el közösségbe! A hitélet teljesen magányosan nem működik. A közösség segít, megerősít a hitben, ráadásul ott hasznossá is teheted magadat. Én ezt tudom javasolni. Ha szeretnéd, akkor ajánlhatok ilyen közösséget, meg sokszor szerveznek fiataloknak beszélgetést, előadást, amik teljesen nyitottak, nyugodtan odamehetsz, kérdezhetsz is.

2013. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező!


Amit kaptál az az élethez vezető ÚT.

Nagyon vigyázz rá!

Őrülök,hogy néha lehet még ilyen kellemes kérdésekre is válaszolni.

2013. febr. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
5-nél a pont!
2013. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is sokat segíthet ha keresel egy lelki vezetőt aki lehet egy pap, szerzetes vagy csak simán egy tapasztalt keresztény.
2013. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Dicsőség az Úrnak :)))))))))
2013. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 aries 2 ***** válasza:
100%

Én csak megerősíteni tudlak hitedben. Nagyon jó úton jársz.


Isten áldjon!

2013. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!